رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 27 November
نامزد‌های انتخاباتی

نمایندگان مجلس در جلسه علنی پارلمان و در جریان بررسی طرح دو فوریتی شفاف‌سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی با مواد ۹ و ۱۰ طرح مذکور موافقت کردند.

 

 

*** ثبت مخارج مرتبط با انتخابات در سامانه مالی

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین،بر اساس ماده ۹ این مصوبه نامزد‌ها موظفند تمامی مصارف و مخارج مرتبط با فعالیت‌های انتخاباتی و هزینه‌های تبلیغاتی خود و منابع تأمین مالی این هزینه‌ها و میزان کمک‌های مالی نقدی و غیرنقدی دریافتی را به نحو شفاف در سامانه مالی انتخابات ثبت نمایند.

وزارت کشور موظف است ظرف مدت یک سال پیش از صدور و اعلام دستور آغاز فرآیند انتخابات سامانه را به گونه‌ای طراحی نماید که اطلاعات ثبت شده در آن از طریق کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی مصوب ۸ آبان ۱۳۹۵ مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیئت‌های اجرایی و نظارت حسب مورد قابل دسترس حسابرسی و رسیدگی باشد.

مراجع مربوطه موظف هستند در صورت مشاهده موارد تخلف آن را به هیئت نظارت استان مربوطه گزارش نموده، هیئت مذکور پس از بررسی موارد ذیربط را به مراجع صالح قضایی ارجاع می‌دهد.

همچنین بر اساس ماده ۱۰ نامزد‌ها مکلف هستند، علاوه بر ارائه اسناد و مدارک لازم در طول دوره برگزاری انتخابات به مراجع ذی صلاح گزارش مالی خود را که بیانگر مجموع منابع تأمین هزینه‌های انتخاباتی و تبلیغاتی به تفکیک منابع مذکور در ماده ۳ این قانون و هم چنین تفصیل این منابع به صورت جز به جز مشتمل بر مشخصات کامل اشخاص و یا افراد کمک کننده و همچنین امکاناتی که از محل منابع عمومی دریافت گردیده است و مصارف آن‌ها باشد همراه با اسناد مالی لازم در خصوص دریافت و هزینه از حساب معرفی شده حداکثر ۲۰ روز بعد از رأی گیری به فرمانداری ذیربط جهت ارسال به وزارت کشور و هیئت مرکزی نظارت ارائه دهند.

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، گفتنی است، گزارش مزبور پس از تأیید نهایی از طریق سامانه وزارت کشور در دسترس عموم قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده تخلف از این قانون نزد مراجع قضایی ارسال می‌گردد.

منبع:  منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

اخبار مرتبط