• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند نامه ۵۱ کارشناس اقتصادی به مسئولین اقتصادی کشور/ اقتصاد کشور را قربانی اقشار خاص نکنید/ اصلاح اقتصاد با شیوه‌های شکست خورده پیشین ممکن نیست/ متوازن نبودن درآمد و مخارج دولت را جدی بگیرید فهرست کابینه دولت سیزدهم پیش از پایان موعد قانونی نهایی می‌شود قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

2
یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

باید در انتخابات شرکت کنیم /نیازمند بازآفرینی جریان اصلاحات هستیم

  • کد خبر : 3115
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
باید در انتخابات شرکت کنیم /نیازمند بازآفرینی جریان اصلاحات هستیم

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با تأکید بر ضرورت بازآفرینی جریان اصلاحات تأکید کرد باید در انتخابات شرکت کنیم.

 

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با تأکید بر ضرورت بازآفرینی جریان اصلاحات تأکید کرد باید در انتخابات شرکت کنیم.

 

*** همایش مردم و انتخابات ۱۴۰۰ 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، محمدرضا عارف در همایش مردم و انتخابات ۱۴۰۰ که از سوی انجمن اسلامی معلمان برگزار شد با اشاره به نقش مردم در همه ادوار انقلاب گفت:

شما بعد از انقلاب دستاوردی را نمی بینید که نقش مردم در آن پررنگ نبوده باشد. مردم در جریان انقلاب پشت سر امام (ره) قرار گرفتند و امام (ره) گفت که به نمایندگی از مردم دولت تشکیل می دهم. در واقع نگاه به مردم به عنوان صاحبان انقلاب بوده و مردم همواره از انقلاب خوب پاسداری کرده اند؛ چه در دفاع مقدس، چه راهپیمایی ها و چه جاهایی که پیامش حمایت از نظام بوده است اما مردم مطالباتی هم دارند.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این عقیده که امروز فضای انتخاباتی فضای گرمی نیست و مردم سرد و بی انگیزه شده اند، ابراز عقیده کرد:

مردم احساس می کنند حضورشان پای صندوق رأی نتیجه ندارد و نگاه قیم مآبانه و ارباب رعیتی آنها را آزار می دهد. متأسفانه به دلیل ناکارآمدی ها شکافی بین مردم و حاکمیت ایجاد شده که آن هم در نتیجه عملکردها است.

 

*** فصل سوم قانون اساسی

 

عارف با بیان اینکه فصل سوم قانون اساسی با عنوان حقوق ملت به شکل غیراصولی ساکن باقی مانده، تأکید کرد:

اجرای تمام اصول قانون اساسی باید دغدغه دولتها باشد. متأسفانه امروز نوعی بی اعتمادی به دولت ها حاکمیت و ناامیدی و یأس به شکل وسیعی بین جوانان دیده می شود و احساس تبعیض مردم را اذیت می کند به خصوص در مورد خانم ها که پا به پای آقایان در محیط های علمی حضور دارند و حتی شاید حضورشان موثرتر از مردان است ولی عنایتی که باید نسبت به دادن سهم بیشتر به زنان و جوانان وجود داشته باشد، نیست.

بی اعتنایی به اجرای قانون و حتی اعمال خلاف قانون از دیگر چالش هاست. اجرای قانون تکلیف همه است و صدر و ذیل ندارد اما مردم احساس می کنند که مسئولان خود را تافته جدابافته می دانند.

 

عارف با بیان اینکه برخی کاندیداها در جریان انتخابات شعارهایی می دهند که مبنای عملیاتی ندارد، اضافه کرد:

سیاست حذف و عدم تحمل رقیب و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم از جمله عوامل دیگری است که باعث می شود فضای انتخابات سرد باشد و انگیزه برای حضور نباشد. قانون اساسی به ما می گوید که راهکار صندوق رأی است.

ممکن است در مواردی این کار رقیب باشد که جریان ما را بی انگیزه کند یا بحث هایی در مورد رد صلاحیت ها در انتخابات مطرح می شود اما باید گفت که ما در هیچ انتخاباتی با کمبود نیرو مواجه نبودیم. نباید همه چیز را به دور و بری ها و هم حزبی های خود محدود کنیم.

البته از هیأت های نظارت و متولیان برگزاری انتخابات می خواهیم به مُر قانون عمل کنند. ما هم همواره در شرایط سخت پیروز بوده ایم.

اگر دو جریان سیاسی کشور به صورت سنتی ۴۰ درصد رأی دارند آن ۶۰ درصد باقی مانده که تا دقیقه ۹۰ انگیزه حضور ندارند کسانی هستند که جریان اصلاحات می تواند آنها را به میدان بیاورد. لذا ما باید در انتخابات شرکت کنیم.

 

*** باید در انتخابات شرکت کنیم /نیازمند بازآفرینی جریان اصلاحات هستیم

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:

در دهه پنجم انقلاب باید نقد کارشناسانه عملکرد چهار دهه گذشته را به همراه پیشنهادی برای اصلاح امور و با هدف تقویت نظام داشته باشیم که جای آن محافل علمی و دانشگاهی است و البته نیاز به سعه صدر نهادهای حاکمیتی و سیاسیون دارد.

همچنین باید درک دقیقی از خواسته ها و دغدغه های مردم وجود داشته باشد و انتخابات محل مناسبی برای شنیدن این مطالبات و دغدغه ها است.

رسانه های جمعی و شبکه های مجازی هم می توانند در این زمینه پیشتاز باشند به شرط اینکه فضای حاکم بر آن فضای فرهنگی و اجتماعی باشد و از امنیتی کردن فضای رسانه در کشور پرهیز شود.

از اواسط دهه ۸۰ ما با بی اعتنایی و حذف نخبگان مواجه بودیم. قطعا یک مجموعه کوچک گعده ای نمی تواند برای کشور تصمیم بگیرد. باید به نخبگان احترام بگذاریم و به آنها برچسب نزنیم.

 

رئیس فراکسیون امید مجلس دهم با تأکید بر ضرورت بازآفرینی جریان اصلاح طلب گفت:

باید در نقدها به دنبال اصلاح باشیم و راهبرد اصلی ما هم باید داشتن یک یا چند حزب فراگیر باشد.

 

وی با تأکید بر تفاهم و همدلی جریانات مختلف و رقابت مبتنی بر اخلاق اسلامی گفت:

نمونه موفق این همدلی در مقابله با کرونا بود که ما عملکرد موفقی در این زمینه علیرغم همه تحریم ها و مشکلات داشتیم و همراهی بخش سلامت با مردم را شاهد بودیم. می توانیم از این عملکرد برای تفاهم و همدلی در امور دیگر نیز الگو بگیریم.

 

*** نقش موثر معلمان در جامعه

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با اشاره به نقش موثر معلمان در جامعه یادآور شد:

دغدغه معلم باید فقط تعلیم و تربیت و ارتقای علمی و فرهنگی باشد.

سازوکارش هم این است که معلم دغدغه معیشت و اقتصاد نداشته باشد و برای انجام وظیفه اش آرامش داشته باشد.

هر چه ما در این جهت هزینه کنیم سرمایه گذاری است.

متأسفانه تا الان به دلایلی نه تنها این کار انجام نشده بلکه هر گاه عده ای می خواستند دغدغه هایشان را به گوش مسئولان برسانند با آنها برخورد شده است.

ما باید در دهه پنجم انقلاب نگاه مان را به این موضوع عوض کنیم.

منبع:  منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=3115

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.