• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند نامه ۵۱ کارشناس اقتصادی به مسئولین اقتصادی کشور/ اقتصاد کشور را قربانی اقشار خاص نکنید/ اصلاح اقتصاد با شیوه‌های شکست خورده پیشین ممکن نیست/ متوازن نبودن درآمد و مخارج دولت را جدی بگیرید فهرست کابینه دولت سیزدهم پیش از پایان موعد قانونی نهایی می‌شود قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

1
سخنگوی ستاد انتخابات کشور:

برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در بیش از ۳۰ شهر کشور

  • کد خبر : 4385
  • ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵
برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در بیش از ۳۰ شهر کشور

سخنگوی ستاد انتخابات از برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در بیش از ۳۰ شهر کشور خبر داد.

سخنگوی ستاد انتخابات از برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در بیش از ۳۰ شهر کشور خبر داد.

 

*** برگزاری انتخابات تمام الکترونیک

 

به گزارش منتخبین، سید اسماعیل موسوی با بیان اینکه ستاد انتخابات کشور توجهی جدی به برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در کشور دارد؛ گفت:

ستاد انتخابات کشور طبق سیاست های کلی انتخابات که مقام معظم رهبری (مدظله تعالی) فرموده اند اخذ رای و شمارش آراء به صورت الکترونیکی با استفاده از فناوری‌های نوین صورت گیرد؛ استراتژی اصلی اش را بر برگزاری انتخابات تمام الکترونیک گذاشته است.

 

مدیرکل انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه در این عرصه اقدامات جدی از سوی وزارت کشور انجام شده است؛ گفت:

وزارت کشور در اجرای انتخابات تمام الکترونیک، آمادگی بسیار بالایی دارد و در این عرصه تمام تجهیزات فنی و الکترونیکی در محل ستاد انتخابات وزارت کشور تعبیه شده است.

 

*** مراحل مختلف انتخابات 

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به مراحل مختلف انتخابات از شروع ثبت نام‌ها تا اخذ رای و شمارش آرا، گفت:

بخش عمده فرآیندهای انتخاباتی طی ۸ سال اخیر الکترونیکی شده است.

آنچه برای مجری، ناظر و مردم در عرصه برگزاری انتخابات الکترونیک اساسی و تعیین کننده است؛ اخذ الکترونیکی رای و شمارش الکترونیکی آراست.

طی ماههای اخیر با مکاتبات و مذاکراتی که با هیئت مرکزی نظارت داشتیم به نتیجه رسیدیم که انتخابات شورا‌های شهر بیش از ۳۰ شهر در حد وسع وزارت کشور به صورت تمام الکترونیک برگزار شود.

 

*** وجود ۳۴ هزار دستگاه الکترونیک 

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که ۳۴ هزار دستگاه الکترونیک اخذ رای داریم گفت:

اگر در هر شعبه ۳ یا ۴ دستگاه مستقر کنیم در ۱۰ هزار شعبه اخذ رای می‌توانیم انتخابات را به صورت تمام الکترونیک برگزار کنیم.

هیئت مرکزی نظارت با برگزاری انتخابات الکترونیک در ۸ کلان شهر مشهد، کرج، قم، تبریز، اصفهان، شیراز، اهواز و کرمانشاه موافقت کرده و در این شهر‌ها هم انتخابات به صورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد.

 

وی در ادامه بیان داشت:

با تلاش های ستاد انتخابات کشور اخیرا هم طی توافق با هیئت مرکزی نظارت برای برگزاری الکترونیکی انتخابات در ۱۶ شهر و مرکز استان نظیر ساری، رشت، ارومیه، ایلام، بجنورد، بوشهر، بیرجند، خرم آباد، شهرکرد، یاسوج، گرگان، همدان، زنجان، قزوین، سمنان و بندرعباس موافقت صورت گرفته است.

 

*** افزایش هر چه بیشتر برگزاری انتخابات تمام الکترونیک

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه رویکرد ستاد انتخابات کشور بر افزایش هر چه بیشتر برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در شهرهای مهم و بزرگ کشور است؛ گفت:

در تلاش هستیم ۷ الی ۸ هشت شهر هم به لیست برگزاری انتخابات تمام الکترونیک بیفزاییم و با این حساب امیدواریم بتوانیم در بیش از ۳۰ شهر کشور انتخابات را به صورت تمام الکترونیک برگزار کنیم.

در کنار همه تجهیزات الکترونیکی، همه ابزار و اقلام انتخابات دستی را در همه شعب مستقر می‌کنیم تا در صورت از کار افتادن دستگاه‌ها یا دچار مشکل شدن آن‌ها و طولانی شدن رفع مشکل احتمالی، امکان اخذ رای دستی هم فراهم باشد.

 

وی با بیان این که انتخابات در بستر شبکه داخلی برگزار می‌شود، گفت:

ما به هیچ وجه از اینترنت استفاده نمی‌کنیم.

ما با پیش بینی بدترین شرایط کرونایی، همه مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم کرده ایم و رعایت تمام پروتکل‌های ویژه انتخابات را در همه فرایند‌های آن پیش بینی کرده ایم و هر هفته موضوع برگزاری انتخابات در ستاد مقابله با کرونا مطرح و بررسی می‌شود.

 

*** مزایای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک

 

موسوی با اشاره به مزایای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک، مثل سهولت و دقت در برگزاری انتخابات و تسریع در شمارش آرا و اعلام نتایج، گفت:

هیئت مرکزی نظارت در آخرین نامه فقط با برگزاری انتخابات الکترونیک در ۸ کلان شهر به جز تهران موافقت کرد، اما با توجه به این که زیرساخت‌های فنی در تهران مهیاست و امکانات فنی هم در تهران مستقر است، مکاتبه‌ای را با ریاست محترم مجلس داشته ایم و توجیهات فنی و حقوقی و اجرایی را باز مطرح کردیم و امیدواریم که در دستور کار مجلس و هیئت مرکزی نظارت قرار بگیرد و ما آمادگی صد در صد داریم که تهران را هم به صورت ویژه الکترونیک برگزار کنیم.

 

*** ثبت نام شورا‌های شهر

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به این که ثبت نام شورا‌های شهر زودتر از شورا‌های روستا و تیره‌های عشایری انجام گرفت، گفت:

بر اساس برنامه زمانبندی قاعدتا فرایند‌های بعد از ثبت نام شورا‌های شهر‌ها زودتر شروع شده و استعلام از مراجع چهارگانه به پایان رسیده، تعیین صلاحیت‌ها در هیئت های اجرایی انجام شده و اکنون در مرحله‌ای هستیم که پرونده همه داوطلبان در اختیار هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: انشاءا… دوستان هم نظرشان را در بازه زمانی مشخص شده اعلام خواهند کرد در نتیجه افرادی که صلاحیت شان در هیئت‌های اجرایی یا هیئت‌های نظارت شهر‌ها تایید نشود به آن‌ها با نامه کتبا اعلام خواهیم کرد که بر اساس کدام یک از مواد قانونی صلاحیت آن‌ها تایید نشده و لذا می‌توانند به هیئت نظارت بالاتر که هیئت نظارت استان است مراجعه و درخواست تجدید نظر کنند.

 

*** تنظیم صورت جلسه هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها

 

به گزارش منتخبین، سخنگوی ستاد انتخابات در پایان، اظهار داشت:

با توجه به اتمام بازه زمانی، صورت جلسه هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها تنظیم شده و به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود و بزودی فرمانداران نتیجه را به همه افراد اعلام می‌کنند و افرادی که صلاحیتشان تایید نشده می‌توانند ظرف ۴ روز درخواست تجدید نظر کنند و هیئت‌های نظارت استان‌ها و فرمانداران آمادگی دریافت درخواست‌ها را دارند و اگر باز صلاحیت‌ها تایید نشود همچنین برای هیئت‌های مرکزی نظارت فرصت برای رسیدگی مجدد به درخواست‌ها وجود دارد.

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=4385

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.