• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

تحویل دفتر ریاست جمهوری به رئیس جمهور دولت مردمی در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیافتد گزارش وزیر کشور از سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پیام انتخابات ۲۸ خرداد، تغییر وضع موجود بود/ اقتصاد کشور را شرطی نخواهیم کرد مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌ جمهوری آغاز شد رهبر معظم انقلاب حکم ریاست جمهوری سید ابراهیم رئیسی را اعطا کردند مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند

2
عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری:

کاندیداهای تکراری در انتخابات ۱۴۰۰ ثبت نام نکنند /کاندیداها باید برنامه عملیاتی ارائه دهند

  • کد خبر : 2884
  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۳۰
کاندیداهای تکراری در انتخابات ۱۴۰۰ ثبت نام نکنند /کاندیداها باید برنامه عملیاتی ارائه دهند

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری معتقد است که نباید کاندیداهای تکراری در انتخابات ۱۴۰۰ ثبت نام کنند.

 

 

*** انتخابات ریاست جمهوری

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، محمد ناظمی اردکانی در خصوص احتمال قدرت گرفتن پوپولیست ها در ۱۴۰۰ هشدار داد و اظهار داشت:

حنای این دست از سیاسیون دیگر در میان مردم رنگی نخواهد داشت.

شاید در یک فضای ملتهب انتخاباتی، دوباره پوپولیست‌ها به قدرت برسند.

زمانی می‌توان به استقرار یک دولت جوان انقلابی امیدوار بود که برخی از پیران عالم سیاست دیگر سودای ورود به عرصه رقابت انتخاباتی را نداشته باشند و راه را برای حضور افراد کارآمد و کمتر شناخته شده، باز بگذارند.

 

*** کاندیداها در سال ۱۴۰۰ برنامه عملیاتی ارائه دهند

 

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه بیان داشت:

در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ کاندیدایی قادر به جلب آرا است که دارای گفتمانی مبتنی بر تجمیع مطالبات اجتماعی باشد. امروز جامعه به شدت از تورم، گرانی، سختی معیشت، تبعیض، نابرابری، فساد، رشوه و… رنج می‌برد.

ریشه نقدینگی در کشور بی سابقه و غیرقابل کنترل شده است؛ انگار نظارتی بر سیستم بانکی کشور اعمال نمی‌شود. نظام مالیاتی معیوب است و فرار مالیاتی در سطح بالایی رقم می‌خورد. فضای کسب و کار مانع بزرگ اشتغال زایی و ورود کارآفرینان به عرصه تولید است. بی اعتمادی زیاد شده، ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی نیز به این موضوع افزوده شده است.

کاندیدایی که قصد حضور در عرصه انتخابات را دارد باید برای برون رفت از مشکلات موجود، برنامه عملیاتی ارائه کند. علاوه بر این شخص داوطلب باید همراه با خود یک تیم متعهد، کارآمد و منسجم داشته باشد. نکته مهم درباره نامزدهای انتخاباتی این است که ایشان باشد سوابق اجرایی روشن و بدون ابهام داشته باشند تا در نهایت قابلیت جذب حداکثری آرای مردمی را داشته باشند.

 

*** تقویت گفتمان

 

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه سخنان خود، افزود:

از گفتمانی که رؤسای جمهور در ادوار گذشته داشتند، در موضوع «تجربه و عمل» نتیجه لازم گرفته نشد و از طرفی این گفتمان‌ها تاریخ مصرف خود را از دست داده‌اند.

برای مثال دولت سازندگی گفتمان «توسعه» را مطرح کرد، اما با اجرای این گفتمان شاهد عدم توازن در کشور در عرصه‌های مختلف شدیم، و حتی ذیل این موضوعاتی همچون؛ «آزادی و عدالت» خدشه‌دار شد. دولت اصلاحات نیز گفتمان «توسعه سیاسی و آزادی» را در دستورکار قرار داد که با اجرای این گفتمان؛ «عدالت و توسعه» به محاق رفت.

دولت نهم و دهم گفتمان «عدالت» را پیگیری کرد که متاسفانه با حاشیه‌هایی که به ویژه در سالهای آخر دولت ایجاد شد، موضوع عدالت را زیر سوال برد. به نظر می‌رسد ضعف مدیریت و نداشتن برنامه راهبردی و التزام به اجرای آن باعث شد گفتمان‌های مطرح شده توفیق چندانی حاصل نکنند. به همین دلیل مردم در سال ۱۴۰۰ افق و گفتمانی جدید را جستجو می‌کنند که نظیر آن در بیانیه گام دوم در برخی فرازها آمده بود.

 

*** سیاستمدار واقعی رفتار پوپولیستی بروز نمی‌دهد

 

وی در ادامه اضافه کرد:

به هر میزان فضای رقابت انتخاباتی عمق پیدا کند و حول محور برنامه و همچنین تیم کارآمد کاندیداها شکل بگیرد، شعارهای پوپولیستی و بی پایه رنگ می‌بازد.

البته مردم نیز در چند دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری نسبت به این رفتارها آگاهی پیدا کرده‌اند. باید توجه داشت که اگر فضای انتخابات مدیریت نشود و التهاب وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که در چنین فضایی شعارهای توخالی و پر زرق و برق دوباره بخشی از رأی دهندگان را به خود مشغول کند.

 

ناظمی پیرامون  ارائه شعارهای عوام فریبانه جهت اخذ رأی از مردم، گفت:

خوشبختانه این رفتارها در بین چهره‌های اصیل و انقلابی دو جریان سیاسی کشور کمتر وجود دارد، زیرا این دست از سیاسیون در ذات خود به دنبال فریب دادن مردم نیستند. این افراد برای هدفی والا که همان انجام وظیفه و همچنین اصلاح امور است وارد عرصه رقابت می‌شوند. به جرأت می‌توان گفت کسانی که به شعارهای پوپولیستی تکیه می‌کنند، نه اصلاح طلب واقعی هستند و نه اصولگرای اصیل.

 

*** قوای سه گانه اعتماد مردم را بازسازی کنند

 

وی درباره میزان مشارکت مردمی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، بیان داشت:

برای جذب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ و همچنین جلوگیری از تکرار سطح پایین مشارکت در انتخابات اسفندماه گذشته، باید نوعی از بازسازی در امر اعتماد مردم به قوای سه گانه شکل بگیرد. البته در بین قوا، قوه قضائیه کمتر به حاشیه رفته و با انجام اصل ماموریت و وظیفه ذاتی خود، توانسته تاثیر زیادی در جلب رضایت و اعتماد مردم را داشته باشد.

امید است مجلس یازدهم نیز با اجابت مطالبات مردمی و بروز کارآمدی خود در مسیر ارائه راه حل برای برون رفت از مشکلات اجتماعی، در امر بازسازی اعتماد مردم به قوای سه گانه گام محکمی را بردارد.

دولت نیز می‌تواند با عمل به وعده‌های خود و همچنین استفاده از ظرفیت‌های کم نظیر انسانی و معنوی جوانان، راه را برای اعتماد مجدد مردم به برخی مسئولان را باز کند.

اگر اعتماد مردم به قوای سه گانه بازسازی شود، به تبع آن حضور ایشان در پای صندوق‌های رأی نیز پرشور می‌شود، زیرا مردم حضور در صحنه انتخابات را یک تکلیف می‌دانند که با آینده آنها نیز در ارتباط است. بنده معتقدم حضور و مشارکت سیاسی مردم باید به نحوی مدیریت شود که چهره‌های جدید با روحیه مردم گرایی و ارائه برنامه‌های راهبری برای ایجاد تحول، فرصت ظهور و بروز پیدا کنند.

 

*** کاندیداهای قبلی انتخابات ریاست جمهوری، در ۱۴۰۰ ثبت نام نکنند

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان، اظهار داشت:

من امیدوار هستم چهره‌هایی که در دوره‌های گذشته کاندیدای انتخاباتی بودند، در سال ۱۴۰۰ برای ثبت نام مراجعه نکنند تا مردم این احساس را پیدا کنند که قرار در دولت آینده یک سلسله تغییرات ایجاد شود که در ذیل آن با اصلاح ضعف‌های دولت‌های گذشته، اداره صحیح کشور، حفظ ارزش‌های انقلابی، عمل و رفتار جهادی با رویکرد علمی؛ پیشرفت و جهش در کشور ایجاد شود.

 

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=2884

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.