• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند نامه ۵۱ کارشناس اقتصادی به مسئولین اقتصادی کشور/ اقتصاد کشور را قربانی اقشار خاص نکنید/ اصلاح اقتصاد با شیوه‌های شکست خورده پیشین ممکن نیست/ متوازن نبودن درآمد و مخارج دولت را جدی بگیرید فهرست کابینه دولت سیزدهم پیش از پایان موعد قانونی نهایی می‌شود قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

3
سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان:

سازوکار شورای وحدت اصولگرایان برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰

  • کد خبر : 3136
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
سازوکار شورای وحدت اصولگرایان برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان، سازوکار این شورا برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان، سازوکار این شورا برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

 

*** سالروز پیروزی ملت ایران

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، منوچهر متکی در نشست خبری با اشاره به ایام پیروزی انقلاب اسلامی گفت:

سالروز پیروزی ملت ایران که در بردارنده استقلال، آزادی و نفی وابستگی و نقش‌آفرینی در امر کشورداری برای ایرانیان بود را تبریک عرض می‌کنم.

ملت ایران در این چهار دهه این دستاورد ارزشمند را با چنگ و دندان حراست کرده و از جنگ‌ها و فتنه‌ها عبور کرده و توانسته انقلاب خود را حفظ کند.

دستاوردهای انقلاب در این چهاردهه دستاوردهای به یادماندنی است قرار گرفتن در رتبه‌های بالای و والای علمی در سطح جهانی و در عین حال حمایت از مقاومت و بیداری و آگاهی ملت‌های جهان و حفظ مواضع اسلامی، انقلابی و اصولی امام راحل بخشی از این دستاوردها است البته در عین حال مشکلاتی که با آن مواجه هستیم را باید با تلاش مضاعف مرتفع کنیم.

 

*** نقش روحانیت در مبارزات انقلاب

 

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان در ادامه خاطرنشان کرد:

روحانیت جامعه ما در قالب‌های تشکیلاتی جدا از نقش تاثیرگذار در مبارزات انقلاب در 42 سال گذشته نقش کارساز، وحدت‌آفرین و همگام و همراه با مردم داشته است در همین راستا جامعه روحانیت در سال‌های اخیر تلاش کرده تا با ایجاد تحول در ساختار خود دست به ابتکار جدید بزند تا با دعوت از احزاب و تشکل‌های سیاسی و فعال جامعه برای هم‌گرایی و نقش‌آفرینی جمعی بهتر این تشکل‌ها اثرگذار باشد.

در دو سال گذشته استقبال قابل توجه احزاب از این دعوت منجر به حرکتی جدیدی به نام شورای وحدت شد این شورا در سازوکاری شفاف، منطقی، فراگیر و قابل دفاع با مشارکت همه تشکل‌ها و اقشار در یک جلسه عمومی ساماندهی شد و خود جامعه روحانیت در یک حد محدودی برای خود این مشارکت را پذیرفت.

در جلسه‌ای که بیش از 40 تشکل و حزب حضور داشتند درباره وحدت عملی بحث شد و مقرر شد که بلوک‌های حزبی را به عنوان نمایندگان احزاب ایجاد کنیم. این بلوک‌ها با معرفی 7 یا 8 حزب یک کمیته را برای نمایندگی یک مجموعه انتخاب می‌کنند.

ضلع دوم این مثلث جامعه روحانیت بود که سه نفر را به عنوان نمایندگان خود معرفی کرد و ضلع سوم نیز اقشار بودند که بانوان به عنوان نیمی از جامعه و بخشی از تشکل‌های پیشرو از جمله اساتید، دانشگاه‌ها، هیئت‌ها و رزمندگان را شامل می‌شود.

ما در یک انتخاب دموکراتیک و دعوت از تشکل‌های دانشجویی تشکل‌های اشاره شده را شکل دادیم و به این ترتیب شورای وحدت کار خود را با شکل‌گیری رسمی آغاز کرد.

این شورا در یک نگرش کوتاه‌مدت به کار خود نگاه کرده و جامعه روحانیت در نظر دارد که کمک کند تا همگرایی جریان‌های همراه و همفکر ساماندهی شود. مجموعه‌های همسو بعد از انتخابات کار خود را ادامه داده تا محورهای اصلی و موضوعات مختلف در کشور مورد ارزیابی قرار گیرد و راه‌حل‌های دقیق و کارآمدی در این حوزه به دست بیاید.

 

*** رویکرد تقابل با آمریکا

 

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان گفت:

در دولت‌های مختلف رویکردهای مختلفی در ارتباط با آمریکا وجود دارد همواره در ایران سخن از آمریکا و نحوه تعامل با این کشور است ما چه برداشتی از آمریکا داریم و چگونه او را تعریف می‌کنیم و چه تعاملی بر آمده از نظام از آن داریم؟ اینها سوالاتی است که باید به آنها به شکل ساختاری پاسخ داد.

هم‌چنین در بحث اقتصاد مقاومتی رویکردهای مختلفی از سوی دولت‌های مختلف داریم در حالی که نظام باید در ارتباط با موضوعات کلان دیدگاه‌های واحد و منسجمی داشته باشد که برآمده از نظام باشد.

این مسئله یکی از اهداف مهم است که شورای وحدت به دنبال مرتفع کردن آن است در همین راستا بود که اولین اقدام شورای وحدت ایجاد هیئت اجرایی بر اساس اصول دموکراتیک بود.

هیئت اجرایی دو وظیفه دارد یک وظیفه مقطعی در این دوره زمانی که بحث انتخابات ریاست جمهوری را دنبال می‌کند د یک وظیفه بلند مدت که برنامه‌ریزی برای حل ساختاری مشکلات کشور است.

ما برای ورود به ریاست جمهوری ساختاری را تصویب کردیم که بر این اساس 9 کار گروه ستادی و تولید محتوا در این هیئت اجرایی داریم.

در یکی از این کارگروه‌ها که اقشار اجتماعی است 15 کمیته تعریف شده تا تمامی اقشار عضو را در بر بگیرد.

برای هر یک از این کمیته‌ها 21 نفر دعوت شده‌اند و رئیس این کمیته‌ها نیز توسط اعضای خود آن کمیته‌ها انتخاب شده‌اند.

 

*** نسبت شورای وحدت با دیگر تشکل‌های انتخاباتی اصولگرایان

 

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان در ادامه بیان داشت:

در تهران در 22 منطقه شهرداری هسته‌های، کارگران، دانشجویان و کارمندان، جوانان، زنان و فرهنگیان را ایجاد کرده‌ایم و تا 30 نفر می‌توانند در این هسته‌ها عضویت داشته باشند بیش از نیمی از این کمیته‌ها تشکیل شده است و تا پایان بهمن 15 کمیته ما شکل می‌گیرد و اسفندماه با رعایت تمامی نکات بهداشتی نشست‌های این کمیته‌ها در قالب همایش‌های 200 نفره برگزار می‌شود تا مجموعه بررسی‌های اقشاری منتهی به تعیین مانیفست برای انتخابات می‌شود.

 

متکی مبنی بر نسبت شورای وحدت با دیگر تشکل‌های انتخاباتی اصولگرایان از جمله شورای ائتلاف گفت:

وحدت و عدم تخریب دو کلمه رمز ما برای تعامل و اساسا نسبت ما به عنوان شورای وحدت با مجموعه‌های دیگر اصولگرا است. ما در واقع به دنبال این هستیم که رودها در نهایت به هم بپیوندند البته پیش از تشکیل شورای وحدت طی نشست‌های متعدد این مبانی را پیگیری کردند که همه در کنار هم قرار بگیریم تا در یک فضای دموکراتیک و شفاف صورت گیرد البته هنوز به نتیجه نرسیده ولی ادامه دارد و ما امیدواریم که به نتیجه مطلوب خود برسد ولی تا آن زمان رویکرد ما حمایت از وحدت و پرهیز از تخریب است.

 

وی در ارتباط با نامزدها بعد از تدوین شعار و به نتیجه رسیدن مباحث گفتمانی به سراغ نامزدها نیز می‌رویم بنابراین تاکنون هیچ شخصی را در دستورکار قرار نداده‌ایم.

 

*** مکانیزم انتخاب نامزد نهایی در شورای وحدت

 

متکی درباره مکانیزم انتخاب نامزد نهایی در شورای وحدت گفت:

نامزدها در شرایط فعلی زیاد هستند و این کثرت نامزدها اختصاص به یک طیف ندارد و هر کس این روزها احساس می‌کند توانایی حضور در عرصه را دارد، کاندیداتوری خود را اعلام می‌کند ولی به هر حال کثرت کاندیداها در نهایت به پایین آمدن شانس پیروزی برای یک جریان سیاسی منجر می‌شود.

 

*** رویکرد شورای وحدت در قبال کاندیداتوری آقای رئیسی

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان در پایان درباره رویکرد شورای وحدت در قبال کاندیداتوری آقای رئیسی در 1400 تصریح کرد:

اگر حجت‌الاسلام رئیسی به انتخابات ورود کنند با توجه به توانمندی‌هایی که از سال 96 تاکنون به نمایش گذاشته‌اند طبعا از ظرفیت خوبی برای انتخابات برخوردار هستند و تصور شخصی من این است که در شورای وحدت نیز با اقبال خوبی برخوردار خواهند بود.

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»  

 

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=3136

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.