• امروز : یکشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۰
0
فعال سیاسی اصلاح طلب:

دعوت بزرگان اصلاحات از جهانگیری برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰

  • کد خبر : 4919
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
دعوت بزرگان اصلاحات از جهانگیری برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰

فعال سیاسی اصلاح طلب از دعوت بزرگان اصلاحات از جهانگیری برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد.

فعال سیاسی اصلاح طلب از دعوت بزرگان اصلاحات از جهانگیری برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** دعوت بزرگان اصلاحات از جهانگیری

 

به گزارش منتخبین، محمد نعیمی پور با اشاره به دعوت بزرگان اصلاحات از جهانگیری برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری، گفت:

به نظر من اینکه ایشان پیروز شود یا نشود مسأله اصلی نیست، هرچند که من احتمال پیروزی ایشان را خیلی بالا می‌دانم اما حضور ایشان به معنای این است که اصلاحات در درون دولت و حکومت ضروری و مطالبه اکثر مردم است.

 

وی ، در خصوص احتمال کاندیداتوری اسحاق جهانگیری در انتخابات رئیس جمهوری، اظهار داشت:

از منابع موثقی شنیده‌ام که جناب آقای کروبی نظرشان را اعلام کرده‌اند و به اطلاع آقای دکتر جهانگیری رسانده‌اند که ایشان برای ثبت نام و اعلام کاندیداتوری اقدام کنند و همچنین طبق اطلاع من آقای خاتمی هم مستقیما صحبتی داشته‌اند و این مطلب را به آقای دکتر جهانگیری منتقل کرده‌اند و همچنین آقای موسوی خوئینی‌ها تحلیل و استدلالشان را برای اینکه آقای دکتر جهانگیری وارد کارزار و صحنه انتخابات شوند به ایشان انتقال داده اند.

 

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در ادامه افزود:

این سه بزرگوار که مورد وثوق و احترام نخبگان اصلاح طلب و مردم هستند، اقدام مهمی را انجام داده‌اند و امیدوارم که جناب آقای جهانگیری با این پشتوانه وارد صحنه شوند و با اطلاعات وسیعی که ایشان نسبت به وضعیت کشور دارند و با توجه به سابقه طولانی که در مسئولیت‌های کشور داشته‌اند و خصوصا در زمینه‌های اقتصادی، به صحنه وارد شوند و جهت رفع مشکلات کشور از حداکثر توان خودشان استفاده کنند.

روند اجماع‌سازی از مسیر جبهه اصلاحات ایران یا همان نهاد اجماع ساز، مقداری طولانی شد و البته چون در نظر داشتند که افراد مختلفی از جمله حاج حسن آقا خمینی و دکتر ظریف را برای این کار دعوت کنند، به نظر می‌رسید که زمان رو به اتمام است و اعلام موضع جبهه اصلاحات در این زمان کوتاه کار دشواری است.

لذا بزرگان و معممین اصلاحات و اصلاح طلبی قدم پیش گذاشتند و مجموعا آقای دکتر جهانگیری را که در مورد حضورشان در صحنه انتخابات دچار تردید و یا حتی انصراف بودند را ترغیب کردند که این کار انجام شود.

مسلم است که دعوت این بزرگواران از آقای جهانگیری تحرک خیلی خوبی را در جبهه اصلاحات بین احزاب و شخصیت‌های اصلاح طلب ایجاد خواهد کرد و به نظر می‌رسد که بعد از اعلام کاندیداتوری و ثبت نام ایشان موجی از حمایت شکل بگیرد چون شرایط کشور دیکته می‌کند که افراد با تجربه و آشنا به جزئیات مسائل کشور پا در صحنه انتخابات بگذارند تا مردم هم این احساس را داشته باشند که افراد توانمند در صحنه حضور دارند.

 

***  چشم‌انداز پیروزی اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری

 

وی در خصوص چشم‌انداز پیروزی اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت:

آقای جهانگیری یک چهره شناخته شده، موجه و سابقه دار در بین اصلاح طلبان هستند و اگر بخواهیم یک نیروی مؤثر و قوی را در جبهه اصلاحات مطرح کنیم قطعا یکی از شاخص‌ترین این افراد آقای دکتر جهانگیری هستند. ضمن اینکه بخش بسیار بزرگی از بدنه اصلاحات که حضور در انتخابات و استفاده از موقعیت صندوق‌های انتخاباتی را پیگیر هستند، آقای جهانگیری را برای این کار بسیار مناسب می‌دانند.

به نظر من اینکه ایشان پیروز شود یا نشود مسأله اصلی نیست، هرچند که من احتمال پیروزی ایشان را خیلی بالا می‌دانم اما حضور ایشان به معنای این است که اصلاحات در درون دولت و حکومت ضروری و مطالبه اکثر مردم است و خصوصا نخبگان، دست اندرکاران اجرایی اعم از تکنوکرات‌ها و کسانی که در بدنه اجرایی دولت و کشور کار می‌کنند با توجه به شناختی که از آقای جهانگیری دارند، با دلگرمی بسیاری جلو خواهند آمد.

 

تا آنجایی که من اطلاع دارم افراد مؤثری که در کمپین‌های قبلی انتخاباتی حضور مؤثر و مبتکرانه‌ای داشته‌اند همه آمادگی دارند برای اینکه کمپین انتخاباتی ایشان را راه اندازی کنند و در سطح کشور گسترش بدهند.

یقینا اگر احزاب اصلاح طلب هم امکاناتشان را به طور کامل بسیج کنند این کمپین بسیار قوی‌تر عمل خواهد کرد و زمینه‌هایی ایجاد می‌کند.

متأسفانه سم‌پاشی‌ها یا سیاه نمایی‌هایی انجام شده و مخالفان اصلاحات تلاش داشته‌اند تا چهره جناب جهانگیری را خدشه دار کنند، اما خوشبختانه سوابق، سلامت، درستی، درایت و توانایی‌های آقای جهانگیری در حدی هست که اگر شبهاتی وجود داشته باشد این شبهات را به خوبی پاسخ بدهند و روشن کنند.

در عین حال با توجه به اطلاعات قوی و مؤثری که دارند شفافیت در مناظرات را برای ترسیم اوضاع کشور و راه حل‌های برون رفت از مشکلات کشور را به خوبی ارائه کنند.

آقای دکتر جهانگیری در سال ۱۳۹۶ هم نشان دادند در کارزار مناظره‌ای که بین کاندیداها برقرار می‌شود توانایی‌های بسیار خوبی دارند و می‌توانند نظر مخاطبین را جلب کنند. به هر حال دوره بعد از ثبت نام و دوره تبلیغات انتخاباتی و خصوصا مناظره‌ها بسیار در جلب آراء مردم مؤثر است و در واقع نظرسنجی‌های واقعی در آن دوره مشخص می‌شود.

 

*** حل مسائل و مشکلات کشور توسط جهانگیری

 

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در ادامه گفت:

من فکر می‌کنم با این زمینه‌ها و با توجه به شخصیت مستحکم و اراده‌ای که از ایشان می‌شناسم و معممین اصلاح طلب و سایر شخصیت‌ها و احزاب سیاسی و شور و نشاط نسل جوان‌تر اصلاح طلبان می‌شود کار بسیار موفقی را ارائه داد و با توجه به اینکه آقای جهانگیری امکان تعامل بسیار خوبی را با سایر ارکان حکومت دارند و حسن ظنی که نسبت به ایشان و توانایی‌های ایشان هست، این امید در دل مخاطبین هم بیشتر خواهد شد که با حضور ایشان با همدلی بیشتری مسائل و مشکلات کشور حل شود.

من امیدوارم همین جور که الآن درون نظام جمهوری اسلامی اتفاق نظری برای حل مشکلات برجام و برداشته شدن تحریم‌ها وجود دارد، این اتفاق نظر در خصوص حل مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور با حضور آقای جهانگیری به وجود بیاید و ان شاء الله با زمینه‌ای که بر اثر رفع تحریم‌ها ایجاد خواهد شد سرعت عمل و تجربیات ارزشمندی که وجود دارد بتواند به سرعت مشکلات را حل کند.

موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که بسیاری از افراد برجسته‌ای که در سطح وزرا هستند و توانایی‌های ویژه‌ای دارند به توانایی و قدرت آقای جهانگیری اعتقاد دارند و لذا ایشان می‌تواند تیم بسیار قوی و ارزشمندی را فراهم و معرفی کند که این تیم قوی، مطلع، صاحب استراتزی و سیاست‌ها و برنامه‌های قابل توجه و مهم هستند، می‌توانند نویدبخش اقدامات مهم برای کشور باشند.

 

به گزارش منتخبین، فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان تأکید کرد:

موفقیت‌هایی که در سطح منطقه‌ای برای دیپلماسی فراهم شده و شرایطی که به صورت گسترده‌تری در سطح ارتباطات بین المللی برای رفع مشکلات اقتصادی کشور به وجود خواهد آمد چشم اندازی است که می‌تواند مردم را به چنین انتخابی ترغیب و حضورشان را پررنگ‌تر کند و شانس پیروزی آقای جهانگیری را هم افزایش بدهد.

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=4919

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.