• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند نامه ۵۱ کارشناس اقتصادی به مسئولین اقتصادی کشور/ اقتصاد کشور را قربانی اقشار خاص نکنید/ اصلاح اقتصاد با شیوه‌های شکست خورده پیشین ممکن نیست/ متوازن نبودن درآمد و مخارج دولت را جدی بگیرید فهرست کابینه دولت سیزدهم پیش از پایان موعد قانونی نهایی می‌شود قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

2
رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی:

نظر اصلاح‌طلبان ورود باقدرت به انتخابات ۱۴۰۰ است

  • کد خبر : 3033
  • ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
نظر اصلاح‌طلبان ورود باقدرت به انتخابات ۱۴۰۰ است

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، نظر اصلاح‌طلبان را ورود باقدرت به انتخابات ۱۴۰۰ عنوان کرد.

 

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، نظر اصلاح‌طلبان را ورود باقدرت به انتخابات ۱۴۰۰ عنوان کرد.

 

*** ششمین مجمع عمومی حزب ندای ایرانیان

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، محسن هاشمی در ششمین مجمع عمومی حزب ندای ایرانیان که صبح امروز برگزار شد، گفت:

ما به جای تحلیل اینکه ایران در 10 سال آینده چه خواهد بود، بهتر است ایرانی که باید داشته باشیم را بسازیم و اگر تحلیل کنیم و روند موجود را در 12 سال اخیر در نظر بگیریم، می‌بینیم که اتفاقات مهمی داشتیم که از برخی‌ از آنان می‌توان به عنوان یک انفجار، زلزله و حادثه مهم یاد کرد

نکته اصلی این است که وارد سال 1400 می‌شویم و نیاز داریم که بتوانیم آینده مناسبی را برای کشور بسازیم و یکی از اهداف فعالیت‌های حزبی نیز همین است. احزاب باید ایده مطرح کرده و سعی کنند تا به سوی ایده‌های مطرح بروند.

 

وی با اشاره به اتفاقات و رخدادهای 12 سال گذشته، افزود:

ما در گذشته حوادث سال 88 و 89 داشتیم که منجر به حصر آقایان کروبی و موسوی شد. باعث محدودیت‌هایی نیز برای آقای خاتمی شد و در این سال‌ها قطعنامه‌های شدیدی در سازمان ملل علیه ایران مطرح شد و در نهایت به تحریم‌های گسترده اقتصادی منجر شد.

رخدادهایی مانند رد صلاحیت آیت الله هاشمی رخ داد و بعد در ادامه نیز سازوکار جدیدی به بنام برجام پیش آمد و با پیروزی ترامپ نشد که درست از آن استفاده کنیم.

بعد از آن نیز اعتراضات سال‌های 96 و 98 به دلیل برخی تصمیمات و مسأله بنزین شکل گرفت و بعد عدم تصویب اف‌ای‌تی‌اف بود که مشکلات اقتصادی را برای کشور به وجود آورد.

 

*** اهمیت انتخابات سال 1400

 

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به اهمیت انتخابات سال 1400 تصریح کرد:

باید با اتحاد و روشنگری از آن عبور کنیم چون اگر انتخابات بی‌رونق باشد و اصولگرایان یا محافظه‌کاران برنده باشند و یا اگر پر رونق باشد و دوقطبی شود و تحول‌خواهان و اصلاح طلبان برنده شوند، این انتخابات برای ایرانِ پیش رو مهم است.

این انتخابات چون اهمیت زیادی دارد حتی اصلاح طلبانی که نظرشان این بود که نباید در انتخابات فعال شوند، الان این نظر را دارند که باید با قدرت در انتخابات شرکت کرد تا بتوانیم رویکرد جدیدی را در کشور رقم بزنیم و ایران را بسازیم.

 

هاشمی در ادامه بیان داشت:

ما الان از نظر اقتصادی وضع خوبی نداریم و همه صحبت از وضعیت حساس می‌کنند و حساسیت این موضوع بیشتر از چیزی است که می‌بینیم. ما در دوسال گذشته سخت ترین تحریم‌ها را توسط نظام بین الملل گذراندیم و نظام بین الملل از آمریکا تبعیت کرد و اگر این تبعیت نبود ما این مشکلات را نداشتیم قیمت ارز در کشور ما بیش از 7 برابر شده که سابقه نداشته و قیمت ارز بعد از انقلاب نهایتا 5 برابر شد ما شاهد کاهش ارزش 85 درصدی پول ملی بودیم و این یک انفجار است و تورم 300 درصدی را در 3-4 سال گذشته تجربه کردیم و آثار این را روی نرخ بیکاری و کوچک شدن سفره های مردم می‌بینیم.

به‌عنوان مثال تولید زباله در زمانی که ما وارد شورای شهر شدیم، 9 هزار تن در تهران بوده و این مقدار اخیرا به زیر 6هزار تن رسیده و نشان دهنده وضعیت معیشت مردم است و باید به آن توجه شود.

 

*** مشکل معیشتی در جامعه

 

وی در ادامه بیان داشت: هفت دهک پایین جامعه از نظر معیشتی مشکل دارند و فقط سه دهک از این شرایط سود می‌برند و فقرا فقیرتر شدند و غنی ها غنی‌تر شدند و شاخص سعادت‌مندی دچار مشکل شده است.

نقش احزاب در کشور مهم است که این مسائل را باید شفاف و ساده با مردم در میان بگذاریم تا احساس براندازی به کسی دست ندهد و احساس کنند که می‌خواهیم شرایط را اصلاح کنیم.

 

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران عنوان کرد:

یکی از جنبه‌های حل مشکلات بعد اقتصادی آن است و باید مسأله اصلی کشور را موضوع اقتصادی بدانیم و در سه سال گذشته این فرصت پیش آمد و اقتصاد بدون نفت را تجربه کردیم و موجب شد بخش عمده فعالیتهای صادراتی کشور شکل بگیرد.

این توانایی برای کشور وجود دارد که اقتصاد بدون نفت را تجربه کنیم و کشور را به پیش ببریم.

با افزایش صادرات در زمینه نفت و سایر کالاها، می‌توانیم از نقدینگی سرگردان در جامعه جلوگیری کنیم و تورم را کاهش داده و سرمایه گذاری را افزایش دهیم و دیگر تورم های 30-40 درصدی را در کشور تجربه نکنیم.

اکثریت جامعه ترجیح می‌دهد که به سمت آینده مطلوب برویم و باید نظر اکثریت مردم را در نظر گرفته و با نگاه به گذشته به سمت عملیاتی کردن آینده مطلوب برویم.

 

*** توسعه مراودات تجاری

 

وی در ادامه اظهار داشت: باید به بازار اطراف کشور که بازار 400 میلیون جمعیت همسایه کشور است، توجه داشت و می‌توان با همت متخصصین کشور و فعالان اقتصاد بازار منطقه را به کنترل در آوریم و این اگر جزو اهداف اصلی کشور قرار بگیرد و برخی فعالیتهای تندروانه را انجام ندهیم، می‌توان مشکلات را حل کرد و اثر مثبتی در کشور خواهد گذاشت و شاخص بیکاری به زیر 5 درصد می‌آید.

باید دوباره به سمت مراودات تجاری با سایر کشورها برویم و فعال کردن این مراوات می‌تواند گردشگری را در کشور فعال کند و درآمد سرشاری را برای کشور حاصل خواهد کرد به دلیل برخی سیاست‌های افراطی این موهبت را از دست داده‌ایم و می‌توانیم به سمت حل مشکلات برویم و کسی نمی‌تواند بگوید که نباید این کارها را انجام دهیم.

 

رییس شورای شهر تهران یادآور شد: اخیرا در شورای شهر بحث هوشمند سازی یارانه ها مطرح شد که باید یارانه را هوشمند کرد که به چه کسی، چه مقداری یارانه داده شود و باید شاخص ها تعیین شود و یارانه به همه نیازمندان برسد تا بتوانیم این وضعیت را بگذرانیم.

درباره آلودگی هوا، ترافیک و حمل و نقل عمومی باید اصلاح الگوی مصرف صورت بگیرد و شدت مصرف انرژی کنترل شود و یکی از علل آلودگی هوا نیز همین افزایش مصرف انرژی است.

 

*** راهی جز رفتن به سوی احزاب قوی نداریم

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در پایان، بیان داشت:

در مسأله سیاست نیز راهی جز رفتن به سوی احزاب قوی نداریم و حاکمیت از این نحوه برخورد با احزاب پرهیز کند و کم‌کم احزاب را جدی بگیرد و برخی احزاب بتوانند با هم دست به دست هم بدهند و چند حزب قوی داشته باشیم که مسئولیت سیاست‌ها را بپذیرند.

اگر احزاب قوی داشته باشیم، عده‌ای پیدا نمی‌شوند که یکباره وارد عرصه شده و انتخاب شوند و هیچ کسی هم مسئولیت سیاست‌ها را نمی‌پذیرد.

همانطور که در انتهای جنگ با قبول قطعنامه‌های رویکرد جدیدی را اتخاذ کردیم و در دولت‌های سازندگی و اصلاحات نتیجه آن را دیدیم، الان هم نیازمند رویکرد جدید هستیم و مانند کاری که در سال67 و 68 شد، رویکرد دیگری می‌خواهیم تا بتوانیم آینده‌ای بهتر برای ایران بسازیم.

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=3033

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.