• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند نامه ۵۱ کارشناس اقتصادی به مسئولین اقتصادی کشور/ اقتصاد کشور را قربانی اقشار خاص نکنید/ اصلاح اقتصاد با شیوه‌های شکست خورده پیشین ممکن نیست/ متوازن نبودن درآمد و مخارج دولت را جدی بگیرید فهرست کابینه دولت سیزدهم پیش از پایان موعد قانونی نهایی می‌شود قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

4
استاندار سیستان و بلوچستان:

مشارکت حداکثری در انتخابات ضروری است

  • کد خبر : 3914
  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
مشارکت حداکثری در انتخابات ضروری است
استاندار سیستان و بلوچستان معتقد است، انتخابات در پیش رو بوده و قهر با آن ظلم به سرنوشت خود و کشور خواهد بود از این رو مشارکت حداکثری آحاد جامعه ضروری و وظیفه همگان است.

استاندار سیستان و بلوچستان معتقد است، انتخابات در پیش رو بوده و قهر با آن ظلم به سرنوشت خود و کشور خواهد بود از این رو مشارکت حداکثری آحاد جامعه ضروری و وظیفه همگان است.

*** ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی در سال ۹۹

به گزارش منتخبین، احمدعلی موهبتی در نشست هم‌اندیشی احزاب، تشکل‌ها و فعالان سیاسی سیستان و بلوچستان اظهارداشت:

هنوز بستر لازم برای فعالیت و نقش‌آفرینی احزاب، رسانه‌ها و نخبگان فراهم نشده البته تلاش‌هایی مانند راه‌اندازی خانه احزاب و تشکل‌ها انجام شده است.

سند توسعه سواحل مکران ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار سیستان و بلوچستان را به یکهزار میلیارد تومان رسانده و این جهش اعتباری فراهم شده نتیجه مطالبه‌گری مردم و پیگیری مسوولان است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه وقتی می‌خواهیم شرایط را قضاوت و قیاس کنیم باید با اوضاع و شرایط برابر این کار انجام شود گفت: ‌

سال‌های گذشته در کشور ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم که سال ۹۹ این میزان هشت میلیارد دلار بوده و در چنین شرایطی پروژه‌های استان درحال انجام و حرکت است.

*** مجوزهای استخدامی سیستان و بلوچستان

وی با بیان اینکه در سال گذشته مجوزهای استخدامی سیستان و بلوچستان از ۱۹ هزار مجوز عبور کرده، افزود:

این میزان در مقایسه با سایر استان‌های کشور بسیار متفاوت بوده که قطعا مطالبه‌گری نخبگان، مدیران و مردم در این زمینه نقش داشته است.

موهبتی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش نیاز به معلم، ساختار خوب و دانش‌آموزانی که در شرایط خوب هم از نظر روانی و اقتصادی قرار گیرند ضرورت دارد بیان کرد:

از جهت زیربنایی در سال گذشته بیش از یکهزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شده است.

*** پرداخت تسهیلات برای آبرسانی سیستان و بلوچستان

وی با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش و پرورش نقش‌آفرینی خیران بی‌نظیر بوده و سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان این گروه برای مدرسه‌سازی در استان اعتبار آورده‌اند تصریح کرد:

نقش‌آفرینی برای همه آحاد جامعه دارای اهمیت است و البته از نخبگان انتظار بیشتر وجود دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با یادآوری این نکته که مجموعه‌ها است از ۱۱۰ مجموعه خیری عبور کرده و در بحث بهداشت، قنوات، آموزش و پرورش و آبخیزداری ورود پیدا کرده است، گفت:

این مجموعه برای این به راه‌انداخته شده که پیوند بین قلوب مردم ایران و این سرزمین باشد.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان برای آبرسانی سیستان و بلوچستان هزینه می‌شود، تصریح کرد:

در رابطه با حادثه سراوان همین‌ها که صدایشان در استان بالا است در نظر بگیرند تعداد کشته‌های درگیری‌های طایفه‌ای بیشتربوده یا این حادثه، اما کسی صدایش بلند نیست و در این درگیری‌های طایفه‌ای برادر برادر را می‌کشد.

*** کاهش ۶۳ درصدی تصادفات خودروهای شوتی

موهبتی با اشاره به آمار تصادفات گذشته جاده‌های سیستان و بلوچستان با توجه به خودروهای سوخت‌بر، بیان کرد:

تعداد مجروحان خودروهای شوتی (خودروهای سوخت کش با سرعت بالا) در سال ۹۹ به ۱۰۳ مورد رسید که در مقایسه با سال گذشته ۵۶ درصد کاهش یافته است.

تعداد کشته‌شدگان ناشی از تصادف خودروهای شوتی در سال جاری ۹۱ نفر بوده درحالی که سال گذشته ۲۰۱ نفر در این حوادث کشته شدند.

تصادفات خودروهای شوتی در سال جاری ۵۴ مورد و سال گذشته ۱۴۵ مورد بوده که در این زمینه ۶۳ درصد کاهش داشته است.

*** بالاترین نرخ رشد بودجه در سیستان و بلوچستان

وی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی در سیستان و بلوچستان از نبود کارگر و نیروهای انسانی رنج می‌برد و فرهنگ کار و تلاش از بین رفته است، گفت:

مرز فرصت بی‌بدیلی بوده که باید عزت‌آفرین باشد اما در بعضی از مواقع ذلت‌آفرین شده است.

موهبتی با اشاره به اینکه اگر از خط انتقال آب دریای عمان و ظرفیت آن خوب استفاده نکنیم حتما معادن سیستان و بلوچستان خام‌فروشی خواهد شد، خاطرنشان کرد:

ما بر مبنای سند توسعه در استان حرکت کرده‌ایم و در آن مزیت منطقه ابتدا دریا عمان و دسترسی به آب‌های آزاد و دوم بخش معادن است.

بودجه ۹۹ سیستان و بلوچستان نسبت به ۹۸ رشد داشته و در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نسبت به سال جاری بالاترین نرخ رشد بودجه در این استان بوده است.

۱۶ کارگاه بزرگراهی در این استان فعال است و در ۲ سال گذشته ۶۵ درصد بزرگراه‌ها در این منطقه ایجاد شده که تا پایان سال ۹۹ نیز ۵۰ کیلومتر بزرگراه دیگر ایجاد خواهد شد.

همچنین یکهزار و ۲۶۰ کیلومتر روکش آسفالت ایجاد شده و در بندر شهید بهشتی چابهار بیش از یک میلیارد دلار هزینه شده است.

موهبتی با اشاره به اینکه مردم ارباب ما هستند و بین گروه‌های مختلف آنان شیعه، سنی، بلوچ و فارس تفاوت قائل نیستیم بیان کرد:

البته با آن‌هایی که برای سرزمینشان ایثار، گذشت و فداکاری دارند در مقابل کسانی که خیانت کرده و علیه نظام و آرمان‌های آن رفتار می‌کنند تفاوت قائل هستیم.

*** برای آرمان‌های نظام چه کار کرده‌ایم؟

به گزارش منتخبین، استاندار سیستان و بلوچستان در پایان  با بیان اینکه احزاب، گروه‌های فعال، نخبگان ارزیابی‌های خود را باید انجام و در زمینه انتخابات انجام وظیفه کنند زیرا گستره جمهوری اسلامی وسیع بوده و همه می‌توانند نقش‌آفرین باشند خاطرنشان کرد:

برای اینکه به خطا نرویم باید بگوییم برای آرمان‌های نظام چه کار کرده‌ایم و بعد بگوییم نظام برای ما چه کار کرد این کشور متعلق به همه مردم است و همه باید تلاش کنند.

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=3914

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.