• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

تحویل دفتر ریاست جمهوری به رئیس جمهور دولت مردمی در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیافتد گزارش وزیر کشور از سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پیام انتخابات ۲۸ خرداد، تغییر وضع موجود بود/ اقتصاد کشور را شرطی نخواهیم کرد مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌ جمهوری آغاز شد رهبر معظم انقلاب حکم ریاست جمهوری سید ابراهیم رئیسی را اعطا کردند مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند

5
خبرگزاری منتخبین گزارش می‌دهد:

انتخابات مجلس یازدهم

  • کد خبر : 2739
  • ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
انتخابات مجلس یازدهم

رقابت کاندیداها برای تصاحب ۲۹۰ کرسی مجلس یازدهم آغاز شد.

 

 

*** انتخابات مجلس یازدهم

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز (جمعه ۲ اسفندماه ۹۸) از ساعت ۸ صبح در ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور آغاز شد.

به گفته رئیس ستاد انتخابات کشور، ۵۵ هزار شعبه اخذ رای آماده استقبال از هموطنان برای رای دادن است. از مجموع ۲۰۸ حوزه انتخابیه در سراسر کشور تعداد ۱۷۴ حوزه دارای ۱ نماینده، ۲۱ حوزه ۲ نماینده، ۸ حوزه ۳ نماینده، یک حوزه ۴ نماینده، ۲ حوزه ۵ نماینده، ۱ حوزه ۶ نماینده و ۱ حوزه نیز ۳۰ نماینده خواهد بود. ۵ حوزه انتخابیه نیز به نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس یازدهم اختصاص دارد.

واجدان شرایط شرکت در این انتخابات، ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر هستند که ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار نفر رأی اولی محسوب می‌شوند. کسانی که دوم اسفند ۱۳۸۰ و قبل از آن به دنیا آمده اند، می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

در ادامه می‌توانید اخبار مربوط به روز انتخابات مجلس یازدهم را به صورت لحظه‌ای ملاحظه فرمایید:

 

*** پایان فرایند انتخابات / ۲۴:۰۰

 

با فرارسیدن ساعت۲۴ و اتمام زمان قانونی أخذ رأی، شمارش آرا یازدهمین دوره انتخابات مجلس و اولین میاندوره انتخابات خبرگان رهبری آغاز شد.

 

*** تمدید انتخابات تا ساعت۲۴/ ۲۳:۳۰

 

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در شهرستان‌های تهران، ری و اسلامشهر تا ساعت ۲۴ تمدید شد.

 
*** تمدید انتخابات تا ساعت۲۳/ ۲۲:۰۰

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: انتخابات در سراسر کشور تا ساعت ۲۳ تمدید شد و حوزه‌هایی که مراجعه‌کننده ندارند می‌توانند شمارش آرا را آغاز کنند.

 

*** گزارش های ارسالی از سوی مردم در سامانه مردم /۲۱:۰۰

 

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران درباره گزارش‌های ارسالی از سوی مردم در سامانه مردم ناظر، اظهار داشت:

ما در سامانه مردم ناظر گزارش‌هایی را داریم و ایمیل و تلفن گویا و ستاد نطارت بر انتخابات نیز هست که گزارش‌ها را می‌دهند، آمار تخلفات را نمی توانم دقیق بگویم ولی گزارش‌هایی که ارسال شد را بررسی کردیم و آن‌هایی که لازم بود و پیگیری خاصی نیاز داشت در تهران رسیدگی شد.

 

*** اطلاعیه شماره ۱۱ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات/ ۲۰:۰۰

 

ضمن تشکر از حضور حماسی مردم بزرگوار ایران اسلامی در عرصه جشن ملی انتخابات و تأکید بر ضرورت ادامه رأی‌گیری تا پایان زمان قانونی، به اطلاع مردم شریف و سرافراز می‌رساند، طبق ماده ۱۰ قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۱۸ قانون نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری هیچ مرجعی به جز شورای نگهبان حق توقف یا ابطال شعب اخذ رأی را ندارد و هرگونه اقدامی که شائبه توقف انتخابات را داشته باشد بدون کسب موافقت قبلی شورای نگهبان، خلاف قانون است.

 

*** تمدید انتخابات مجلس یازدهم تا ساعت۲۲/ ۱۹:۴۵

 

وزیر کشور از تمدید زمان انتخابات مجلس یازدهم تا ساعت ۲۲ خبر داد.

 

*** بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از ستاد انتخابات کشور/۱۹:۳۰

 

لاریجانی بعد از این بازدید در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

از ستاد انتخابات بازدید که داشتم نشانشگر تلاش هوشمندانه برای صیانت از آرای مردم را شاهد بودم. ان‌شاالله مجلس با رای مردم پشتوانه قوی داشته باشد.

ان‌شاالله در گام بعدی الکترونیکی شدن انتخابات، شمارش آرا نیز الکترونیکی شود تا سرعت بالا رود. اقای رحمانی فضلی گفت طراحی کار صورت گرفته امیدوارم شورای نگهبان نیز همکاری‌های لازم را داشته باشد.

 

انتخابات مجلس یازدهم

 

*** حضور رئیس‌جمهور سابق در محل اخذ رای / ۱۸:۵۰

 

محمود احمدی‌نژاد جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در دبیرستان هدایت حضور یافت.

 

انتخابات مجلس یازدهم

 

*** اطلاعیه شماره ۳۳ ستاد انتخابات کشور/۱۸:۱۵

 

متن این اطلاعیه به این شرح است:

ضمن تشکر از حضور گسترده ملت شریف ایران که در پیروی از امر رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین انتخابات گام دوم انقلاب، در آستانه‌ی خلق حماسه‌ دیگری هستند و با عنایت به گزارش‌های دریافتی از حوزه‌­های انتخابیه سراسر کشور مبنی بر حضور مردم در شعب اخذ رأی و درخواست تمدید مدت زمان اخذ رأی، نظر به موافقت وزیر محترم کشور، به استناد تبصره یک ماده ۸ آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و تبصره ۴ ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، زمان اخذ رأی به مدت دو ساعت یعنی تا ساعت ۲۰ (۸ شب) در سراسر کشور به جز استان چهارمحال و بختیاری تمدید می‌گردد.

قابل ذکر آن که پایان زمان اخذ رأی در حوزه انتخابیه لردگان و خانمیرزا اعلام و در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ وکیار به مدت یک ساعت یعنی تا ساعت ۱۹ (۷ش ) تمدید می‌گردد.

 

*** تمدید انتخابات در برخی حوزه‌ها از جمله تهران تا ساعت ۲۰/ ۱۸:۰۰

 

سخنگوی ستاد انتخابات اظهار داشت: در چهارمحال بختیاری حوزه لردگان رای‌گیری به پایان رسید. در حوزه اردل و فارسان رای‌گیری تا ساعت ۱۹ تمدید شد و بقیه حوزه‌ها تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

وی افزود: رئیس ستاد انتخابات ساعت ۲۱ آمار مشارکت را اعلام خواهد کرد.

 

*** بازدید وزیر اطلاعات از ستاد انتخابات وزارت کشور/۱۷:۳۵

 

انتخابات مجلس یازدهم

 

*** اطلاعیه شماره ۳۲ ستاد انتخابات کشور/۱۷:۲۵

 

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

با توجه به حضور گسترده ملت حماسه ساز ایران اسلامی در شعب اخذ رأی به نمایندگان فرماندار و اعضای شعب ابلاغ می‌گردد تعرفه‌ها و برگهای رأی مصرف نشده شعبه را شمارش نمایند و در صورت نیاز به دریافت تعرفه‌های بیشتر به فرمانداری یا بخشداری مربوطه جهت تأمین کسری تعرفه و برگ رأی اطلاع دهند.

 

*** اطلاعیه شماره ۳۱ ستاد انتخابات کشور/۱۷:۱۵

 

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

به اطلاع آن دسته از هموطنان عزیزی که از نعمت سواد خواندن و نوشتن محرومند و یا به دلیل نقص عضو قادر به نوشتن رأی خود نیستند می‌رساند:

برای شرکت در انتخابات و دادن رأی می‌توانند به همراه شخصی با سواد از افراد خانواده و یا فردی مورد اعتماد، به یکی از شعب اخذ رأی مراجعه و پس از انتخاب نامزد مورد نظر با کمک وی نام و نام خانوادگی و کد نامزد را در برگ رأی بنویسند و سپس آن را شخصاً به صندوق رأی بیندازند.

ضمناً مسئولین شعب، اعم از نمایندگان فرماندار، اعضاء شعبه، ناظرین هیأت نظارت، عوامل انتظامی، نمایندگان نامزدها و بازرسین به هیچ وجه مجاز نیستند برای رأی دهندگان اقدام به نوشتن رأی نمایند.

 

*** بازدید رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی از ستاد انتخابات کشور / ۱۷:۱۵

 

انتخابات مجلس یازدهم

 

*** اطلاعیه شماره ۳۰ ستاد انتخابات کشور/۱۶:۰۰

 

به آگاهی هموطنان عزیز می‌رساند با عنایت به ماده ۲۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزدهای انتخابات، خواهشمند است درهنگام نوشتن آراء، مشخصات نامزدهای مورد نظر خود را که شامل نام، نام خانوادگی، کد و یا شهرت ایشان می‌باشد، به صورت کامل و خوانا قید نمایند تا حقی از نامزدهای محترم در هنگام شمارش و محاسبه آراء ضایع نگردد.

 

*** اطلاعیه شماره ۲۹ ستاد انتخابات کشور/۱۵:۰۰

 

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

براساس ماده ۵۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره الحاقی ماده ۶۳ آیین نامه اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری، حضور نمایندگان محترم نامزدها در شعب اخذ رأی به همراه کارت شناسایی صادره از سوی هیأت نظارت مربوطه مجاز است و این افراد می‌توانند تا پایان زمان اخذ رأی و شمارش آراء و تنظیم صورت جلسه در محل شعبه حضور داشته باشند.

نمایندگان محترم نامزدهای انتخاباتی در صورت مشاهده هر گونه تخلف، بدون دخالت در امور اجرایی، مراتب را به هیأتهای اجرایی یا نظارت بخش یا مرکز شهرستان گزارش نمایند.

 

*** وزیر کشور پس از شرکت در انتخابات/۱۴:۵۰

 

رحمانی فضلی اظهار داشت: تا ساعت ۱۲ میزان شرکت‌کنندگان این بار نیز مثل دوره گذشته مجلس بوده و تقریباً برابر است و رقمی حدوداً هفت میلیون و نیم تا هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شرکت کرده‌اند. وی در پاسخ به این پرسش که آمار مشارکت چه زمانی به طور دقیق آمار اعلام می‌شود، اظهار کرد: آمار مشارکت به محض اینکه انتخابات پایان یابد اعلام می‌شود.

 

*** اطلاعیه شماره ۲۸ ستاد انتخابات کشور/۱۴:۴۰

 

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع کلیه جوانان عزیز و برومند ایران اسلامی می‌رساند، براساس بند ۲ ماده ۲۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، سن انتخاب‌کنندگان در روز اخذ رأی ۱۸ سال تمام می‌باشد.

یعنی کلیه متولدین روز ۲ اسفند ماه سال۱۳۸۰و قبل از آن می‌توانند با حضور در شعب اخذ رأی اولین حضور خود در انتخابات را به ثبت رسانده و رأی بدهند.

 

*** بازدید سخنگوی شورای نگهبان از شعبه حسینیه ارشاد / ۱۴:۱۰

 

عباسعلی کدخدایی از شعبه حسینیه ارشاد که جزو شعب شلوغ اخذ رای است بازدید کرد.

 

انتخابات مجلس یازدهم

 

*** اطلاعیه شماره ۲۷ ستاد انتخابات کشور/۱۳:۵۰

 

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می رساند، ملاک اصلی جهت تشخیص واجدین شرایط اخذ رأی و صدور تعرفه برای ایشان،

– اصالت شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی

– متولدین ۲/۱۲/۱۳۸۰ و ماقبل آن

– استعلام شماره ملی رأی‌دهنده از دستگاه احراز هویت می‌باشند.

ضمناً یادآور می‌شود عکس‌دار بودن شناسنامه الزامی نیست.

 

*** اطلاعیه شماره ۲۶ ستاد انتخابات کشور/۱۳:۴۰

 

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع کلیه مجریان و دست اندرکاران انتخابات می‌رساند.

با توجه به احراز هویت رأی‌دهندگان بوسیله دستگاه‌های الکترونیک و ثبت کد ملی افراد در سامانه انتخابات و به منظور تسهیل فرآیند اخذ رأی با موافقت شورای محترم نگهبان اخذ اثر انگشت اختیاری است.

 

*** اطلاعیه شماره (۲۵) ستاد انتخابات کشور/۱۲:۱۵

 

هموطنان عزیز و اعضای محترم شعب اخذ رأی توجه داشته باشند که به استناد استفساریه مصوب ۹-۳-۱۳۸۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، عکس‌دار بودن شناسنامه الزامی نیست.

دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت نموده و رأی دهند. همچنین از کلیه هموطنان گرامی درخواست می‌شود جهت تسهیل در امر رأی گیری به هنگام حضور در شعبه اخذ رأی علاوه بر شناسنامه، کارت ملی یا شماره ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.

 

*** اطلاعیه شماره (۲۴) ستاد انتخابات وزارت کشور/ ۱۲:۰۰

 

۱۲:۰۰ ||: به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند، پس از اخذ رأی باید اولین مربع خالی سمت چپ از بالای صفحه مخصوص انتخابات در شناسنامه، پس از درج عدد ۱۱ و کد استعلام از سامانه، ممهور گردد. چنانچه صفحه مزبور کاملاً پرشده باشد، مهر انتخابات می‌بایست در قسمت توضیحات شناسنامه ضرب شود.

 

*** اطلاعیه شماره(۲۳) ستاد انتخابات وزارت کشور/ ۱۱:۵۰

 

با عنایت به اینکه تمامی شعب اخذ رأی در سراسر کشور از ساعت ۸ صبح آماده اخذ رأی از کلیه واجدین شرایط می‌باشند، لذا از هم‌میهنان عزیز تقاضا می‌شود در ساعات اولیه به شعب اخذ رأی مراجعه و از موکول کردن حضور خود در شعبه به ساعات پایانی به جهت ازدحام جمعیت خودداری نمایند.

 

*** حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه در محل اخذ رای / ۱۱:۴۰

 

محمدباقر نوبخت با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.

 

انتخابات مجلس یازدهم

 

*** حضور شهردار تهران در محل اخذ رای/۱۱:۲۵

 

پیروز حناچی به‌همراه پدر و مادر خود برای رای دادن حضور یافت.

 

 

*** اطلاعیه شماره ۲۲ ستاد انتخابات وزارت کشور/۱۱:۲۰

 

به اطلاع هموطنان گرامی می‌رساند به منظور تسریع و تسهیل برای اخذ رأی از واجدین شرایط انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، ستاد انتخابات کشور اقدام به طراحی و ساخت برنامه‌ای در بستر تلفن همراه نموده است.

براین اساس عموم واجدین شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت کشور به نشانی “www.moi.ir “و نصب اپلیکیشن مذکور، نزدیک‌ترین شعب اخذ رأی به محل سکونت خود را شناسایی و به آنجا مراجعه نمایند.

 

*** رئیس‌جمهور بعد از رای دادن در جمع خبرنگاران/۱۱:۰۷

 

حسن روحانی بعد از رای دادن در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

خوشحالیم امروز روز افتخارآفرین دیگری در تاریخ انقلاب و کشورمان است. ارتباط مستقیمی بین ستاد انتخابات و‌همه حوزه‌ها بصورت آنلاین برقرار است.

در کل ۹۸ درصد صندوق‌های سراسر کشور آنلاین به ستاد انتخابات متصل هستند. اینکه در لحظه چند نفر رای دادند و چقدر مشارکت بوده کار خوب و ارزشمندی است. امیدواریم وزیر کشور با رایزنی‌هایی‌هایی که انجام می‌هد انتخابات ۱۴۰۰ را بصورت کامل دیجیتال برگزار کند.

 

 

*** اطلاعیه شماره ۲۱ ستاد انتخابات وزارت کشور/۱۱:۰۵

 

به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم که هم‌زمان دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را برگزار می‌نمایند می‌رساند:

به رأی‌دهندگان تذکر دهند که نام نامزد موردنظر خود را حتماً در برگ رأی مربوط به همان انتخابات درج نمایند و توجه داشته باشند که برگ‌های رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری درصندوق‌های مربوط به آن انتخابات انداخته شود.

 

*** حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در شعبه اخذ رای / ۱۱:۰۰

 

غلامعلی حدادعادل در مسجد لرزاده رای خود را به صندوق انداخت.

 

انتخابات مجلس یازدهم

 

*** حضور دبیر شورای نگهبان در شعبه اخذ رای / ۱۰:۴۵

 

آیت‌الله احمد جنتی دقایقی پیش رای خود را به صندوق شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انداخت.

 

انتخابات مجلس یازدهم

 

*** حضور رئیس‌جمهور در شعبه اخذ رای/ ۱۰:۳۵

 

حجت‌الاسلام حسن روحانی با حضور در شعبه اخذ رای مستقر در ستاد انتخابات وزارت کشور رای خود را به صندوق انداخت.

 

 

*** حضور معاون اول رئیس‌جمهور در شعبه اخذ رای / ۱۰:۳۰

 

اسحاق جهانگیری پس از رای دادن در وزارت کشور، اظهار داشت:

خبرهایی که شنیده شده حضور مردم بالااست. مجلس شورای اسلامی نقش سازنده‌ای دارد و می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت مردم داشته باشد.

وی گفت: آمریکایی‌ها در چهل سال گذشته همواره علیه ایران اقدامات متعددی انجام دادند مثل هدف قراردادن هواپیمای مسافری ایران، طبس و در آخر ترور سردار سلیمانی اما مردم ایران جواب آنها را دادند.

صندوق رای جایی است که مردم ایران با آن حرف خود را به جهان اعلام می‌کنند و ما باید پیام مردم را بگیرم و به نظر آنها احترام بگذاریم.

 

*** حضور رئیس‌جمهور اسبق کشور در شعبه اخذ رای/۱۰:۲۵

 

سید محمد خاتمی دقایقی پیش با حضور در حسینیه جماران رای خود را برای انتخابات مجلس یازدهم و میان‌دوره‌ای خبرگان به صندوق انداخت.

خاتمی پس از انداختن رای خود در صندوق از خبرنگاران و عوامل اجرایی انتخابات تشکر کرد.

 

 

*** حضور رئیس‌ قوه قضاییه در شعبه اخذ رای / ۱۰:۲۵

 

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی با حضور در مسجد شیشه در محله شیخ هادی رای خود را به صندوق انداخت.

 

 

*** حضور گسترده مردم/۱۰:۲۰

 

با گذشت نزدیک به دوساعت و نیم از آغاز فرآیند اخذ رای در یازدهمین دوره انتخابات مجلس و میاندوره‌ خبرگان، شعب اخذ رای در پایتخت شاهد صفوف گسترده مردم است.

 

 

*** حضور نوه امام خمینی در شعبه اخذ رای/۱۰:۱۵

 

سید حسن خمینی صبح امروز با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.

 

 

*** حضور سخنگوی شورای نگهبان در شعبه اخذ رای /۱۰:۱۰

 

عباسعلی کدخدایی دقایقی پیش رای خود را به صندوق شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انداخت.

 

 

*** بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از مراحل رای‌دهی/۱۰:۰۸

 

اسحاق جهانگیری با حضور در وزارت کشور از طی مراحل رای‌دهی بازدید کرد.

 

مجلس یازدهم

 

*** حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در شعبه اخذ رای / ۱۰:۰۰

 

محمدباقر قالیباف برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مسجد خاتم واوان حضور یافت.

 

 

*** حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در شعبه اخذ رای / ۱۰:۰۰

 

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رای خود را به صندوق شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انداخت.

 

 

*** ثبت اثر انگشت در مراحل رای‌دهی الزامی نیست/۰۹:۵۰

 

رئیس ستاد انتخابات کشور در ساعات اولیه آغاز انتخابات اظهار داشت:

ثبت اثر انگشت در مراحل رای‌دهی الزامی نیست و اختیاری است. صبح وزارت بهداشت در نامه‌ای به ستاد انتخابات کشور اعلام کرد به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیماری‌های واگیر دار خوب است این مسئله رعایت شود که ما نیز در ابلاغیه از این موضوع را به عوامل اجرایی اعلام کردیم.

 

*** حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در شعبه اخذ رای / ۰۹:۳۰

 

علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است در اولین ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق شماره ۴۳۵ انداخت.

 

*** استقرار صندوق سیار در تهران / ۰۹:۲۸

 

به دلیل استقبال زیاد مردم، صندوق سیار در مسجد حضرت امیر علیه السلام خیابان کارگر مستقر شد.

 

 

*** اطلاعیه شماره ۱۹ ستاد انتخابات کشور/۰۹:۱۵

 

به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند؛ حتماً در مدت زمان اخذ رأی مبادرت به روشن نمودن دستگاه رادیو در شعبه اخذ رأی نمایند تا دستورالعمل‌های ستاد انتخابات کشور که از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می‌گردد را در دستور کار قرار دهند.

 

*** حضور وزیر امور خارجه در شعبه اخذ رای / ۰۹:۰۰

 

محمدجواد ظریف بعد از شرکت در انتخابات مجلس یازدهم اظهار داشت:

حضور مردم با سلیقه‌های مختلف و با گرایش‌های مختلف علیرغم برخی دلخوری‌هایی که داریم، علیرغم برخی گفتگوهای خانوادگی که داریم، برای جامعه بین‌‌المللی نشانه مهمی از این است که این مردم با همه تفاوت‌هایشان می‌خواهند خودشان سرنوشت خودشان را تعیین کنند.

 

 

*** اطلاعیه شماره ۱۸ ستاد انتخابات کشور/۰۸:۵۲

 

کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخاباتی نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد.

 

*** اطلاعیه شماره ۱۷ ستاد انتخابات کشور/۰۸:۳۹

 

جهت اخذ رأی از تمامی واجدین شرایط در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری علاوه بر شناسنامه، همراه داشتن کارت ملی یا شماره ملی نیز ضروری می باشد لذا از هموطنان عزیز درخواست می‌شود با همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی خود، ضمن مراجعه به یکی از شعب اخذ رأی، برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات ملت بزرگ ایران اسلامی افزوده و مجریان انتخابات را در هرچه بهتر برگزار نمودن آن یاری نمایند.

 

*** رهبر معظم انقلاب بعد از شرکت در انتخابات/۰۸:۱۰

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعد از شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی فرمودند:

روز انتخابات روز جشن ملی است‌؛ این جشن را به همه هم‌میهنان عزیز در سراسر کشور تبریک می‌گویم. ثانیاً روز احقاق حق مدنی ملت است.

آن‌ها که میخواهند رای دهند و شرکت خود در اداره امور کشور که حق آنها است را به دست بیاورند. ثالثاً یک تکلیف شرعی است که قبلاً هم اینها را عرض کردیم.

انتخابات متضمن منافع ملی کشور است هر کس به منافع ملی کشور علاقمند است در انتخابات شرکت کند.

توصیه من این است که همه با همت حرکت کنند و بیایند و به اشخاصی که به آن رسیدند رای دهند و این کار را هرچه زودتر انجام دهند.

نگذارند برای آخر وقت. این توصیه همیشگی ما است. و بعد هم در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر رای بدهند.

مثلاً در تهران اسم ۳۰ نفر را بنویسند این خیلی کمک می‌کند که ان‌شاالله مجلس مجلس قوی باشد.

 

 

*** رهبر معظم انقلاب اسلامی رای خود را به صندوق انداختند/ ۰۸:۰۶

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در دقایق اولیه رای‌گیری رای خود را در حسینیه امام خمینی به صندوق ۱۱۰ انداختند.

 

*** آغاز انتخابات مجلس یازدهم / ۰۸:۰۰

 

وزیر کشور در اولین دقایق آغاز فرایند رای‌گیری اظهار داشت:

مردم با مراجعه به صندوق‌های آرا ظرف ۱۰ ساعت مدت اولیه اقدام کنند. ناگزیر خواهیم بود ۱۲ امشب صندوق‌ها را برای شمارش تعطیل کنیم. امیدوارم همه مردم با حضور به موقع باعث شوند بتوانیم رای‌ها را در موعد قانونی اخذ کنیم.

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=2739

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.