• امروز : سه شنبه - ۵ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری اعضای شورای شهر تهران مشخص شدند من خادمِ جمهور هستم/ امید و اعتماد به کشور بر‌می‌گردد/ تشکیل دولت براساس شایسته‌سالاری/ سیاست خارجی دولت من، محدود به برجام نیست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تا زمان آغاز به کار به عنوان رئیس جمهور چند مرحله دیگر را باید طی کند؟ تبریک وزرای دولت دوازدهم به حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم برگزاری نخستین کنفرانس خبری رییس‌جمهور منتخب مردم در ۳۱ خرداد پیام تبریک دبیرکل جنبش حزب الله لبنان به رئیس جمهور منتخب مردم ایران

0
حجت الاسلام رئیسی:

برنامه کوتاه مدت و بلند مدت رئیسی برای ثبات در بازار/ از نظارت تمام‌عیار بر زنجیره تولید تا توزیع کالاهای اساسی

  • کد خبر : 5990
  • ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
برنامه کوتاه مدت و بلند مدت رئیسی برای ثبات در بازار/ از نظارت تمام‌عیار بر زنجیره تولید تا توزیع کالاهای اساسی
حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه برای کشاورز و تولید کننده بدترین شرایط، عدم ثبات در بازار است، از نظارت تمام‌عیار بر زنجیره تولید تا توزیع کالاهای اساسی برای ثبات در بازار در کوتاه مدت و اضافه شدن فعالیت سامانه‌ها و نظارت در بنادر، گمرکات، بانک مرکزی و بازار ارز برای ثبات بلند مدت خبرداد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه برای کشاورز و تولید کننده بدترین شرایط، عدم ثبات در بازار است، از نظارت تمام‌عیار بر زنجیره تولید تا توزیع کالاهای اساسی برای ثبات در بازار در کوتاه مدت و اضافه شدن فعالیت سامانه‌ها و نظارت در بنادر، گمرکات، بانک مرکزی و بازار ارز برای ثبات بلند مدت خبرداد.

 

*** هزینه مربوط به کالاهای اساسی را باید با خودکفایی کم کنیم

 

به گزارش منتخبین، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که این روزها همه وی را با عنوان نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می‌شناسند، در نشست‌ها و جلسات با نخبگان، رسانه‌ها و مردم، از برنامه‌های کارشناسی شده خود پیرامون چگونگی رفع مهمترین دغدغه‌ها و مشکلات مردم صحبت‌ می‌کند، برنامه‌هایی که بسیاری از کارشناسان نگاه مثبتی به آنها دارند.

وی با اشاره به اینکه از اولویت‌های دولت وی مسئله معیشت مردم است و باید هزینه‌های سبد خانواده از جمله هزینه‌هایی مثل سلامت، مسکن و کالاهای اساسی کاهش پیدا کند، اظهار داشت:
هزینه مربوط به کالاهای اساسی را باید با خودکفایی کم کنیم به نحوی که باید وابستگی این کالاها را به ارز و دلار قطع کنیم.

 

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در این خصوص، گفت:

برای حل مشکل کالاهای اساسی باید هر چه زودتر خودکفا بشویم و البته این امر زمان بر است و ما باید زنجیر تامین و تولید تا مصرف را نظارت کنیم و دولت موظف است این زنجیره را بدرستی هدایت کند.

 

امروز هم تولیدکننده فریاد می‌زند و هم مصرف‌کننده؛ وظیفه سازمان حمایت چیست؟

نظارت تمام‌عیار بر زنجیره تولید تا توزیع کالاهای اساسی می‌تواند به این بازار در کوتاه مدت ثبات دهد و در کنار آن باید سامانه‌ها فعال شود و نظارت در بنادر و گمرکات و در بانک مرکزی و بازار ارز جریان پیدا کند.

 

رئیسی در ادامه، اظهار داشت:

از اولویت‌های دولت مسئله معیشت مردم است و دغدغه مردم نسبت به سفره شان باید کاهش پیدا کند.

 

*** بیش از ۷۰ درصد نهاده‌ها از خارج از کشور وارد می‌شود

 

وی با بیان اینکه باید هزینه‌های سبد خانواده از جمله هزینه‌هایی مثل سلامت، مسکن و کالاهای اساسی کاهش پیدا کند، افزود:

هزینه مربوط به کالاهای اساسی را باید با خودکفایی کم کنیم به نحوی که باید وابستگی این کالاها را به ارز و دلار قطع کنیم.

عمده مشکل کالاهای اساسی بیشتر در خصوص نهاده‌های دامی و خوراک دامی طیور است که از خارج از کشور وارد می‌شود و امروز متاسفانه بیش از ۷۰ درصد از این نهاده‌ها از خارج از کشور وارد می‌شود این یعنی بند کردن سفره مردم به نوسانات قیمت ارز و مشکلاتی که در این خصوص به وجود می‌آید.

برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا هم نهاده‌های دامی و هم کالاهای اساسی را به یک استقلال واقعی در کشور برسانیم تا دیگر گوشت، مرغ، مواد لبنی، برنج، روغن و گندم و جو با مشکل تامین مواجه نشود.

به عنوان مثال برای گندم در کشور جشن استقلال و خودکفایی گرفته شد، اما امروز باید دوباره گندم وارد کنیم این یعنی اینکه یا آن جشن‌ها دروغ بوده یا محاسبات غلط بوده است.

خرید تضمینی از مردم دچار مشکل شد و کشاورزان به ناچار یا باید محصول خود را به دلالان بفروشند یا در نهایت خوراک دام بشود.

وقتی به قیمت واردات گندم نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که خیلی بیشتر از آن درآمدی است که ما باید از کشاورز می‌خریدیم.

 

*** عدم ثبات در بازار؛ بدترین شرایط برای کشاورز و تولیدکننده

 

رئیسی با اشاره به اینکه برای کشاورز و تولیدکننده بدترین شرایط، عدم ثبات در بازار است، گفت:

امروز کار برای کشاورز و تولید کننده قابل پیش‌بینی نیست و در بازار نه خرید قابل پیش بینی است و نه فروش و به نوعی بازار اقتصاد کشور شرطی شده است.

متاسفانه امروز شاهد آن هستیم، کسانی که روزی صادر کننده بودند و به آن‌ها جایزه داده شده امروز به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند و این دوگانگی مورد قبول نیست و باید مشکلات صادرکنندگان به هر طریق ممکن حل شود.

در زمینه سلامت باید هزینه‌ها کاسته شود و امروز ۴۳ درصد از جیب مردم هزینه می‌شود و باید به ۲۰ درصد برسد و سازوکار آن وجود دارد و در این باره مطالعات لازم انجام شده است.

 

وی در خصوص هزینه‌های مسکن، گفت:

با امکانات موجود در کشور و زمین و تسهیلات می‌شود هزینه مسکن را به ۳۰ درصد کاهش داد.

 

*** حل مشکل گرانی را نباید به تعزیرات و دستگاه قضا سپرد

 

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری درباره مبارزه با گرانفروشی نیز، افزود:

حل مشکل گرانی را نباید به تعزیرات و دستگاه قضا سپرد بلکه اول باید نظارت‌ها کامل شود تا گرانفروشی صورت نگیرد.

در صنایع بالا دستی و خودرو مشکل این است که قیمت گذاری‌ها عادلانه نیست و همین موجب می‌شود تا خودرو وارد بازار سیاه شود.

دولت باید اشراف کامل بر بازار ارز داشته باشد تا جلوی سوداگری‌ها گرفته شود و باید فعالیت‌های اقتصادی غیر مولد را بی جاذبه کرد، باید کاری کنیم تا کسی سراغ ارز، طلا و زمین برای سودجویی نرود.

 

*** وظیفه رئیس دولت است که در میدان باشد

 

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری درباره فعالیت‌های رسانه ملی، گفت:

تشکر ویژه می‌کنم از صدا و سیما به خاطر اینکه شرایطی را ایجاد کرد تا نامزدها بتوانند با تمام استان‌ها ارتباط برقرار کنند.

از زمانی که در دستگاه قضایی وارد شدم سفرهای استانی را شروع کردم و اگر مسئله کرونا نبود، همه استان‌های کشور را تا امروز رفته بودم.

اگر توفیق پیدا کنم در دولت آینده حضور داشته باشم از ابتدای شروع به کار دولت سفرهای استانی را آغاز می‌کنم و این وظیفه رئیس دولت است که در میدان باشد و تمام استان‌های کشور را مورد رصد قرار دهد و مشکلات را بررسی کند.

در چهار سال دولت تقریباً دو بار می‌شود به هر استان سفر کرد.

 

*** باید با مردم ارتباط برقرار کرد

 

به گزارش منتخبین، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان خطاب به مدیرانی که در اتاق‌های خود نشستند و از دور برای کل کشور تصمیم می‌گیرند، افزود:

این شیوه مدیریت میدانی و مردمی نیست و باید با مردم ارتباط برقرار کرد.

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=5990

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.