سخنگوی جامعه روحانیت مبارز:

جامعه روحانیت مبارز در پی وحدت گروه‌های اصولگرا برای انتخابات ۱۴۰۰ است

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد، جامعه روحانیت مبارز در پی وحدت گروه‌های اصولگرا برای انتخابات ۱۴۰۰ است.

 

*** راهبرد انتخاباتی جامعه روحانیت مبارز

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، غلامرضا مصباحی مقدم در مورد راهبرد انتخاباتی جامعه روحانیت مبارز، گفت:

جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات سال آینده فعالیت‌های خود را شروع کرده است. در این مسیر در ابتدا سعی کردیم که تشکیلات خود جامعه را بازسازی کرده و گسترش دهیم. الان تمامی شعب جامعه فعال هستند. بعد از این مرحله تلاش داریم تا برای رسیدن به وحدت در جریان اصولگرایی سازوکار همگرایی را ایجاد کنیم. در این زمینه با طیف‌های مختلف در حال تعامل هستیم و جامعه در تلاش است که در حاشیه قرار نگیرد.

 

وی با بیان اینکه همه احزاب اصولگرا، حتی پایداری‌ها و نواصو لگراها هم به این جلسات دعوت شده‌اند، بیان داشت:

ما بنا داریم برای انتخاب گزینه نهایی کاندیداتوری ریاست ‌جمهوری از مجموعه کسانی که کف جامعه فعالند، استفاده شود و روند تصمیم‌گیری از همان ‌جا آغاز شده و بالا بیاید تا به نقطه نهایی برسد.

به عبارت دیگر این گونه نیست که تصمیمات از بالا به پایین دیکته شود اما فعلا چگونگی این سازوکار مشخص نیست و در حال بحث و بررسی در این زمینه هستیم. جامعه روحانیت هم بیشتر نقش هدایتی برای خود قائل است و نمی‌خواهیم جایی کسی را تنگ کنیم. با همین هدف هم سعی کردیم در جلسه آخر جامعه همه احزاب اصولگرا را دعوت کنیم و اکثر این احزاب هم حضور داشتند.

 

*** نوع کنشگری جامعه روحانیت

 

مصباحی مقدم با اشاره به نوع کنشگری جامعه روحانیت در انتخابات دوم اسفندماه سال گذشته، افزود:

به دلیل شرایط خاصی که بر آن انتخابات حاکم بود جامعه روحانیت مبارز چندان نتوانست فعال ظاهر شود و خلاء جامعه هم دیده شد و حتی ما شاهد بروز برخی اختلافات هم بودیم. البته این نکته را در نظر بگیرد که انتخابات مجلس بسیار متفاوت از انتخابات ریاست جمهوری است و همه احزاب و فعالان سیاسی معمولا در انتخابات ریاست جمهوری فعال تر ظاهر می‌شوند.

 

*** به دنبال کاندیدای واحد هستیم

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در پایان هدف اصلی این تشکل اصولگرا را تحقق وحدت انتخاباتی در این جریان سیاسی دانست و اظهار داشت:

ما معتقد هستیم که اگر با تکثر افراد وارد انتخابات سال آینده شویم امکان پیروزی اندکی خواهیم داشت. بنابراین ما به دنبال آن هستیم که در نهایت جریان اصولگرایی با یک گزینه وارد انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری شده و به رقابت بپردازد. فضای سیاسی اگر خیلی دچار تغییر و تحول نشود به نظرم این ایده در بین اصولگرایان مقبول بوده و به احتمال زیاد پیروزی را نصیب اصولگرایان خواهد کرد.

منبع:  منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

انتهای پیام///

خبرگزاری منتخبین گزارش می‌دهد:

برگزاری نخستین نشست ستاد هماهنگی انتخابات ۱۴۰۰ با حضور وزیر کشور

نخستین نشست ستاد هماهنگی انتخابات ۱۴۰۰ با حضور وزیر کشور، معاونین و مدیران ذیربط وزارت کشور برگزار شد.

 

*** برگزاری نخستین نشست ستاد هماهنگی انتخابات ۱۴۰۰

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، عبدالرضا رحمانی فضلی در این نشست با اشاره به برگزاری همزمان ۴ انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه انتخابیه و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در دو استان، در خرداد ماه ۱۴۰۰، گفت:

همه مقدمات برگزاری انتخابات باید بر اساس برنامه و زمان‌بندی دقیق قانونی فراهم شود.

 

وزیر کشور با اشاره به اهمیت و آثار بسیار مهم انتخابات ریاست جمهوری در روند توسعه و تعالی کشور، به اهمیت موضوع تحقق مشارکت عمومی فراگیر در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره و خاطرنشان کرد:

شاخص اصلی وزارت کشور در همه برنامه‌ریزی‌های انتخابات، اجرای دقیق قانون و در عین حال، زمینه سازی جلب مشارکت پرشور عمومی و امکان سازی برای ایفای نقش حداکثری مردم در تعیین سرنوشت خویش است.

 

*** برگزاری چند انتخابات به صورت همزمان

 

وی با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۳۷۲ شهر و قریب به ۴۰ هزار روستا در سراسر کشور، در بهار ۱۴۰۰، گفت:

همزمانی انتخابات شوراها با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مظهر تعمیق و تثبیت مردمسالاری دینی در همه سطوح کشور است و تسهیل و ترغیب به مشارکت آحاد افراد جامعه شهری و روستائی در این انتخابات، از ضرورت های مقطع زمانی پیش رو خواهد بود.

 

رحمانی فضلی با اشاره به شرایط شیوع این بیماری و احتمال قوی استمرار شیوع بیماری در زمان برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ دستور داد:

از هم اکنون تمام عوامل و مؤلفه‌های اجرایی انتخابات که می‌تواند تحت تأثیر شرایط شیوع کرونا، برای مردم در انتخابات ایجاد زحمت نماید، بررسی و برای جبران و رفع اثر آن، در قالب طرح اجرائی مشخصی تدوین و در مسیر قانونی دنبال شود.

 

*** تشکیل کمیته برای بررسی نحوه برگزاری انتخابات

 

وزیر کشور در همین زمینه خاطرنشان کرد:

کمیته‌ای مرکب از نمایندگان شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی و وزارت کشور، برای بررسی نحوه برگزاری انتخابات در شرایط شیوع بیماری کرونا تشکیل می‌شود.

این کمیته ضمن بررسی‌های دقیق قانونی، پیش‌بینی‌های اجرائی و حقوقی لازم برای برگزاری انتخابات با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و در عین حال با تسهیل و تأمین زمینه‌های حضور مردم در انتخابات خرداد ماه ۱۴۰۰ را ارائه می‌کند.

 

رحمانی فضلی با استفاده به تجربیات موفق وزارت کشور در عرصه انتخابات تمام الکترونیک از جمله در انتخاب اعضای شوراهای اسلامی ۱۳۹ شهر در دوره قبلی انتخابات شوراها، گفت:

وزارت کشور آماده است با برگزاری مراحل اخذ و شمارش آرای انتخابات شوراها در کلان شهرها، کار انتخابات را برای مردم و اعضای پر تلاش شعب اخذ رأی تسهیل و موانع اجرای پروتکل‌های بهداشتی را رفع کند.

 

*** شفافیت منابع مالی انتخابات

 

رئیس شورای امنیت کشور، موضوع پراهمیت شفافیت منابع مالی انتخابات را از دیگر رویکردهای وزارت کشور در انتخابات بهار ۱۴۰۰ برشمرد و خاطرنشان کرد:

در چارچوب ترتیبات قانونی موجود، وزارت کشور از همه اختیارات و ظرفیت‌های موجود، برای نیل به شفافیت منابع مالی انتخابات استفاده خواهد کرد.

 

رحمانی فضلی ضمن اشاره به طرح‌های متعدد اصلاح قوانین انتخابات در مجلس شورای اسلامی، با تأکید مجدد بر اولویت بررسی لایحه جامع انتخابات و مخالفت دولت و وزارت کشور با اقدامات پراکنده در این خصوص، تصریح کرد:

تکلیف زمان برگزاری انتخابات طبق قانون معین شده است و هرگونه اقدام که اجرای انتخابات در طبق برنامه زمان‌بندی قانونی را خدشه دار کند، نمی‌تواند برای انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، موضوعیت داشته باشد.

 

*** برگزاری آموزش‌های مجریان انتخابات

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا به برنامه‌ریزی برگزاری آموزش‌های مجریان انتخابات در زمستان سال جاری، اشاره کرد و گفت:

توجه گسترده به موضوع آموزش مجریان انتخابات از عوامل موفقیت روند اجرایی انتخابات در دوره‌های اخیر است و همین اهتمام بایستی در انتخابات پیش رو بطور جدی و البته با اولویت‌های آموزش‌های غیرحضوری و الکترونیک برای حفظ سلامت مجریان انتخابات، دنبال شود.

رحمانی فضلی، هماهنگی‌های لازم با وزارت امور خارجه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور را دارای اهمیت برشمرد و تصریح کرد:

زمینه‌سازی برای رفع هرگونه مانعِ پیشِ رویِ مشارکتِ هموطنان در انتخابات ۱۴۰۰ در هر جای از جهان، مورد توجه ویژه وزارت کشور است و اقدامات لازم برای این مهم، با هماهنگی وزارت امور خارجه در چارچوب ترتیبات قانونی دنبال می‌شود.

 

*** گامی بلند برای پیشرفت ایران

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، وزیر کشور در پایان ابراز امیدوای کرد، با حضور همه سلایق و جریان‌های قانونی در انتخابات ۱۴۰۰، و حضور پرشور مردم، گام بلند دیگری در مسیر پیشرفت ایران اسلامی برداشته شود.

منبع:  منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

انتهای پیام///

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز:

درپی تجمیع اضلاع جریان‌های انقلابی برای انتخابات ۱۴۰۰ هستیم

 

 

 

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد، درپی تجمیع اضلاع جریان‌های انقلابی برای انتخابات ۱۴۰۰ هستیم.

 

*** انتخابات آمریکا، فروپاشی سیاسی و حیثیتی بزرگترین دشمن ما را رقم زد

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، مصطفی پورمحمدی در نشست هم‌اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های انقلابی با بیان این‌که «انتخابات آمریکا، فروپاشی سیاسی و حیثیتی را برای بزرگترین دشمن ما رقم زد»، گفت:

از این‌که دشمنان ما با تحقیر صحنه را ترک می‌کنند خوشحالیم و این را از امدادهای الهی می‌دانیم اما تاکید می‌کنیم که مسئله ما و ریشه مشکلات ما درونی است و سیاست‌های بعضاً داخلی و مشکلات مدیریتی در کشور موجب بسیاری از کمبودها و چالش‌های اقتصادی و اجتماعی شده است.

 

وی با اشاره هدف برگزاری نشست‌های مشترک با احزاب و جریان‌های اصولگرا، افزود:

ما می‌خواهیم با ساماندهی کار تشکیلاتی و ایجاد ارتباط منسجم و تعریف‌شده، همه اضلاع و جریان‌های همسو با نیروهای انقلابی و ولایی و ارزشی را تجمیع کنیم.

 

*** تجمیع اضلاع جریان‌های انقلابی

 

پورمحمدی با بیان این‌که «جامعه روحانیت مبارز، میزبانی صادق و امین برای همه احزاب و جریان‌های موجود در گفتمان ارزشی و انقلابی است»، تاکید کرد:

امروز زمان همگرایی و هم‌اندیشی و تعامل است و همه باید نسبت به مسائل اجتماعی و اقتصادی و موضوعات جاری با درک مشترک حساسیت داشته باشیم و نسبت به حل مشکلات و همچنین ترسیم چشم‌اندازها با هم‌اندیشی، به نقاط مشترک و نتایج مثبت برسیم.

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پایان، تأکید کرد:

جامعه روحانیت امروز باور جدی دارد که باید با اخذ تصمیمات مشترک و همگرایی و انسجام و تعامل به فکر عبور از بحران‌ها باشیم و همه باید در ذیل اصل خرد جمعی و با عنایت به اصول و راهبردهای گام دوم انقلاب نسبت به پویا شدن و تحرک ظرفیت‌ها و نیروهای درون نظام اسلامی بیندیشیم.

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

معاون امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز:

آغاز رایزنی جامعه روحانیت با تشکل‌های انقلابی برای انتخابات ۱۴۰۰

 

 

معاون امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز از آغاز رایزنی جامعه روحانیت با تشکل‌های انقلابی برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** راهبرد جامعه روحانیت

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، محمدحسین موسی‌پور پس از برگزاری نشست مشترک این تشکل سیاسی با احزاب انقلابی که صبح امروز، برگزار شد درباره استمرار این نشست‌ها، گفت:

راهبرد جامعه روحانیت بر اساس آنچه که در شورای مرکزی به تصویب رسیده در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال ۱۴۰۰، راهبرد حضور مشترک فعال خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه ما با عنایت به اصل خرد جمعی و همگرایی و تقویت انسجام نیروهای انقلاب در صحنه حضور خواهیم داشت، تاکید کرد:

جامعه روحانیت مبارز این حرکت را به نحوی جدی دنبال خواهد کرد و از تمام ظرفیت‌ها و نیروهای درون گفتمان انقلابی و ولایی برای دستیابی به تصمیمات و اقدامات مشترک بهره‌گیری خواهیم کرد.

 

*** آغاز رایزنی جامعه روحانیت با تشکل‌های انقلابی

 

 به گزارش خبرگزاری منتخبین، معاون امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز در پایان با اشاره به اینکه جامعه روحانیت مبارز اقدامات خود را با حضور تمام نیروهای انقلابی و فعال در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی آغاز کرده است، افزود:

برنامه ریزی و رایزنی برای ایجاد یک تشکیلات فراگیر و فعال‌سازی یک ساختار هدفمند در انتخابات پیش روی ادامه دارد. نشست مشترک امروز نیز در ادامه رایزنی با کنشگران سیاسی برگزار شد و مقرر شد که احزاب و تشکل های انقلابی و ولایی نمایندگان و اعضای منتخب خود را برای عضویت در هیئت موسس ساختار جدید به جامعه روحانیت مبارز معرفی کنند.

بدیهی است که بر اساس برنامه زمان بندی، پس از تشکیل هیات موسس، سایر ساختارهای اجرایی برای انتخابات پیش رو شکل خواهد گرفت.

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»ت

 

 

انتهای پیام///

دبیر کل حزب اراده ملت ایران اسلامی:

اصلاح‌طلبان با نامزد اختصاصی در انتخابات ۱۴۰۰ حاضر می‌شوند

 

 

*** حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، احمد حکیمی پور با بیان اینکه اصلاح طلبان برای معرفی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بدون مشکل نخواهند بود، گفت:

تشکیلات ما – حزب اراده ملت ایران – در انتخابات ریاست جمهوری داوطلب اختصاصی نخواهد داشت و به سمت سیاست‌های خرد، محلی و منطقه‌ای و نیز انتخابات شوراها رفته است.

 

دبیر کل حزب اراده ملت ایران اسلامی حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری را صرفا یک شعار دانست و گفت:

هنوز فضای سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری شکل نگرفته است. با توجه به مشکلات معیشتی و شیوع ویروس کرونا فعلا انتخابات برای مردم در اولویت نیست.

اگرچه در محافل سیاسی به‌ویژه اصولگرا بحث‌های در مورد انتخابات ریاست جمهوری مطرح است و آنها بر این باورند که فضا برای حضورشان مهیا است و از الان خود را پیروز میدان می‌دانند اما اصلاح طلبان هنوز به‌شکل جدی وارد مباحث انتخاباتی نشده‌اند.

 

*** طرح جامع انتخابات

 

وی در ادامه بیان داشت: در جامعه ما به نهاد انتخابات به‌عنوان مهمترین عامل چرخش قدرت و عرصه حل و فصل منازعات، بهایی داده نمی‌شود و احزاب به عنوان مهمترین بازیگران این عرصه، تاثیر چندانی ندارند. بجای احزاب، گروه‌های ذی‌نفوذ قدرتمند و دارای امکانات شکل گرفته‌اند که نه رسمیت دارند و نه پاسخگو هستند.

هدف اصلاح‌طلبان بهینه کردن ساز و کار انتخابات، شفاف و پاسخگو کردن امر قدرت و سیاست در کشور است تا از این طریق اهداف خود و مطالبات مردم را پیگیری کنند.

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، دبیر کل حزب اراده ملت ایران اسلامی در پایان با اشاره به طرح اصلاح قانون انتخابات گفت:

درباره طرح جامع انتخابات دو دوره در مجلس شورای اسلامی کار انجام شده است و در دوره دهم هم به نتیجه نسبتا خوبی رسید اما فرصت از دست رفت و قانون انتخابات هنوز اصلاح نشده است. تا در کشور ما، قانون انتخابات و احزاب با هم عجین نشود و قانون جامعی مربوط به احزاب و انتخابات شکل نگیرد این مشکلات وجود دارد.

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

انتهای پیام///

در واکنش اکبر ترکان به سفرهای استانی رئیس مجلس مطرح شد

سفرهای استانی ؛ اهداف و کارکرد

 

 

*** واکنش اکبر ترکان به سفرهای استانی قالیباف

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، اکبر ترکان درباره سفرهای استانی رییس مجلس، اظهار داشت:

مجلس، قوه مجریه نیست. کار مجلس قانون گذاری صحیح و نظارت بر اجرای قانون است؛ اگر در سفرهای استانی پی بردند که یک قانونی در مرحله نظارت خوب اجرا نشده است و اگر این را کنترل کردند تا خوب اجرا شود، این مفید است.
بار و بندیل‌شان را می‌بندند و با یک هیات همراه و حداقل یک دوربین عکاسی به راه می‌افتند از این شهر به شهر دیگر و از این استان به استان دیگر؛ حکایتی که در رفتار برخی از مسئولان در همه ادوار می‌توان مشاهده کرد البته در برخی با شدت بیشتر و در برخی کمتر.

در این میان اگر صدای پای انتخابات هم به گوش برسد که دیگر اغلب پا در رکاب می‌شوند تا هر طور شده است رای را حتی در دورترین نقاط کشور به دست بیاوردند اما سوال اینجاست سفرهای استانی در معادلات مدیریتی کشور کدام نقطه و جایگاه را به خود اختصاص می‌دهد؟

در زمان باهنر و رجایی سفرهای استانی وجود داشت اما آن زمان برای حل مشکل بود اما سفرهای استانی که امروز اتفاق می‌افتد به یکسری از کارهای سیاسی تبدیل شد که از ماهیت خودش دور شد.

 

*** اوج گرفتن سفرهای استانی

 

وی در ادامه پیرامون اینکه سفرهای استانی از زمان احمدی‌نژاد اوج گرفت و حتی نامه‌های مردمی هم دریافت می‌کردند و امروز هم رویه سفرهای استانی را از سوی سران قوا به ویژه رئیس مجلس مشاهده می‌کنیم این سفرهای استانی چه جایگاهی در سیاست ما دارد؟، گفت:

مگر ما سفرهای استانی شهید باهنر و شهید رجایی را نداشتیم آنها به سفر می‌رفتند بدون انگیزه تبلیغاتی و واقعا برای حل مشکلات آن منطقه چاره اندیشی می‌کردند. بنابراین باید گفت سفرهای استانی به ذات خودش حل کننده مشکلات است و موجب تعامل مستقیم و شناخت نزدیک مساله می شود، اما یکسری رفتار سیاسی هم همراه آن است.

درواقع باید گفت سفرهای استانی برای شناخت نزدیک مساله خیلی مفید است که مقامات تصمیم گیرنده مرکز بدانند که استان ها با چه مسائلی مواجه هستند. من از سال ۶۰ تا سال ۶۴ استاندار بودم؛ آن زمان این سفرها خیلی مؤثر بود چون مسائل مناطق به وزرا منتقل می شد و وزرا نیز به حل این مسائل منطقه ای کمک می کردند.
بعدها هم که این کار در دولت‌های بعدی ادامه پیدا کرد همین نقش را داشت؛ هدف این بود که با مساله رو در رو شوند و تصمیم مناسب اتخاذ کنند. اما در دوره های بعدی به یکسری از کارهای سیاسی تبدیل شد که از ماهیت خودش دور شد؛ مثلا بعضی ها مراجعه می کردند و زمانی که یک چیزی می گفتند دست در جیبشان می کردند و یک اسکناس ۵۰ هزار تومانی می دادند.

 

*** برخی مسئولان در سفر استانی اسکناس ۵۰ هزار تومانی به مردم می دادند

 

وی در ادامه افزود: من شاهد بودم که بعضی از رؤسا در سفرهایشان زمانی که مردم از آنها تقاضایی داشتند دست در جیب می کردند و یک اسکناس ۵۰ هزار تومانی می دادند یا مثلا یک سرمایه گذار پتروشیمی در عسلویه نامه ای برای رؤسای بازدید کننده نوشته بود و این نامه به صورت اتوماتیک به آنجا رفته بود و روی آن یک یادداشتی گذاشته بودند که کار شما به جریان افتاد و یک اسکناس ۵۰ هزارتومانی هم ضمیمه آن کرده بودند و برای آن سرمایه گذار فرستاده بودند و آن شخص یک سرمایه گذار پتروشیمی و یک میلیاردر بود و برایش سؤال پیش آمده بود که این ۵۰ هزار تومان برای چیست، معلوم بود که اصلا محتوای نامه او را نخوانده اند.

اینها زمانی که تعداد نامه ها زیاد می شد اصلا نامه ها را نمی خواندند، در سفرهای استانی نامه ها را با گونی جمع می کردند و زمانی که گونی ها را به اینجا می آوردند آن را به دفتر می بردند و تعدادی از بچه ها تند تند بدون اینکه نامه را بخوانند آن را مهر می کنند و با یک اسکناس ۵۰ هزار تومانی برای آن شخص ارسال می کردند و این کار را برای این می کردند چون عموما متقاضی کمک مالی بودند و آنها هم برای آنها یک ۵۰ هزار تومانی می فرستادند.
همین اتفاق برای یکی از سرمایه گذران هم افتاده بود که یک ۵۰ هزار تومانی با یک یاد داشت برایش رفته بود، بنابراین این سفرها کجا و سفرهای اول پیروزی انقلاب کجا؟ خیلی باهم تفاوت دارند.

اینها در ماهیت خودش خوب و مفید است ولی به تدریج از ماهیت خودش دور شده است و تبدیل به یکسری مسائل تشریفاتی شده است.

 

*** دلایل اوج گرفتن اینگونه سفرهای استانی

 

ترکان در ادامه سخنان خود درباره اوج گرفتن این سفرها، اظهار داشت:

آن زمان برای حل مساله به سفرهای استانی می رفتند و دیدارهای مردمی و دنبال ماشین دویدن و … نداشت. ما الان یکسری روابط داریم که معلوم نیست چقدر درست است؛ آیا مردم ما باید پا برهنه به دنبال ماشین مقامات بدوند؟ این کار تحقیر مردم است و سبک شدن آنها را به دنبال دارد، این احترام به مردم نیست.

زمانی که ماشین یکی از مقامات در خیابان می آید دیده اید که چه اتفاقی می افتد؟ یا مثلا در استادیوم برای دیدار مردمی می روند و مردم آنجا ایستاده اند ،می گویند شما از ساعت ۹ آمده اید؟ می گوید نه! می گویند از ۸ آمده اید؟ از ۷ آمده اید و …؛ اینها نماد مقاومت نیست و چیز بیخودی از آن در می آید. به نظر من آن مدلی که در اول پیروزی انقلاب بود که دولت و وزرا به مناطق می رفتند و مدیران و مسؤلان مناطق می نشستند و مهمترین مسائل منطقه را پهن می کردند و برای آن تصمیم می گرفتند، خیلی بهتر بود.
بعدها همان بودجه های استانی که خود اینها در استان ها تصویب کرده بودند را فهرست کردند و همراه رئیس جمهور که به استان می رفتند، این فهرست بودجه را که برای خودشان بود و نیاز نبود که منتش را بر سر کسی بگذارند، را می خواندند و مثلا می گفتند که در این سفر تصمیم گرفتیم که ۶ تا را ۸ تا کنیم، ما از این طرف خجالت می کشیدیم که اینها که در بودجه ها خودشان است و اصلا نیاز به گفتن ندارد.

 

*** سفرهای استانی باید کارکرد حل مساله داشته باشد نه کارکرد پوپولیستی

 

وی در ادامه درباره این موضوع که با این حساب می توانیم بگوییم که الان کارکرد این سفرهای استانی بیشتر از اینکه کارکرد مدیریتی داشته باشد کارکرد پوپولیستی دارد. درست است یا خیر، گفت:

بهتر است به جای کارکرد مدیریتی از کار کرد حل مساله استفاده کنیم، اینها قرار بوده که کارکرد حل مساله باشد اما الان کارکردهای پوپولیستی دارد.

نمی خواهم بگوید اثرگذاری سفرهای استانی این روزهای مقامات صفر است، اما این با چیزهای دیگری قاطی شده است. البته این را بگویم که اصل آن لازم و ضروری است و کجی های آن را باید اصلاح کرد.

 

*** از دغل بازی و فیلم بازی کردن در سفرهای استانی پرهیز شود

 

ترکان درباره اصلاح این رفتارها، بیان داشت:

این کجی ها باید به صداقت و درستی و راست گویی تبدیل شود و باید از دغل بازی و فیلم بازی کردن برای مردم پرهیز کنیم. ما به جای نان و پنیر باید روی واقعیت هایی بیاییم که مشکل مردم را حل می کند.

 

*** تحلیلی از سفرهای استانی قالیباف

 

وی درباره سفرهای استانی قالیباف، اظهار داشت:

به نظر شما چقدر آن قرار است در کارکرد مخصوص به خودش باشد و چقدرش می تواند پوپولیستی باشد؟

من نمی دانم نقش قانون گذار یا رئیس مجلس در سفر استانی چیست و دارم در مورد آن فکر می کنم تا بفهمم که رئیس مجلس و قانون گذار در سفر استانی چگونه می تواند کمک کند.

مجلس، قوه مجریه نیست. کار مجلس قانون گذاری صحیح و نظارت بر اجرای قانون است؛ اگر در سفرهای استانی پی بردند که یک قانونی در مرحله نظارت خوب اجرا نشده است و اگر این را کنترل کردند تا خوب اجرا شود، این مفید است. اگر به نتیجه رسیدند که قانونی وجود دارد که نقایصی دارد و باید ابعاد این نقص را برطرف کرد، این هم خوب است؛ منتهی اگر تصمیم گرفتند و گفتند که ما دستور می دهیم اینجا جاده بسازند، این مداخله در کار قوه مجریه است.

 

*** ۴ سال حقوق نمایندگی جوابگوی خرج تبلیغات انتخاباتی است؟

 

ترکان در ادامه درباره دخالت نمایندگان در امور اجرایی، بیان داشت:

مداخلات نماینده ها در امور اجرایی مثل این است که در از پاشنه خارج شده است، مثلا نماینده ای که در یک منطقه ای رای می آورد اگر در دوران رقابت انتخاباتی اش، مدیرکلی کارهایی که این فرد مورد نظرش بوده و به نفعش بوده است را انجام نداده باشد، بعد از رای آوردن با تمام ظرفیت به سمت خط عوض کردن آن مدیر کل می رود.

چون او می خواسته این کارها را به نفع او انجام دهد، اما یا نکرده است یا به نفع رقیبش انجام داده است؛ بنابراین آن کسی که رای آورده است می رود تا ریشه او را بکند و این یک تعداد از مداخلات است و فقط در حد مدیر کل نیست، آنها وارد شرکتها می شوند و تا جایی به شرکتها فشار می آوردند که مثلا این آقا را باید مدیر خرید بگذارید یا این آقا را باید مدیر فروش بگذارید (موارد آن را دیده ام)؛ آیا به نظر شما اینکه آنها فشار وارد می کنند تا فرد مورد نظرشان در سمت هایی که می گویند قرار بگیرند برای ثواب آن است؟ یا از آن آقا یک انتظاراتی دارند؟ خرج انتخابات را چه کسی می دهد؟ به نظر شما ۴ سال حقوق نمایندگی جوابگوی خرج تبلیغات انتخاباتی است؟

 

*** نه به هیچ عنوان حقوق نمایندگی به اندازه هزینه انتخاباتی نیست

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وی در پایان سخنان خود درباره هزینه تبلیغات انتخابات، اظهار داشت:

پس طرف از کجا می تواند خرج تبلیغات انتخابات را بدهد؟ به نظر شما آیا ارث پدر مرحومشان را خرج می کنند؟ یا از یک افرادی این پول را می گیرند؟ و آیا آن افراد این پول هزینه تبلیغات را برای ثواب آن می دهند که خداوند در آخرت به آنها اجر دهد؟ یا این پول ها را می دهند تا بعد از اینکه طرف رای آورد به او بگویند حاج آقا سلام علیکم، من همانی هستم که آنجا آن کارها را کردم!

آیا او باید برای آن فرد جبران کند یا خیر؟ بنابراین آن فردی که رای آورده است دست آن کسی که هزینه تبلیغاتش را داده است می گیرد و به اتاق من می آورد و می گوید که مثلا فلان پروژه را به این آقا دهید، پس کسی برای دعا و ثواب کاری برای کسی انجام نمی دهد. این کار یکجور داد و ستد است که در دنیا راه حل دارد؛ در دنیا قانون گذاشته اند که همه کسانی که در رقابت های انتخابات شرکت می کنند باید ترازنامه دهند و آشکارا بگویند که از چه کسانی پول گرفته اند و آن پول را برای چه مواردی مصرف کرده اند.
مثلا اگر شما از یک شرکتی پول گرفته باشید و او به انتخابات شما ۱۰ میلیون کمک کرده باشد، اگر فردا روزی ببینند که شما به سمت این شرکت لاستیک سازی رفته اید، همه می فهمند که یک مساله مشکوکی در کار است؛ در دنیا قانون وجود دارد و به نظر من ما باید این قانون را محکم کنیم که هرکسی که کاندیدا می شود باید به دادستان ترازنامه دهد و آشکارا بگوید که از چه کسانی کمک گرفته است و آن را کجا خرج کرده است که اگر این اتفاق بیفتد احتمال فساد پایین می آید.

منبع: خبرگزاری منتخبین 

 

انتهای پیام///

خبرگزاری منتخبین گزارش می‌دهد:

۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری

 

 

*** انتخابات ریاست جمهوری

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، در شرایطی که کمتر از ۹ ماه به موعد انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ زمان باقی مانده، گمانه‌ها درباره گزینه‌های بالقوه صندلی ریاست پاستور رو به فزونی گرفته و پرداختن به آمدن یا نیامدن چهره‌های سیاسی به کارزار انتخاباتی ۱۴۰۰ به یکی از سوژه‌های روتین رسانه‌های کشور بدل شده است.

در این میان نام برخی چهره ها با بسامد بیشتری در رسانه‌ها تکرار می‌شود. از جمله این افراد می‌توان به علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که به‌رغم تکیه ۱۲ ساله بر کرسی ریاست مجلس ترجیح داد در انتخابات مجلس یازدهم شرکت نکند و همین موضوع بود که گمانه زنی ها مبنی بر دورخیز لاریجانی برای تصاحب کلید پاستور را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت.

اما فارغ از گمانه‌زنی‌ها، برخی چهره‌ها که تاکنون بعضاً نامشان از سوی رسانه‌ها به عنوان گزینه‌های احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ مطرح شده، به فراخور شرایط به این گمانه‌زنی‌ها واکنش نشان داده‌اند که در این گزارش به برخی از این واکنش‌ها پرداخته‌ایم:

 

*** ظریف

 

در واکنش به این سوال که چرا با وجود تکذیب اخیرش ولی باز هم به عنوان یکی از گزینه‌های بالقوه ریاست‌جمهوری از او یاد می‌شود، گفت: «قسم حضرت عباس را میخورم …» اما جمله خود را به پایان نرساند و در ادامه در پاسخ به این سوال که یعنی شما در هر صورت برای انتخابات نمی‌آیید؟ با حالتی آمیخته با همان لبخند همیشگی گیت خروج حیاط پاستور را ترک کرد.

البته ظریف در ماه های گذشته در مصاحبه‌ای که به شکل زنده در یکی از شبکه‌های اجتماعی داشت، در واکنش به احتمال حضورش در انتخابات ۱۴۰۰ گفته بود: «به‌ضرس قاطع می‌گویم در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نخواهم کرد.»

 

*** عارف

 

علیرضا خامسیان مشاور و مسئول رسانه ای عارف هرگونه فعالیت انتخاباتی وی برای ۱۴۰۰ را رد کرد. با این‌وجود علی صوفی از چهره های نزدیک به عارف، از عارف و جهانگیری به عنوان گزینه‌های بالقوه اصلاح طلبان برای ۱۴۰۰ نام برد.

 

*** جهانگیری

 

معاون اول رئیس جمهور در روزهای گذشته در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه گفته می شود شما به عنوان یکی از کاندیداهای ۱۴۰۰ هستید؟ گفت: «چرا سوالات سیاسی می پرسید؟!»

 

*** نیکزاد

 

در ماه های اخیر نامش به عنوان یکی از گزینه های نشستن بر صندلی ریاست پاستور مطرح بوده است. با این حال نیکزاد در واکنش به احتمال کاندیداتوری اش گفت: «رسانه‌ها آزادند که هرچه دلشان خواست بنویسند ولی بنده تاکنون هیچ مصاحبه‌ای راجع به این موضوع نداشته‌ام.»

 

*** لاریجانی

 

رئیس مجالس هشتم، نهم و دهم که ترجیح داد برای انتخابات مجلس یازدهم دیگر خود را در معرض رای مردم قرار ندهد، در ماه های گذشته همواره به عنوان یکی از گزینه های بالقوه برای انتخابات ۱۴۰۰ مطرح بوده است. با این وجود یکی از نمایندگان سابق مجلس که از چهره های نزدیک به لاریجانی محسوب می شود، هرگونه فعالیت رئیس سابق مجلس برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد.

پدرام پاک آئین مدیرکل روابط عمومی سابق مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت:

بنظر نمی‌رسد آقای لاریجانی برنامه‌ای برای انتخابات داشته باشد.

 

*** محسن رضایی

 

علی رغم اینکه در دوره های گذشته ۴ بار شانس خود را برای تکیه زدن بر صندلی ریاست جمهوری امتحان کرده اما با این حال فعالیت مستمر او در شبکه های اجتماعی، گمانه زنی ها مبنی بر کاندیداتوری مجدد وی در ۱۴۰۰ را افزایش داده است. با این وجود یکی از نزدیکان دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره علت افزایش فعالیت‌های محسن رضایی تصریح کرد: «تغییری در برنامه‌های آقای رضایی حاصل نشده و فعالیت‌های ایشان در فضای مجازی و غیره مانند گذشته است. سفرشان به استان خوزستان نیز صرفاً به دلیل فرارسیدن سالگرد هفته دفاع مقدس بوده است که هرسال به این استان سفر می‌کنند.»

 

*** سورنا ستاری

 

در بیش از ۷ سالی که مسئولیت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور را بر عهده داشته، کمتر پیش آمده که موضع گیری خاصی در حوزه مسائل سیاسی داشته باشد. اما با این حال نام وی در برخی محافل اصلاح طلب به عنوان یکی از گزینه های این جریان برای ۱۴۰۰ مطرح می شود. در همین رابطه یکی از چهره های نزدیک به ستاری گفت: «با وجود گمانه زنی هایی که مبنی بر حضور آقای ستاری در انتخابات ۱۴۰۰ مطرح می شود، بنده تاکنون هیچ نشانه و علامتی که دال بر فعالیت های انتخاباتی از سوی ایشان باشد، ندیده‌ام.»

 

*** محمدجواد آذری جهرمی

 

 جوان ترین وزیر دولت روحانی اخیرا در گفت وگویی تلویزیونی گفته است:

«تا الان برنامه‌ای برای کاندیدا شدن نداشتم هر چند که در همان لحظه اعلام رای اعتماد این زمزمه بین نمایندگان مجلس شروع شد.

البته هدف آن کسانی که این موضوع را مطرح کردند این بود که بخواهند حسادت ایجاد کنند که علیه من فضاسازی شود.‌»

 

*** سردار حسین دهقان

 

وزیر دفاع دولت یازدهم که برخی محافل سیاسی از عزم جدی او برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ سخن گفته‌اند، در واکنش به این مسئله با تایید خبر کاندیداتوری‌اش گفت:«با قدرت خواهم آمد و معتقدم باید مردم را از این وضعیت فعلی نجات داد.»

 

*** سعید جلیلی

 

یکی از اعضای دفتر وی درباره احتمال کاندیداتوری جلیلی در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: «مبنای ایشان این نیست که از قبل مثل برخی سیاستمداران قوایی تشکیل دهد و اعلام آمدن کند. ایشان نگاهی به عرصه سیاست دارد که ورای این اخبار است و اگر ببیند مثل دور قبل شخصی مثل آقای رئیسی هست به کمک وی می‌آید و اگر هم تکلیف ببیند خودش وارد عرصه خواهد شد.

وی گفت: آقای جلیلی از سال ۹۲ فعالیت‌هایی مانند دولت در سایه و کارگروه‌هایی داشتند که به هیچ وجه جنبه انتخاباتی نداشته و اساساً هیچگاه تاکنون کلمه‌ای درباره انتخابات نگفته‌اند».

 

*** عزت‌الله ضرغامی

 

ضرغامی درباره احتمال حضور خود در انتخابات گفت: اولا تا ۱۴۰۰ کی زنده و کی مرده است؟ پاسخ من همیشه این بوده که من سرباز هستم و مثل ورزشی‌هایی که روی نیمکت نشسته تا هر زمان لازم شد وارد بازی شود، آماده هستم تا کمک کنم. البته ممکن است هیچ وقت لازم هم نشود اما به هر حال روی نیمکت جمهوری اسلامی هستم و هر زمان احساس کنم که لازم است کمک خواهم کرد.

 

*** امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

 

وی از اعضای جبهه پایداری است که در این دوره نائب رئیس اول مجلس شد و همین موجب شد تا به‌عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی نامش در رسانه‌ها مطرح باشد. قاضی‌زاده اظهار داشت: برخی به صورت “زودهنگام” به دنبال کشاندن فضای سیاسی کشور به عرصه انتخابات هستند که کمکی به حل مشکلات مردم نخواهد کرد. من خدمتگزار مردم بعنوان نماینده مجلس شورای اسلامی هستم و کمکِ مجلس بعنوان نائب رئیس، همین!

 

*** عباس آخوندی

 

وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم مردادماه امسال در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها با بیان اینکه هیچ‌کدام از کاندیداهایی که اسمشان برای ریاست‌جمهوری مطرح است چنگی به دل نمی‌زنند، از ایده انتخاباتی خود تحت عنوان «ایده‌ی ایران» سخن گفت: “با این ایده در ایران، یک گفتمان جدید می‌تواند شکل بگیرد. این ایده عناصر اقتصادی و سیاسی و امنیتی هم دارد. ایده ایران، فراتر از دولت رفاه است. از نظر من ایده ایران ایده‌ای است که بنیان‌های معرفتی دارد و هم تجربه تاریخی در ایجاد نظم اجتماعی اعم از نظم سیاسی و امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و حتی دفاعی…”.

 

*** پرویز فتاح

 

وزیر نیرو در دولت نهم که هم اکنون ریاست بنیاد مستضعفان را برعهد دارد. اظهارات اخیر وی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری درباره اموال بنیاد مستضعفان که در اختیار اشخاص و نهادهای مختلفی بود، موجب شد تا برخی از این صحبت‌های فتاح برداشت انتخاباتی کنند. وی درباره احتمال حضورش در انتخابات ۱۴۰۰ بعد از این اظهارات گفت: آیا من این کارها رو می‌کنم که رئیس‌جمهور شوم؟ کسی که بخواهد وارد این فضا شود از این کارها می‌کند؟ مگر عقلم را از دست داده‌ام که همه را در مقابل خودم قرار دهم؟

 

*** محسن هاشمی

 

فرزند ارشد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که ریاست شورای شهر تهران را در اختیار دارد و رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران است. علی محمد نمازی عضو حزب کارگزاران درباره احتمال کاندیداتوری محسن هاشمی می‌گوید: تاکنون در شورای مرکزی کارگزاران به هیچ وجه صحبتی از کاندیداتوری آقای هاشمی نشده ولی در حزب کارگزاران تنها گزینه‌ای که علاوه بر اجماع گروهی، امکان تایید صلاحیت را داشته باشد، آقای محسن هاشمی است. اگر شرایط تایید صلاحیت باشد، ایشان می‌تواند گزینه مطلوبی برای اصلاح‌طلبان باشد.

 

منبع: خبرگزاری منتخبین

 

 

 

انتهای پیام///

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز:

عدالت، مسئله‌ی محوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز معتقد است، مسئله عدالت یک نفش محوری در انتخابات ۱۴۰۰ خواهد داشت.

 

*** انتخابات ریاست جمهوری

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، در شرایطی که کمتر از یک سال به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ زمان باقی مانده، انتظار این است که جریان‌ها و گروه‌های سیاسی رفته رفته فعالیت های انتخاباتی خود را کلید بزنند و ایده‌ها و راهبردهای خود برای مقابله با چالش‌های کشور در صورت پیروزی در انتخابات را تشریح کنند.

از سوی دیگر، شرایط ویژه کرونایی در کنار چالش‌های اقتصادی دست به دست هم داده تا گروه های سیاسی در این فاصله‌ی زمانی مانده به انتخابات، شور و اشتیاق دوره‌های قبلی انتخابات ریاست جمهوری را حداقل در ظاهر نداشته باشند.

در سلسله مصاحبه هایی با چهره های سیاسی از هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا در پی آن است که نقطه نظرات آنها درباره چالش‌های روز کشور و گزینه‌های مطرح برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ را مورد بررسی قرار دهد.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز است که سابقه سه دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد. وی که اقتصاددان است و در دانشگاه امام صادق(ع) به تدریس این رشته اشتغال دارد مهم‌ترین گفتمانی که باید سال آینده وارد عرصه کاندیداتوری شود، گفتمان عدالت همراه با توسعه می‌داند.

 

** مهمترین مشکل داخلی مسئله بی اعتمادی به دولتمردان است

 

غلامرضا مصباحی‌ مقدم  در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت:

مسائلی که در حال حاضر از اهمیت فوق‌العاده‌ای در کشور برخوردارند، نخست شرایط اقتصادی و مشکلاتی است که عامۀ مردم ما از آن رنج می‌برند که هم عامل داخلی و هم عامل خارجی دارد. مساله دیگر موضوع کاهش اعتماد عمومی به دولتمردان است و همچنین تحریم‌های شدیدی که آمریکا علیه ما اِعمال کرده، از دیگر مسائل حائز اهمیت کنونی است.

مهمترین مشکل داخلی ما برای انتخابات آینده، مسالۀ بی‌اعتمادی گسترده در سطح جامعه نسبت به دولتمردان است، این بی‌اعتمادی اثر خودش را در انتخابات خواهد گذاشت و اگر تا زمان انتخابات تحول مثبتی در ابعاد اقتصادی کشور رخ ندهد، احتمال دارد که شاهد مشارکت باشکوه و بالای مردم در انتخابات نباشیم.

البته انتخابات ریاست‌جمهوری از انتخابات مجلس متفاوت است و تعداد بیشتری از مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری مشارکت می‌کنند که این موضوع تا حدی هم به این برمی‌گردد که جریان‌های سیاسی چگونه عمل کنند و واکنش نشان دهند.

اینکه آیا جریان‌های سیاسی خصوصاً دو جریان سیاسی بزرگ کشور، در مردم برای اقبال در انتخابات، شور ایجاد می‌کنند یا خیر؟

 

** نیازمند تغییرِ اندیشۀ اقتصادی حاکم بر تصمیمات دولتمردان هستیم

 

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در ادامه اضافه کرد:

اما در مورد اینکه کاندیداها با توجه به شرایط حاضر، چه وعده‌هایی خواهند داد، نمی‌توانم خیلی روشن بگویم چون هر کاندیدایی ممکن است اید‌ه‌های مختلفی داشته باشد اما باید به این نکته توجه کرد که با دست‌فرمانی که کشور طی این سی و چند سال بعد از دفاع مقدس اداره شده است، نمی‌شود از این به بعد هم کشور را اداره کرد.

طی این سالها ما همواره تورم دورقمی داشتیم، همواره دچار کسری بودجه‌های بزرگ بودیم و همواره بیکاری دورقمی داشتیم. علاوه بر این مسائل، اتفاق دیگری که رخ داده است، افزایش شکاف ثروت و فقر است، به عبارت دیگر یک عده خیلی ثروتمند و یک عده بسیار گسترده فقیرتر شدند، به طوری که برای تامین حداقل‌های معیشت‌شان دارند دست و پنجه نرم می‌کنند و واقعاً‌ به سختی زندگی را می‌گذرانند.

باید به این نکته توجه کرد که با دست‌فرمانی که کشور طی این سی و چند سال بعد از دفاع مقدس اداره شده است، نمی‌شود از این به بعد هم کشور را اداره کرد. طی این سالها ما همواره تورم دورقمی داشتیم، همواره دچار کسری بودجه‌های بزرگ بودیم و همواره بیکاری دورقمی داشتیم.

 

وی در ادامه افزود:
به نظرم با توجه به ظرفیت‌های کشور از جمله نیروی انسانی نخبه، منابع طبیعی، آب و خاک و… فارغ از مناسبات خارجی و بین‌المللی اقتصادی، شایسته این ملت نیست که در این فشارها و سختی‌ها زندگی کنند.

کشور ما این امکان و ظرفیت‌ را دارد که مردمش بسیار بهتر از وضعیت جاری زندگی کنند منتها نیازمند تغییرِ اندیشۀ اقتصادی حاکم بر تصمیمات دولتمردان هستیم، آن هم نه تنها این دوره بلکه نسبت به ادوار گذشته هم این اندیشه حاکم است، اندیشه‌ای است که کار را خراب کرده است.

هر دولتی که آمده به فکر این بوده که برای ۸ سال مردم را راضی نگه دارد و البته نتوانسته است، چرا که راضی نگه داشتن مردم برای کوتاه‌مدت گاهی به نتیجه‌ای می‌انجامد که بدتر شدن وضعیت در بلندمدت است.

زمانی که درآمد نفتی ما سرشار بود، به جای اینکه این درآمد نفتی را سرمایه‌گذاری کنیم و این سرمایه‌گذاری، کشور را به توسعۀ صنعتیِ بیشتری برساند و اشتغال بیشتری ایجاد و کسب و کار رونق افزو‌ن‌تری پیدا کند تا جوانان شاغل شوند، صرف هزینه‌های جاری کشور و راضی کردن کوتاه‌مدت‌ مردم شد.

در واقع نوعی پول‌پاشی صورت گرفت که نتیجه‌اش لبخند مردم در کوتاه‌مدت بود اما در بلندمدت‌ دچار گرفتاری بیشتری شدند.

بنابراین اگر‌ آن منابع سرمایه‌گذاری می‌شد، هم می توانستیم وابستگی بودجه به درآمد نفت را قطع کنیم تا مصیبت تحریم‌های نفتی شامل حال ما نشود و اهرم فشار آمریکا را از دستش خارج کنیم و هم آن سرمایه‌گذاری، اقتصاد ما را بزرگ و ثروت ملی ما را افزون می‌کرد.

 

** در ۱۴۰۰ باید کسی روی کار بیاید که نگاه او نگاهِ مستقل ملی باشد نه نگاه وابستگی

 

مصباحی‌ مقدم در ادامه سخنان خود بیان داشت:

در حال حاضر هم که دچار تحریم‌های شدید و مشکلات اقتصادی ناشی از کاهش فروش نفت شدیم، می‌بینیم به جای اینکه به ظرفیت‌های داخلی توجه شود و دولت از ظرفیت‌های داخلی استفاده کند و سرمایه‌گذاری در این قسمت صورت بگیرد، باز هم نوعی رویکرد حل مشکل از سوی خارج را دنبال کرده و نتیجۀ آن این شده که با خروج آمریکا از برجام، برنامه‌ها و ایده‌ها به شکست انجامید و فرصت‌ها از دست رفت و آن کاری که باید انجام شود، انجام نشد.

حالا هم در این مخمصه گرفتار شدیم. در واقع می‌توانستیم کاری کنیم که در این مخمصه نیافتیم و ملت راحت‌تر این دوران سختی و شدت را پشت سر بگذارند.

بنده معتقدم اکنون برای دورۀ بعد ریاست‌جمهوری کسی باید روی کار بیاید که نگاه او نگاهِ مستقل ملی باشد نه نگاه وابستگی به سرمایه‌گذاری خارجی که هیچگاه محقق نشده و نمی‌شود چراکه اصولاً کشورها با اقتصاد ضعیف تعامل خوبی ندارند مگر اینکه با استفاده از ظرفیت‌های داخلی، اقتصادمان را قوی کنیم تا دیگران برای سرمایه گذاری در کشور ما اقبال کنند.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

لذا مشکلات باید به این شکل حل شوند که ابتدا ظرفیت‌های داخلی اقتصاد ایران فعال شود. ۸۰ درصد اقتصاد ایران در داخل است و ۸۰ درصد هم اهمیت کمی ندارد! پس باید از این ظرفیت استفاده شود و مصرف‌ها به ویژه مصرف انرژی بهینه شود و صرفه‌جویی جدی صورت بگیرد تا در کنار سایر صادرات‌ها، صادرات انرژی، فرآورده‌های انرژی، گاز و پتروشیمی را بیشتر از این داشته باشیم.

اگر این اتفاق بیفتد، اقتصاد ایران جان تازه‌ای پیدا می‌کند و موجب می‌شود که مشکلات آن هم در کوتاه‌مدت بهتر حل شود و کسری بودجه بزرگ نداشته باشیم و به دنبال آن هم تورم دورقمی را نخواهیم داشت.

اگر ارزش پول ملی حفظ شود، شو‌ک‌های قیمتی نداریم و هر روز با بی‌ثباتی قیمت‌ها روبرو نخواهیم شد، اگر سرمایه‌گذاری‌ها توسط بخش خصوصی و تعاونی انجام بگیرد دیگر بیکاری دورقمی نخواهیم داشت، اگر تعداد کسب و کارها افزایش پیدا کند، دولت مالیات بهتری می‌تواند به دست بیاورد و نیاز ندارد به درآمدهای دیگر اتکا کند و به پمپاژ پول و نقدینگی نیاز ندارد که از بانک مرکزی و یا صندوق توسعه ملی استقراض کند.

 

*** رئیس‌جمهور آینده باید برنامه قابل‌ قبول اقتصادی برای اداره کشور داشته باشد

 

مصباحی مقدم در ادامه در رابطه با وضعیت اقتصادی، اظهار داشت:

بنابراین اگر کسی می‌خواهد در انتخابات آینده وارد رقابت شود باید نیتِ او خارج کردن اقتصاد ایران از شرایط حاضر باشد و آن هم با داشتن یک برنامه‌ای که عقلای قوم و اقتصاددانان آن برنامه را برنامۀ قابل قبولی برای ادارۀ کشور بدانند.

با توجه به اینکه آبان ماه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برگزار می‌شود و انتخابات ما هم در خردادماه سال آینده برگزار می‌شود، نگاه کاندیدای بعدی ریاست‌جمهوری به کشورهایی مانند آمریکا و چین و روسیه باید به چه شکلی باید باشد؟ و انتخابات آبان ماه آمریکا چقدر روی انتخابات خردادماه ما تاثیر می‌گذارد؟

من تصور می‌کنم فعالان سیاسی کشور نباید به انتخابات آمریکا دل ببندند.

نتیجۀ‌ انتخابات در آمریکا هر چه باشد، نباید روی آن خیلی حساب باز کرد، چون تفاوت سیاست در آمریکا بین دو جریان دموکرات و جمهوریخواه نیست، تفاوت روش در اِعمال این سیاست‌ها وجود دارد، روش یکی جنگ‌طلبانه و خشن و روش دیگری نرم است.

بنابراین هر دو جریان سیاسی آمریکا یک هدف را دنبال می‌کنند. از این جهت کاندیداهای ریاست‌جمهوری و کسانی که می‌خواهند وارد عرصه انتخابات شوند نباید به این دل ببندند که چه شرایطی در انتخابات آمریکا پدید می‌آید، باید گفت یا بد می‌شود یا بدتر؛ چیز دیگری نیست.

 

***  پیمان‌های همکاری بین ایران و چین و روسیه 

 

وی در ادامه بیان داشت:

در شرایطی که ما در آن به سر می‌بریم بهترین راه برای خروج از تنگناها و سختی‌ها نخست تقویت روابط با همسایگان است و این اولویت دارد، در وهله دوم هم تقویت روابط با قدرت‌هایی مثل چین و هند و روسیه است که تاکنون با ما مناسبات و رفتار بهتری داشتند و برای پیمان‌های بلندمدت اعلام آمادگی کردند لذا این ظرفیت‌ها، ظرفیت‌های ممکنی هستند که می‌شود از آنها استفاده کرد.

حتماً‌ باید نوعی جدیّت و پیگیری در دولت آینده نسبت به پیمان‌های همکاری بین ایران و چین و ایران و روسیه وجود داشته باشد تا یک منفذی برای معاملات بین‌المللی ما به وجود آید و یک نوع اعتماد و اتکایی برای مناسبات خارجی ما باشد البته معنای آن هرگز وابستگی به چین و یا روسیه نیست، بلکه مقصود تعامل و همکاری است و این تعامل و همکاری باید در یک شرایط برابری صورت ‌گیرد.

من تصور می‌کنم فعالان سیاسی کشور نباید به انتخابات آمریکا دل ببندند. نتیجۀ‌ انتخابات در آمریکا هر چه باشد، نباید روی آن خیلی حساب باز کرد، چون تفاوت سیاست در آمریکا بین دو جریان دموکرات و جمهوریخواه نیست، تفاوت روش در اِعمال این سیاست‌ها وجود دارد

به این بستگی دارد که جریانات سیاسی خصوصاً جریان اصلاح‌طلب به این نتیجه برسد که فعالانه وارد انتخابات شود یا خیر؟ اگر فعال وارد میدان انتخابات شوند طبعاً یک نوع دوقطبی پدید می‌آید منتها دوقطبی باید یک دوقطبی سالم باشد نه اینکه حواشی را بر متن غلبه دهد، مسائل اصلی را فرعی کند و مسائل اصلی را تحت‌الشعاع قرار دهد؛

اگر چنین دوقطبی‌ای شکل بگیرد هم سطح مشارکت بالا می‌رود، هم موجب تقویت پشتوانۀ مردمی نظام جمهوری اسلامی می‌شود و هم رئیس‌جمهوری که روی کار می‌آید در مقابل بیگانگان از قدرت بالاتری برخوردار خواهد بود.

مصباحی مقدم در ادامه درباره گزینه‌های انتخابات، بیان داشت:

مصباحی‌مقدم: نمی‌دانم؛ یکسری اسامی هم در روزنامه‌ها منتشر می‌شود که نمی‌دانم درست است یا خیر. کسانی هم که از آنها نام برده می‌شود یا نفی می‌کنند و یا سکوت می‌کنند و هنوز هم برای من روشن نیست که چه گزینه‌هایی در جریان اصلاحات یا جریان اصولگرا به صورت جدی و واقعی پای کار می‌آیند. به نظرم نباید به این شکل صحنه انتخابات شکل بگیرد.

 

*** جریانات سیاسی با مشخص کردن شاخص‌هایی کارآمدی، گزینه خود را معرفی کنند

 

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در ادامه بیان داشت:

بهتر این است که هم جریان اصلاح‌طلب و هم جریان اصولگرا یک سازوکاری را شکل بدهند و بر اساس آن دست به انتخاب بزنند نه اینکه کسانی به میدان بیایند و بگویند ما می‌خواهیم برای انتخابات کاندیدا شویم. بلکه جریانات باید با مشخص کردن شاخص‌هایی که برای کارآمدی لازم است و رتبه دادن و درجه دادن به کسانی که می‌توانند کشور را اداره کنند، افرادی را که شایستگی‌های لازم برای یک تحول و یک تغییر اساسی در کشور دارند، معرفی کنند.

می‌توان گفت باید روندی شبیه به اتفاقی که برای انتخابات دوران ریاست‌جمهوری رهبر معظم انقلاب رخ داد که شخصیت‌ها و احزاب سراغ ایشان رفتند و از ایشان خواستند که به میدان بیاید، صورت گیرد.

شاید شبیه به این اتفاق نسبت به آقای هاشمی‌رفسنجانی و در جریان اصلاحات هم نسبت به آقای خاتمی رخ داد. اینها کسانی نبودند که خودشان در ابتدا به میدان بیایند و کاندیدای انتخابات شوند. البته شاید مسالۀ آقای هاشمی متفاوت بود و خودشان هم تمایل به حضور داشتند ولی حضرت آقا اینطور نبود. آنطور که خاطرم است آقای خاتمی هم خودش داوطلب نبود بلکه جریان اصلاحات ایشان را جلو انداخت.

این روند متفاوت است با اینکه افراد کاندیدا شوند و بعد جریانات ببینند که کدام یک از آنها بهتر هستند. معنای این کار، انتخاب برتر نیست چون ممکن است یک نفر برتر باشد ولی کسی سراغ او نرفته باشد لذا به نظرم باید این کار انجام شود.

 

*** شاخص های عمومی برای انتخابات

 

مصباحی‌ مقدم در ادامه درباره شاخص های عمومی برای انتخابات، گفت:

شاخص‌های عمومی وجود دارد مانند اینکه معتقد به اسلام، جمهوری اسلامی، ولایت‌فقیه و… باشد و از نظر اخلاقی یک انسان اخلاق‌مدار باشد و از نظر مردمی مردم‌مدار باشد، به گونه‌ای که از محبوبیت مردمی برخوردار باشد. آنچه که علاوه بر این شرایط عمومی لازم است، برجستگی در همان دو بُعدی است که قانون اساسی در اصل ۱۵۵ به آن اشاره کرده است و گفته رجال مذهبی و سیاسی باشد یعنی در بُعد مذهبی و سیاسی برجسته باشد و از توانایی لازم برای ادارۀ کشور برخوردار باشد.

به نظر من فردی که می‌خواهد کاندیدا شود، باید برای دور بعد کارآمدی دولت را مبنا قرار دهد و برنامه داشته باشد، یعنی از قبلا فکر کرده و تیم قوی انتخاب کرده باشد، بداند چه کاری می‌خواهد انجام دهد نه اینکه بگوید حالا انتخاب شوم بعد ببینیم چه می‌خواهیم بکنیم! این به درد نمی‌خورد. کاندیدا باید بگوید چه کاری می‌خواهد انجام دهد؟ چه تحولی می‌خواهد ایجاد کند؟ چه خدمتی می‌خواهد بکند و این تحول به نظر من مبنای اساسی است.

به نظر من فردی که می‌خواهد کاندیدا شود، باید برای دور بعد کارآمدی دولت را مبنا قرار دهد و برنامه داشته باشد، یعنی از قبلا فکر کرده و تیم قوی انتخاب کرده باشد، بداند چه کاری می‌خواهد انجام دهد نه اینکه بگوید حالا انتخاب شوم بعد ببینیم چه می‌خواهیم بکنیم

 

*** شرایط ایران اقتضاء‌ می‌کند که خود را به عنوان هابِ منطقه درنظر بگیرد

 

وی در ادامه سخنان خود درباره شرایط کشور، بیان داشت:

شرایطی کنونی ما قابل دوام نیست، جزء یاس و ناامیدی چیزی در مردم خصوصاً نسل جوان، مشاهده نمی‌شود. پس باید تغییراتی رخ دهد که مردم و خصوصاً نسل جوان ما را به این امیدوار کند که من می‌توانم ثروت ملی را افزایش بدهم، توزیع درآمد را بهینه کنم، ظرفیت‌های بالقوۀ ایران را به کار بگیرم، مزیت‌های اقتصادی ایران را فعال کنم، با سرمایه‌های مردم و سرمایه‌های ملی می‌توانم ملت و کشور را تا حدود زیادی از استقراض خارجی و یا سرمایه‌گذاری خارجی مستغنی کنم.

معنای آن هم این نیست که دور سرزمین ایران دیوار بکشیم، خیر؛ مناسبات بین‌المللی، صادرات و واردات و تعامل اقتصادی با کشورهای دیگر لازم و ضرورت یک کشور است.

اتفاقاً شرایط سرزمین ایران اقتضاء‌ می‌کند که اگر برنامه‌ای برای توسعه‌اش دارد، خود را به عنوان هاب منطقه درنظر بگیرد، خصوصاً‌ در زمینه انرژی چراکه باتوجه به امکاناتی که در انرژی و ذخیرۀ گاز و نفتی داریم، می‌توان از این ذخیره‌ها استفاده بهینه کرد و با به کارگیری آنها، به سمت تبدیل انرژی‌های فسیلی به فرآورده‌ها برویم و صادرات فرآورده‌ها به جای مواد خام را در دستورکار قرار داد. اگر ما بخواهیم همۀ این ظرفیت‌ها را فعال کنیم، خواهید دید چقدر کسب و کار رونق پیدا می‌کند.

به نظر من اگر کسی این توانایی‌ها را در خود می‌بینید، به میدان بیاید و اگر فکر میکند که شرایط بد کنونی را ۵ یا ۲ درصد بهتر می‌کنم، نیاید بهتر است. کسی که می‌خواهد کاندیدا شود باید بتواند طی یک برنامۀ ۴ ساله تا ۸ ساله، شرایط را به گونه‌ای تغییر دهد که مردم به صورت محسوس و ملموس مشاهده کنند و ببینند وضعیت بهبود پیدا کرده است و به آن معترف باشد.

 

*** در ۷ سالۀ این دولت رقم درآمد ملی ما، ۲.۵ برابر کاهش داشته است

 

مصباحی مقدم در ادامه اظهار داشت:

متاسفانه طی دورانِ ۷ سالۀ این دولت رقم درآمد ملی ما، اگر معادل‌سازی کنیم از ۴۰۰ میلیارد دلار به ۱۶۵ میلیارد دلار رسیده است و این خیلی وحشتناک است! این منشاء فقر مردم شده و توزیع آن هم ناعادلانه‌تر شده است. شما می‌بینید دهک‌های ثروتمند، ثروت‌شان به شدت مضاعف شده و دهک‌هایی که متوسط به پایین هستند و حتی متوسط‌ها دچار وخامت وضعیت شدند و این قابل قبول نیست.

عامل و علت آن هم روشن است، علت آن تورم است و تورم توزیع درآمد را غیرعادلانه می‌کند و موجب می‌شود منابع ثروت به جایی که باید به کار گرفته و سرمایه‌گذاری شود، نرود و در بخش غیرمولد به کار گرفته شود و این کارکردهای تورم است.

بنابراین فردی که تصمیم به کاندیداتوری دارد، باید برای از بین بردن عامل اصلی تورم که کسری بودجه است، برنامه داشته باشد.

کسری بودجه باعث می‌شود روی بانک مرکزی فشار بیاید که نقدینگی را پمپاژ کند و می‌بینید که این نقدینگی با ضریب فزایندگیِ ۷ برابر، چه آثار وحشتناکی دارد! هر روز بی‌ثباتی نرخ ارز، بی‌ثباتی قیمت طلا، بی‌ثباتی قیمت خودرو و…؛ همه چیز تحت تاثیر همین عامل است. پس باید بتوانیم این عامل کلیدی را درست کنیم، اگر کسی می‌تواند این را درست کند به میدان بیاید و اگر نمی‌تواند لطفاً کنار برود.

در دوران آقای هاشمی‌رفسنجانی توسعه مبنا قرار گرفت ولی عدالت به حاشیه رفت و آن روز یک تفکری در میان اقتصاددانان ما بود که شاید امروز هم باشد که معتقدند اول توسعه و بعد از سرریز توسعه عدالت پدید خواهد آمد؛ به نظرم این رویکرد، رویکرد به شدت غلطی است

 

*** دالّ مرکزی انتخابات سال بعد همنشینی “پیشرفت با عدالت” است

 

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در ادامه درباره برنامه کاندیداها، بیان داشت:

پبنده معتقدم توسعه همراه عدالت نه توسعۀ فارغ از عدالت؛ در دوران آقای هاشمی‌رفسنجانی توسعه مبنا قرار گرفت ولی عدالت به حاشیه رفت و آن روز یک تفکری در میان اقتصاددانان ما بود که شاید امروز هم باشد که معتقدند اول توسعه و بعد از سرریز توسعه عدالت پدید خواهد آمد؛ به نظرم این رویکرد، رویکرد به شدت غلطی است.

ما نه به توسعه دست پیدا می‌کنیم و نه به عدالت می‌رسیم، اما اگر توسعه از کانال عدالت باشد هم به عدالت دست پیدا می‌کنیم و هم به توسعه خواهیم رسید.

ملتی که دچار فقر و فلاکت است ظرفیت توسعه‌یافتگی را نمی‌تواند پیدا کند، انسان‌های توسعه‌یافته توسعه را رقم می‌زنند، انسانِ دچار فقر و فلاکت و بیماری و گرفتاری ذهنی نمی‌توانند توسعه را رقم بزند، بنابراین توسعه همراه با عدالت باید مبنا قرار گیرد.

 

مصباحی مقدم در ادامه پیرامون مسائل مربوط به انتخابات، بیان داشت:

طبعاً ورود به مسائل انتخابات در جامعه روحانیت صورت گرفته است یعنی ما جلساتی را داشتیم که چگونه وارد شویم و تصمیم‌گیری هم شده است. تصمیم هم این است که جامعه روحانیت در این دوره فعال وارد انتخابات شود ولی مشارکتی، یعنی همراه با مجموعۀ شخصیت‌های سیاسی و احزاب سیاسی جریان انقلابی وارد انتخابات شود. طبعاً برای این کار باید سازوکار آن را شکل بدهند و دنبال شکل‌دهی به این سازوکار هستیم.

 

*** از کشورهایی که در مقابل آمریکا و صهیونیسم می‌ایستند حمایت می‌کنیم

 

مصباحی مقدم در ادامه سخنان خود گفت:

در روزهای گذشته بحث عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را داشتیم. اوضاع منطقه و مسالۀ عراق، سوریه و سایر کشورهای پیرامون ما نیز مهم است. رئیس جمهور بعدی چه رویکردی باید نسبت به منطقه داشته باشد؟

راهبردهای اساسی نظام ما در مورد منطقه این است که باید از کشورهایی که در مقابل آمریکا و صهیونیسم می‌ایستند حمایت کنیم. همچنین از جریانات انقلابی که رویکرد مقاومت را دنبال می‌کنند، حمایت کنیم. تفاوتی هم ندارد که رئیس‌جمهور کشورمان چه کسی باشد، طبعاً اگر رئیس‌جمهور کسی باشد که همین رویکرد را به صورت جدی باور داشته باشد و وارد معرکه شود، هماهنگی خوبی بین ارادۀ رهبری نظام و مدیریت اجرایی کشور در این رویکرد پدید می‌آید.

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در پایان، اظهار داشت:

معتقدیم کشورهایی مانند عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، یمن، افغانستان و کشورهای دیگر از این رویکرد ما استقبال می‌کنند و با ما همکاری خواهند داشتند گرچه گاهی ممکن است یک زیگزاگ‌هایی پدید بیاید اما اگر در بلندمدت نگاه کنیم این مسیر، مسیری است که مورد قبول ملت‌های این منطقه است و طبعاً ما از چنین حمایت‌هایی، منافع ملی خودمان را هم تامین می‌کنیم.

به عبارت دیگر این کشورها عمق نفوذ منطقه‌ای، سیاست‌ها و راهبردهای نظام جمهوری اسلامی به حساب می‌آیند و از این جهت کشور ما نباید تنها بماند و نباید به گونه‌ای باشد که فارغ از مناسبات و روابط‌مان با کشورهای منطقه بخواهیم روابط بین‌‌المللی دیگر خودمان را ادامه بدهیم.

 

 

 

انتهای پیام///

دبیرکل حزب موتلفه:

اصلاح طلبان غرق توهمات ناشی از نتیجه انتخابات آتی آمریکا هستند

دبیرکل حزب موتلفه معتقد است اصلاح طلبان غرق توهمات ناشی از نتیجه انتخابات آتی آمریکا هستند.

 

*** حضور اصلاح طلبان در انتخابات

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، اسدالله بادامچیان درباره حضور اصلاح طلبان در انتخابات، اظهار داشت:

اصلاح طلبان به جای اتکا به نیروی پیروز مردم شجاع ایران و برنامه ریزی برای بکارگیری همه امکانات بی نظیر و همه جانبه کشورمان که حلال مشکلات است باز در خیالات مذاکرات برد- برد با آمریکا هستند یا امید بی حاصل به اروپا دارند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به وضعیت سیاسی اصلاح طلبان، اظهار داشت: اصلاح‌طلبان برخلاف مواضع خود پس از انتخابات مجلس یازدهم که بیشتر در مورد عدم حضور در انتخابات ۱۴۰۰ سخن می‌گفتند، فعالیت‌های خود را تجدید کرده اند.

اینکه آنها در صحنه اجتماع فعال باشند به نفع آنهاست، زیرا عدم حضورشان در انتخابات ۱۴۰۰ مهر پایانی بر آنها خواهد بود.

اما، اگر آنها بخواهند همان مواضع و انجام اقدامات ۱۵ سال دولت اصلاح‌طلبان را تکرار کنند نتیجه از حالا معلوم است که جز شکست چیزی رهآوردشان نمی‌شود.

 

بادامچیان در ادامه تصریح کرد:

امروز همه می‌دانند که مشکلات اساسی مردم و کشور به علت سیاست‌های غلط، ناکارآمدی و خودباختگی دو دولت اصلاح طلب در برابر غرب و امید کاذب آنها به تغییر سیاست آمریکا با ایران، تفکر و برنامه‌های لیبرالیستی، دوری از اندیشه‌های سیاسی_عقیدتی مردم و همچنین فاصله اصلاح طلبان با خط و تفکر امام و ولایت بوده و هست.

دولت دوم خردادی اصلاحات با رفتن عناصری از آنها به کنگره آمریکا و پارلمان اروپا و سیاست نزدیکی با غرب استعماری، فرصت‌ها را از دست داد و جز پوچی چیزی به دست نیاورد.

 

*** دولت دوم اصلاح طلبان

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه اضافه کرد:

دولت دوم اصلاح طلبان نیز به همان دلایل کشور را دچار مشکلات عدیده کرده است؛ مانند کاهش ارزش پول ملی، تورم و گرانی های بی حساب و کتاب، مشکلات فراوان مردم و نارضایتی های گسترده و همچنین عدم توانایی حل مسائل اقتصادی که دولت اصلاح طلبان اعتدالی، خود به آنها اذعان دارند. با این همه هنوز آنها در توهمات اینکه اگر دموکراتها در آمریکا بر سر کار بیایند یا اگر ترامپ موفق شود چه می‌شود غرق هستند.

 

بادامچیان با بیان اینکه اصلاح طلبان هنوز به امید موهوم بازگشت آمریکا به برجام هستند و مذاکره با آمریکا را یک راه موثر می دانند، گفت:

اصلاح طلبان به جای اتکا به نیروی پیروز مردم شجاع ایران و برنامه ریزی برای به کارگیری همه امکانات بی نظیر و همه جانبه کشورمان که حلال مشکلات است باز در خیالات مذاکرات برد- برد با آمریکا هستند یا امید بی حاصل به اروپا دارند.

اصلاح طلبان اصلاح را از خود شروع کنند و اگر تحولی در خود پدید نیاورند جز رفتن به موزه تاریخ راه دیگری ندارند.

امروز آنچه می تواند به مردم امید دهد تغییرات اساسی در سیاست های دولت در سال پایانی و تغییر مدیران در تراز فعلی به مدیرانی انقلابی، قاطع و دارای برنامه است که متأسفانه نشانه‌ای مشاهده نمی شود.

 

*** بازار سرمایه

 

وی در این باره به بازار بورس اشاره کرد و گفت:

سیاست غلط دولت در بورس بود که به جای آن که بورس را در خدمت جهش تولید قرار دهد موجب شد عده‌ای آگاه به فوت و فن بورس، سودهای سرشار برداشت کردند و امروز مردم که به امید سودی بهتر با سرمایه های اندک به بورس روی آوردند متاسفانه دچار مشکلات عدیده شده اند.

دولت هم برای آنها چاره اندیشی ندارد؛ یعنی سیاست صحیحی که بورس را برای مردم مفید کند و دست سودجویان و فرصت طلبان را کوتاه نماید، ندارد.

دولت نمی‌تواند جلوی شرکت‌های دولتی که به بورس می‌آیند و تعادل بازار بورس را به ضرر مردم و به نفع خودشان به هم می زنند، بگیرد.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی پیشنهاد داد:

مجلس یک گروه نظارت ویژه از دارندگان اطلاعات بورسی، کارشناسان آگاه و همچنین نمایندگانی از بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات برای نظارت بر بورس و تهیه یک گزارش دقیق و جامع تشکیل دهد تا اقدامی انقلابی، سریع و دقیق را پیشنهاد دهند.

مردم هم اگر به بورس وارد می شوند، با مازاد سرمایه خود وارد شوند و به امید کاذب سود سرشار، سرمایه‌های اساسی زندگی خود را نفروشند که دچار مشکلات بعدی شوند.

 

وی همچنین از دولت خواست به مشکل بورس به صورت جدی رسیدگی نماید.

 

*** آغاز هفته دفاع مقدس

 

بادامچیان در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:

هشت سال دفاع از شرف و ناموس و پاسداری از کشور و میهن اسلامی، افتخار مردم به ویژه جوانانی است که با خون و غیرت خود، فداکاری و ایثار و شهادت حماسه‌آفرینی کردند و افتخار خانواده های رزمندگان و همه ملت از شهری و روستایی و عشایری بود که پیر و جوان در جبهه ها و پشت جبهه ها به رهبری فرمانده کل قوا حضور یافتند و حمایت کردند و حاصل آن امروز در اقتدار نیروهای مسلح از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج سرافراز مشاهده می‌شود که استکبار و استعمارگران را از هرگونه ماجراجویی باز می دارد و امنیت و اقتدار دفاعی ایران اسلامی را در همه صحنه‌ها با عزت، حکمت و مصلحت پاسداری می کند.

انتظار ما این است که دولت با همکاری مجلس وزیری قوی و تجربه آموخته که بتواند امور بازرگانی، صنعت و معدن و سایر موارد مربوط به این وزارتخانه را در سال پایانی دولت به نحو مطلوب اداره کند، معرفی نماید تا با رأی بالای نمایندگان ملت سر و سامانی موثر به مشکلات اقتصادی بدهد.

 

*** خیانت دولت بحرین

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان خیانت دولت بحرین در عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت:

سید حسن نصرالله این پیش‌بینی را داشت که بعد از خیانت بزرگ امارات که دست به چنگال جلادان اسرائیلی که آلوده به خون فلسطینیان است داد، تعدادی دیگر از دولت‌های منطقه که برده آمریکا هستند به دستور ترامپ با رژیم اشغالگر قدس ارتباط برقرار خواهند کرد.

این اقدامات، رژیم صهیونیستی را از سقوط محتوم نجات نمی دهد؛ بلکه چهره واقعی این سران حاکم را به ملتهای مسلمان نشان می‌دهد تا آنها برای روی کار آوردن دولتهای مستقل و اسلام خواه فعال تر شوند.

 

منبع:  منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

 

انتهای پیام///

سخنگوی شورای نگهبان:

شاید در آینده رییس‌جمهور زن هم داشته باشیم

 

 

*** رییس‌جمهور زن

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، عباسعلی کدخدایی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

منع قانونی وجود ندارد و شاید در دوره‌های آتی رییس‌جمهور زن هم داشته باشیم. کما اینکه در هیچ دوره‌ای وزیر زن نداشتیم اما در دولت احمدی‌نژاد یک وزیر زن هم منصوب شد.
دقیقا مساله ممنوعیت‌های قانونی نیست و پای مسائل فرهنگی در میان است.

شاید در دوره‌ای ریاست‌جمهوری خانم‌ها هم اتفاق بیفتد؛ کما اینکه در هیچ دوره‌ای وزیر زن نداشتیم، اما در دولت آقای احمدی‌نژاد یک وزیر زن هم منصوب شد.

بنابراین منع قانونی وجود ندارد و شاید در دوره‌های آتی رئیس‌جمهور زن هم داشته باشیم.

 

*** ارائه طرح جدید

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، زن در پایان، گفت:

من در طول این ۲۰ سالی که در شورای نگهبان بوده‌ام هر طرح و ایده‌ای داشته‌ام به میدان آورده‌ام و فکر نمی‌کنم طرح جدیدی داشته باشم، پس چه بهتر که من کنار بروم و فرد دیگری که جوان باشد بیاید و نظرات متفاوتی داشته باشد.

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

انتهای پیام///