• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

اخبار برگزیده

مشکلات اقتصادی کشور نتیجه عدم اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دولت قبل است / شرط تعامل با گروه ۵+۱ چیست؟/ مدیریت اصلاح طلبان مشکلات متعددی را برای مردم ایجاد کرده است در ایران خودرو دیزل چه خبر است؟/ چرا هیچگونه نظارتی بر سوء‌مدیریت در این شرکت وجود ندارد؟/ ۵ سوال مهم از مدیرعامل ایران خودرو/ گزارشی قابل توجه برای فاطمی امین، وزیر صنعت دولت سیزدهم انسیه خزعلی ، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری شد محمد دهقان ، معاون حقوقی رییس جمهور منصوب شد مهدی مجاهد ، معاون هماهنگی، پیگیری‌های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رئیس جمهور شد محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی شد توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به دولت جدید/ از اشرافی‌گری و نگاه بالا به مردم اجتناب کنید/ زمان شتابان می‌گذرد، از هر لحظه این چهارسال استفاده کنید نتایج بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم مشخص شد رئیس جمهور در دفاع از وزرای پیشنهادی خود چه گفت؟ سید حمید سجادی هزاوه در دفاع از برنامه‌های خود به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دولت سیزدهم چه گفت؟

0
منتخبین گزارش می‌دهد:

علی اکبر محرابیان در جلسه رای اعتماد خود به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو دولت سیزدهم چه گفت؟

  • کد خبر : 6944
  • ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
علی اکبر محرابیان در جلسه رای اعتماد خود به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو دولت سیزدهم چه گفت؟

علی اکبر محرابیان در جلسه رای اعتماد خود به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو دولت سیزدهم پس از سخنرانی نمایندگان موافق، مخالف و کمیسیون‌‌‌های انرژی و کشاورزی عمران به تشریح و دفاع از برنامه‌های خود پرداخت.

علی اکبر محرابیان در جلسه رای اعتماد خود به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو دولت سیزدهم پس از سخنرانی نمایندگان موافق، مخالف و کمیسیون‌‌‌های انرژی و کشاورزی عمران به تشریح و دفاع از برنامه‌های خود پرداخت.

 

*** علی اکبر محرابیان، وزیر پیشنهادی نیرو

 

به گزارش منتخبین، در جلسه رای اعتماد به علی اکبر محرابیان به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو دولت سیزدهم، پس از سخنرانی نمایندگان موافق، مخالف و کمیسیون‌‌‌های انرژی و کشاورزی و عمران، نوبت به وزیر پیشنهادی برای دفاع از خود و برنامه‌هایش رسید.

 

*** برنامه‌ریزی برای کاهش مشکل برق و آب

 

علی اکبر محرابیان با حضور در جایگاه، اظهار داشت:

ما مکلف هستیم علاوه بر جبران عقب ماندگی‌ها طوری برنامه ریزی کنیم که در یک افق بلند مدت، مشکل آب و برق نداشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه باید کارگاهی به وسعت ایران برای ساختن آن بنا کنیم، گفت:

در برنامه‌ام حصول اطمینان از تأمین آب و برق پایدار، ارتقای حکمرانی آب با مبانی عدالت، شفافیت، قامون مداری و با توجه به مناطق محروم، ارتقاء سطح پژوهش و فناوری، بهبود محیط کسب و کار در صنعت آب و برق از طریق مردمی سازی اقتصاد مورد توجه خواهد بود.

همچنین احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید که شامل ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه تا سال آینده است مورد توجه خواهد بود. از طرف دیگر احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با محوریت نیروگاه خورشیدی در طی چهار سال با استفاده از ظرفیت‌های مردمی اجرا خواهد شد.

 

*** صرفه‌جویی در نیروگاه‌های بزرگ گنج عظیمی است

 

وی با بیان این‌که صرفه‌جویی در نیروگاه‌های بزرگ گنج عظیمی است، تصریح کرد:

تابش اشعه خورشید، مستمر و رایگان است. سرمایه گذاری لازم برای احداث ۱۰ هزار مگاوات حدود شش میلیارد دلار است در صورتی که سالیانه سه میلیارد دلار صرفه جویی خواهیم کرد. خوشبختانه ظرفیت‌های قانونی استفاده از منابع حاصل از صرفه‌ جویی فراهم است. مثلا ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید به این مهم اشاره می‌کند. با استفاده از بعضی سیاست‌های تکمیلی برای مردم نیز می‌توان الگوی مصرف را اصلاح کرد.

 

وزیر پیشنهادی نیروی سید ابراهیم رئیسی در خصوص بخش آب و فاضلاب اظهار کرد:

نظام تخصیص و توزیع آب کشور به گونه‌ای است که اغلب مردم و نمایندگان نسبت به آن معترض هستند. مهم‌ترین برنامه‌ام اصلاح نظام حکمرانی آب و تخصیص بر مبنای سه اصل عدالت، شفافیت و قانون‌مداری خواهد بود. بدیهی است با استفاده از این الگو رضایت عمومی در جهت احقاق حقوق عامه مردم به وجود خواهد آمد.

 

*** تامین آب برای روستاها

 

محرابیان به ضرورت تامین آب برای روستاهای محروم اشاره کرد و با بیان این که برخورداری روستاهای ایران از آب شرب ۷۵ درصد است، تصریح کرد:

طی برنامه بنده درصد برخورداری به ۹۰ درصد خواهد رسید. در طی چهار سال آینده با اجرا و تکمیل برخی سدها که اجرای آن مطابق مطالعات جدید ضروری است، بیش از ۵.۵ میلیارد مکعب آب به ذخیره سدها افزوده خواهد شد.

 

وزیر پیشنهادی نیرو دولت سیزدهم با استناد به مورد بالا وعده رفع تنش آبی در ایران را مطرح کرد و گفت:

سهم کشاورزی و محیط زیست نیز از این تامین آب محفوظ خواهد بود. یکی دیگر از برنامه‌های بنده ایجاد خطوط لوله‌های آب رسانی به جای احداث کانال خواهد بود چرا که باعث جلوگیری از تبخیر آب و سوء مصرف و ایجاد صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری و سرعت اجرا می‌شود.

 

*** حضور مدیران توانمند در وزارت نیرو

 

وزیر پیشنهادی نیرو در ادامه گفت:

امیدواریم شاهد حضور چند صد مدیر جوان متخصص در راس امور اجرایی این وزارتخانه باشیم.

با همکاری دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان، پژوهش های بنیادین و کاربردی و تولید تجهیزات فناورانه را گسترش خواهیم داد و محور حرکت توسعه ای ما بخش خصوصی است و از همین تریبون از تمامی فعالان این حوزه دعوت می کنم تا با سرمایه‌ گذاری در حوزه انرژی و آب ضمن خدمت به جامعه خود از ارزش افزوده سرمایه گذاری پرسود بهره مند شوند.

رعایت موازین زیست محیطی الزام مکتب اسلام و قانون است، لذا تمامی پروژه ها با محوریت این اصل اجرا خواهد شد. ما تلاش می کنیم در سایه همکاری تنگاتنگ با دیگر دستگاه های دولتی مرتبط مانند وزارت صنعت، جهاد و وزارت نفت خدمتی صادقانه و موثر برای ذی‌نفعان ارائه کنیم.

وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه در راستای اجرای بند د تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰، تبدیل وضعیت ایثارگران را با تمام قوا پیگیری و اجرا خواهد کرد.

 

*** نگرانی مردم و دلسوزان را مرتفع می کنم

 

وزیر پیشنهادی نیرو در پایان، اظهار داشت:

نمایندگان عزیز اگر با رای شما بار این مسئولیت بزرگ در شرایط حساس فعلی به دوش بنده افتاد، تلاش می‌کنم با همکاری تمامی پرسنل شریف و زحمتکش صنعت آب و برق کشور و فعالان این حوزه، نگرانی مردم و شما دلسوزان را مرتفع نمایم.

ما برای پیمودن این مسیر به همکاری و همراهی شما نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی که مهمترین مشاوران امین برای ما می باشید، نیاز فراوان داریم.

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=6944

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.