• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند نامه ۵۱ کارشناس اقتصادی به مسئولین اقتصادی کشور/ اقتصاد کشور را قربانی اقشار خاص نکنید/ اصلاح اقتصاد با شیوه‌های شکست خورده پیشین ممکن نیست/ متوازن نبودن درآمد و مخارج دولت را جدی بگیرید فهرست کابینه دولت سیزدهم پیش از پایان موعد قانونی نهایی می‌شود قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

3
خبرگزاری منتخبین گزارش می‌دهد

سومین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم

  • کد خبر : 2562
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
سومین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم

سومین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم با حضور چهره‌های مختلف برگزار شد.

 

 

*** سومین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم/۱۷:۰۰

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، سومین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم با حضور چهره‌های مختلف شناخته شده و عادی و همچنین خبرهای مختلفی همراه بود.

 

 

*** ۳۰۸۰ داوطلب مجلس تا پایان روز سوم ثبت نام انتخابات مجلس /۱۶:۰۵

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان سومین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران آخرین آمار و اطلاعاتی از ثبت‌نام کنندگان را اعلام کرد.

وی گفت: مجموعا در طول این سه روز  ۳ هزار و ۸۰ نفر از داوطلبان برای ثبت نام مراجعه کرده‌اند که نسبت به سه روز اول دوره قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است، ۲۷۴۲ نفر از این افراد مردان هستند که معادل ۸۹ درصد داوطلبان است و ۳۳۸ نفر از جمله خانم‌ها هستند که ۱۱ درصد کل داوطلبان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه افزایش تعداد ثبت نام زنان نسبت به دوره قبل به میزان ۵۱ درصد است و ۳۸ درصد زیر ۴۰ سال ،۵۶ درصد زیر ۶۰ سال و ۶ درصد باقیمانده بالای ۶۰ سال سن دارند.

موسوی گفت: ۲۷ درصد داوطلبان دارای سابقه ایثارگری هستند یعنی از جمع جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگان که بیش از شش ماه سابقه حضور در جبهه‌ها دارند، هستند که چهار درصد از داوطلبان سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ادوار گذشته را دارا می‌باشند.

 

 

*** ثبت نام نماینده فعلی مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی برای مجلس یازدهم/۱۵:۳۸

 

 نماینده فعلی مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت:

برای انتخابات بعدی هم از حوزه انتخابیه کرمانشاه و از لیست فراکسیون نمایندگان ولایی وارد عرصه انتخابات خواهم شد به نظر من نمایندگان باید وکیل واقعی مردم باشند، تلاششان برای مردم باشد و حل مشکلات آنها را در اولویت کار خودشان قرار دهند.

سیدقاسم جاسمی در مجلس با بیان اینکه ما دولتمرد نیستیم تصریح کرد:

در چهار پروسه انتخاباتی و سیاسی کشور یعنی انتخابات مجلس، ریاست‌جمهوری شورای شهر و روستا و خبرگان شرکت می‌کنیم هر کدام وظایف خاص خودشان را دارند و مردم باید به این موضوع دقت کنند.

 

 

*** اظهارات رئیس ستاد انتخابات کشور/۱۵:۳۰

رئیس ستاد انتخابات کشور در حاشیه بازدید از محل ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

تاکنون بیش از ۲۵۰۰ نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور ثبت نام کرده‌‌اند که نسبت به مدت مشابه دوره قبل شاهد افزایش هستیم. 

عرف افزود: در دوره قبل حدود ۱۲ هزار نفر در کل کشور ثبت نام کرده‌ بودند که در صورت استمرار روند فعلی به نظر می‌رسد که با افزایشی در تعداد ثبت نام‌کنندگان مواجه باشیم. 

وی تاکید کرد: در تهران براساس آماری که فرمانداری داده است، تا ساعت ۱۵ روز سوم، ۶۳۲ نفر ثبت نام کرده‌اند و برای روز سوم تاکنون ۱۷۸ نفر ثبت نام کرده‌اند.

 

 

** مردم به کاندیداهایی با هزینه‌های نامتعارف انتخاباتی رای ندهند/۱۵:۱۱

 

 عضو شورای مرکزی جبهه پایداری پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس و حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور گفت‌: من از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات اسفند ماه ۹۸ شرکت خواهم کرد.

محمد سلیمانی درباره حضورش از فهرست انتخاباتی خاص و طیف سیاسی ویژه‌ای، گفت:

من چون عضو شورای مرکزی پایداری هستم و این جبهه پایگاه ماست از مردم می‌خواهم به لیستی که امضا جبهه پایداری پایین آن است اقبال نشان دهند و ما تلاش می‌کنیم تا افرادی برجسته و باتجربه، شاداب، خدمتگذار و حلال خور و در خط امام، رهبر معظم انقلاب، انقلاب، خادم ملت و معتقد به عدالت وارد مجلس شوند.

سلیمانی درباره شفافیت هزینه‌های انتخاباتی‌اش اظهار داشت:

من به مردم توصیه می‌کنم مانند دهه اول انقلاب و حتی دهه دوم اگر نامزدی هزینه‌های زیادی را برای انتخابات انجام می‌دادند مردم به آنها رای نمی‌دادند، لذا هر کسی که هزینه‌ای نامتعارف برای انتخابات انجام می‌دهد کاملا مشخص است و آنهایی که ریخت و پاش کرده برای مردم شناسایی و کاملا مشخص است و لذا از مردم می‌خواهم به آنها رای ندهند مردم باید سر صندوق حرف خود را به نامزدهایی که هزینه‌های نامتعارفی دارند بزنند. 

 

 

*** اظهارات عضو نماینده مردم تهران در مجلس کنونی/۱۴:۱۳

علیرضا رحیمی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس داوطلب شد.

عضو فراکسیون امید مجلس در این باره گفت: من عضو جریان اصلاحات هستم اما تاکنون لیست این جریان نهایی نشده است.

وی درباره شفافیت هزینه‌های انتخاباتی‌اش افزود:

من مشکلی در این زمینه اعلام هزینه‌های انتخاباتی ندارم ضمن اینکه رهبرمعظم انقلاب اسلامی در سیاست‌های ابلاغی انتخابات تاکید داشته‌اند برنامه‌ریزی برای شفافیت هزینه‌های انتخاباتی موضوعی است که باید الزام قانونی شود، وگرنه همگان از آن تمکین نخواهند کرد.

 

 

*** ثبت‌نام مالک شریعتی/۱۴:۰۳

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به نام مالک شریعتی برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات حوزه انتخابیه شهر تهران حاضر شد.

 

 

*** بزرگ‌ترین ضعف مجلس دهم نظارت مطلوب بر دولت نداشتن است/۱۳:۳۴

دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به این سوال که چقدر به شفافیت مالی اعتقاد دارید و آیا خودتان حاضرید میزان هزینه های انتخاباتی را به طور شفاف به مردم اعلام کنید؟ تصریح کرد: 

بنده صد در صد موافقم، همین الان حاضرم بگویم که چقدر در جیبم پول دارم پولی که برای خرج خودم هست از پول روضه خوانی است و از حقوقم نیست بنده در دوره قبلی مجلس نیز که کاندیدا شدم، تراکت چاپ نکردم از نظر مالی نیز به جایی وابسته نیستیم، اگر خودمان داشتیم به طور شفاف اعلام می‌کنیم که چقدر هزینه کرده‌ایم. 

دبیرکل جبهه پایداری ضعف مجلس دهم را نبود نظارت مطلوب و مؤثر بر عملکرد دولت و وزرا دانست و گفت: نباید وضعیت دولت و مجلس طوری باشد که مردم فریادشان بلند شود. 

 

انتخابات مجلس

 
*** ثبت نام نماینده تهران در دور هشتم مجلس برای مجلس یازدهم/۱۲:۳۳

زهره الهیان، با حضور در وزارت کشور، کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

وی درباره حضور در طیف یا لیست خاصی افزود: من بنای حضور مستقل در انتخابات را ندارم و اگر در لیست ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی باشم، در غیر این صورت از این لیست حمایت خواهم کرد.

الهیان درباره شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی‌اش افزود:

در دوره‌های قبلی مجلس نیز هزینه‌های انتخاباتی ما مردمی بود و ستادهای انتخاباتی شکل‌گرفته این هزینه‌ها را متقبل شده بودند، هر چند بخشی از مردم نیز با تشکیل ستادهای مردمی حمایت‌های لازم را از ستاد اصلی به عمل آوردند و تلاش کردند تا هزینه‌ها به حداقل برسد.

 

انتخابات مجلس

 

*** اظهارات دبیرکل حزب ایران زمین/۱۲:۰۹

ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب ایران زمین در یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام‌نویسی کرد.

وی که در ستاد انتخابات کشور حضور یافته بود، پس از ثبت‌نام گفت: گفت: من حتما هزینه‌های انتخاباتی‌ام را به مردم اعلام خواهم کرد چه بپرسند و چه نپرسند.

رئوفیان افزود: همه اموال و دارایی‌ام کاملا مشخص است و حاضرم آن را هم اعلام کنم این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: مجلس دهم اصلا در تناسب و شان ملت بزرگ ایران نبوده است.

 

انتخابات مجلس

 

*** هزینه‌های انتخاباتی را به مردم اعلام می‌کنم/۱۱:۰۸

 وزیر اسبق بهداشت پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس و حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: من از حوزه انتخاباتی تهران در اسفند ماه ۹۸ شرکت خواهم کرد.

وزیر اسبق بهداشت درباره شفافیت هزینه‌های انتخاباتی‌اش تصریح کرد: تا حدی که توان داشتیم هزینه‌ها را برای انتخابات انجام دهیم حتما آن را اعلام خواهیم کرد.

طریقت در باره اعلام لیست اموال و دارایی‌اش گفت: من چون وزیر بودم طبق قانون باید این کار را انجام می‌دادم و پیش از این نیز این کار را کردم. 

 

انتخابات مجلس

***اصلا مجلس دهمی نداشتیم /۱۰:۲۳

عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ثبت‌نام کرد؛ این حزب اصلاح طلب، اخیراً اعلام موجودیت کرده است و اعضای آن متشکل از جداشدگان حزب اعتماد ملی هستند.

وی درباره ایرادات مجلس دهم گفت:‌ من احساس می‌کنم که ما اصلا مجلس دهمی نداشتیم چرا که من معتقدم مجلس در رأس امور نبود.

بیگدلی با تأکید بر اینکه هزینه‌های انتخاباتی‌اش را اعلام خواهم کرد، بیان کرد: من قطعاً لیست اموال و دارایی‌ام را به مردم اعلام خواهم کرد.

 

انتخابات مجلس

 

** رضا تقی‌پور از تهران ثبت نام کرد/۹:۳۳

وزیر ارتباطات دولت دهم و عضو شورای عالی فضای مجازی برای شرکت در انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تهران ثبت نام کرد.

رضا تقی‌پور وزیر اسبق ارتباطات و عضو شورای عالی فضای مجازی پس از ثبت نام در انتخابات دوره یازدهم مجلس و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درمورد شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس، گفت:

هر چیزی که قانون باشد و همه ملزم به انجام آن باشند، ما نیز باید آن را رعایت کنیم. البته درباره شفافیت لازم است چارچوب قانونی آن مشخص شود، در چارچوب مشخص شفافیت لازم است به نظر من اگر مجلس در این فرصت باقی‌مانده بتواند مسئله شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات را به صورت قانون تصویب کند، گام رو به جلویی برداشته خواهد شد باید تمامی کاندیداها ملزم شوند تا از نظر مالی و سایر مواردی که در چارچوب قانون ایجاد می‌کند، شفافیت داشته باشند.

وی از اعلام میزان هزینه های تبلیغاتش برای انتخابات مجلس یازدهم، در صورت تأیید صلاحیت استقبال کرد و گفت: به شفافیت مالی اعتقاد راسخ دارم.

 

انتخابات مجلس

 

*** جایگاه مجلس هیچ تنزلی نیافته است/۸:۴۵

 

نماینده فعلی تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری تهران برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس ثبت نام کرد.

علیرضا محجوب پس از ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات فرمانداری تهران حضور یافته و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

انتخابات یازدهمین دوره مجلس انتخاباتی بسیار دشوار خواهد بود و ان‌شالله در جریان انتخابات پیش‌رو رقابت بسیار دشواری را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان این که من به دعوت از خانه کارگر و کارگران جهت ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم حضور یافته‌ام بیان کرد:

از همه کارگران کشور دعوت می‌کنم که فعالانه در انتخابات پی‌شرو حضور یابند و طبق رسمی همیشگی‌مان اعلام می‌کنیم هر کارگری که کاندید شود، برحسب بررسی‌های که انجام می‌دهیم و ارزیابی‌های مربوط به میزان رای آوری او، از او حمایت کنیم. تشکیلات خانه کارگری وظیفه خود می‌دانند که د ر مجلس بعدی افرادی را به نمایندگی از خود به مجلس بفرستد.

 

انتخابات مجلس

 

*** ثبت نام ۴۸۰ داوطلب از حوزه انتخابیه تهران

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، استاندار تهران در پایان، اظهار داشت:

 تاکنون ۴۸۰ نفر ثبت نام شده داریم که از آن رقم ۱۸ درصد زن و ۸۲ درصد مرد هستند و شش نفر نیز از اقلیت‌های دینی ثبت نام کرد‌اند تلاش بر این است که با شفافیت و امانت‌داری یازدهمین دوره انتخابات مجلس برگزار شود و شرایطی را برای مشارکت همه کسانی که می‌خواهند در چارچوب قانون اساسی فعالیت کنند فراهم کنیم.

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=2562

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.