• امروز : یکشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۰
1
رئیسی:

دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد/ به‌سمت نیروهای ضدفساد دست استمداد دراز می‌کنم

  • کد خبر : 5483
  • ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶
دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد/ به‌سمت نیروهای ضدفساد دست استمداد دراز می‌کنم

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد، دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد و به‌سمت نیروهای ضدفساد دست استمداد دراز خواهم کرد.

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد، دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد و به‌سمت نیروهای ضدفساد دست استمداد دراز خواهم کرد.

 

*** بازدید رئیسی از چند واحد صنعتی

 

به گزارش منتخبین، سید ابراهیم رئیسی ضمن حضور سرزده در شهرستان پاکدشت، از گروه صنعتی امرسان و گروه صنعتی دمنده در شهرک صنعتی عباس‌آباد بازدید کرد و با حضور در خط تولید محصولات این کارخانه با صنعتگران به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات پرداخت.

 

وی در جریان این بازدید ضمن تاکید بر تشکیل دولت ائتلافی، تصریح کرد:

دولت من دولت ائتلافی خواهد بود، من امروز برای اعلام ائتلاف دولت مردمی، با تولیدکنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز برای ساختن ایران قوی و سربلند به اینجا آمده‌ام و دست آن‌ها را به گرمی می‌فشارم.

 

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری با تاکید بر لزوم تشکیل دولت مردمی برای ایران قوی تأکید کرد:

ما نیازمند یک خیزش عمومی و اجتماعی برای برپایی ایران قوی هستیم. این خیزش عمومی حتما نیاز به هم‌پیمانی یک دولت مردمی با نیروهای مولد کشور دارد.

 

*** کارگران و تولیدکنندگان، در خط مقدم نبرد اقتصادی

 

رئیسی در ادامه کارگران و تولیدکنندگان را رزمندگان خط مقدم نبرد اقتصادی ملت ایران دانست و بر لزوم حمایت همه جانبه از این سرمایه‌‌های ملی و ارزشمند تاکید داشت.

 

وی در ادامه بیان داشت:

متاسفانه سال‌هاست این نیروها و پیشرانان حقیقی کشور توسط ساختارهای فسادزا و معیوب، روزبه‌روز در حال ضعیف‌تر شدن هستند.

کارخانجات کوچک و بزرگِ تعطیل و نیمه‌تعطیل شده، مزارع و مراتع بزرگ و ارزشمندِ رها شده و حاشیه‌نشینی و مهاجرت، شواهدی بر این ادعا هستند.

 

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری از فعالان عرصه تولید به عنوان پیشتازان اقتصاد و افسران و سربازان میدان پیشرفت کشور یاد کرد و گفت:

هر کس برای رونق تولید تلاش کند به امنیت و اقتدار ملی کمک کرده است.

 

*** فقط قدرت نظامی امنیت‌آور نیست

 

رئیسی در ادامه عنوان کرد:

فقط قدرت نظامی امنیت‌آور نیست بلکه تولید برتر و با کیفیت و قابل رقابت با نوع خارجی نیز تولید قدرت می‌کند و امروز قدرت کشور در گرو اقتدار در تولید است.

اگر از حوزه‌های دفاعی کشور، سرریز فناوری در حوزه صنعت کشور داشته باشیم، پیشرفت اتفاق خواهد افتاد.

مردم گله‌مند هستند که چرا کشوری که تولید موشک می‌کند ولی نمی‌تواند خودروی با کیفیت در سطح توقع مردم بسازد دلیلش این است که سرریز فناوری از حوزه‌های دفاعی به صنعت کشور وجود ندارد و ما در دولت سیزدهم این کار را خواهیم کرد انشاالله.

اصلاح نظام بانکی کشور یکی از اولویت‌های دولت مردمی است. از یکسو نقدینگی سرسام‌آور تبدیل به تهدیدی برای کشور شده و از سوی دیگر، تولیدکننده از کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش رنج می‌برد.

از هر مجموعه‌ی اقتصادی که بازدید کردم، مردم از مدیریت بانکی گله‌مند بودند. من در قوه قضائیه جلسات پی‌در‌پی را با مسئولان بانکی داشتم و تلاش‌های فراوانی برای اصلاح وضع موجود کردم اما این اقدامات کافی نیست.

باید در سرمنشاء، ریشه فساد را بخشکانیم و من برای انجام این مأموریت بزرگ وارد صحنه شده‌ام.

 

*** معضل صدور مجوز‌ها در حوزه تولید

 

کاندیدای سیزدهیمن دوره ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معضل صدور مجوز‌ها در حوزه تولید، گفت:

دولت وظیفه هدایت، حمایت و نظارت دارد اما نباید صدور مجوز‌ها باعث اخلال در روند تولید شود.

دولت باید بر فعالیت‌های تولیدی نظارت داشته باشد اما نباید با مجوز‌ها و تصمیمات خلق الساعه دست و پای تولیدگر را ببندد.

کارآفرین و تولیدگر باید بتواند برنامه‌ریزی و پیش‌بینی داشته باشد و مجوز‌های دست‌وپا گیر و بی‌ثباتی در مقررات و تصمیم‌گیری‌ها مانع این کار است و الزام تولیدکننده و کارآفرین به اخذ مجوزهای متعدد، باید جای خود رابه نظارت پسینی دولت بدهد.

 

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین با اشاره به معضل قاچاق و واردات بی‌رویه تاکید کرد:

برخوردهای پلیسی و قضایی با واردات بی‌رویه و قاچاق کالا کافی نیست، ریشه مافیای واردات و قاچاق را باید از طریق دولت خشکاند.

راه‌حل مقابله با قاچاق این است که ارزی که از مسیر صادرات به‌دست می‌آید، وارد حوزه تولید شود و این وظیفه دولت است که بر این موضوع نظارت کند.

اگر پول حاصل از صادرات به درستی رهگیری شود قاچاق به ویژه قاچاق سازمان یافته به حداقل می‌رسد و ما در دولت آینده این موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

 

*** قطعی برق

 

این کاندیدای ریاست‌جمهوری به معضل قطعی برق نیز اشاره کرد و آن را موجب اخلال در فعالیت‌های تولیدی دانست و تاکید کرد:

در برنامه ششم توسعه تاکید شده بود که باید به چه میزانی برق تولید می‌کردیم اما به این قانون عمل نشد.

اگر قانون برنامه اجرا می‌شد امروز واحد‌های تولیدی با قطعی چند ساعته برق مواجه نمی‌شدند و تولید تعطیل نمی‌شد و شاهد این میزان خسارت نبودیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود نیروهای مولد و موثر در کشور گفت:

این نیروها اگر جدی گرفته شوند، می‌توانند مشکلات سخت و ساختاری اقتصاد را برطرف کنند، بنده هم‌پیمان این نیروهای مولد خواهم بود و در میدان و در جزءجزء حرکت کشور متوجه و دغدغه‌مند آنها هستم.

باید در میدان، از نیروهای مولد حمایت کرد. باید زنجیره‌های راهبردی صنعت را تکمیل کرد و باید از بازار ملی حفاظت و پشتیبانی کرد. این‌ها همه جز با ائتلاف و هم‌پیمانی گسست‌ناپذیر بین دولت و نیروهای مولد و بدنه تولیدی کشور امکان‌پذیر نیست.

 

*** عملکرد رئیسی در قوه قضائیه

 

رئیسی با اشاره به عملکرد دوساله خود در عدلیه ادامه داد:

حرکت ما در قوه قضائیه برای مبارزه با فساد و حمایت از تولید هم به همین شیوه بوده است. گام‌به‌گام و نه شتاب‌زده، قاطع و مستحکم و نه لرزان و مردد و در صحنه و موردبه‌مورد. من دست استمداد به سمت همه نیروهای مولد و ضدفساد برای ساختن ایران قوی دراز می‌کنم.

 

وی ضمن برشمردن ویژگی‌های دولت مدنظر خود در این خصوص گفت:

دولت مردمی دولتی فعال، چابک و تولیدمحور خواهد بود که اصلاح ساختارهای درونی خود و حمایت از نیروهای مولد را به منظور خوداتکایی و استقلال ایران عزیز پی خواهد گرفت.

 

*** دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد

 

به گزارش منتخبین، داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان، از ائتلافی بودن دولت خود سخن گفت و آن را این‌گونه معرفی کرد:

من امروز برای اعلام ائتلاف ناگسستنی دولت مردمی، با شما تولیدکنندگان و کارگران عزیز، به اینجا آمده‌ام. هدف مشترک ما تشکیل ایران قوی است و من برای این کار دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد، ائتلاف با تولیدکنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز.

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=5483

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.