رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 2 December
انتخابات

وزیر کشور با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در انتخابات مجلس از فعالیت ۲۰ دستگاه در برگزاری انتخابات خبر داد.

 

 

*** ۲۰ دستگاه در برگزاری انتخابات فعالیت دارند

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در مراسم آغاز به‌کار ستاد انتخابات کشور، اظهار داشت:

خداوند به ما توفیق داده یکبار دیگر بتوانیم انتخابات دیگری را در نظام جمهوری اسلامی برگزار کنیم و حدود ۸۳ روز وقت داریم یک انتخابات امن و با شکوه در سایه قانون برگزار کنیم.

وزیر کشور اضافه کرد: در این انتخابات شاهد حضور ۲۰ دستگاه برای فعالیت خواهیم بود. انتخابات را نماد مقاومت و استقامت مردم در مقابل فشار، زورآزمایی و تحقیر دشمنان می‌دانیم و امیدواریم این انتخابات به مانور قدرت، استقامت و مشارکت مردم تبدیل شود.

 

*** لزوم مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 

رحمانی فضلی با بیان اینکه تلاش ما این است انتخابات را با همکاری همه اعضا، گروه‌ها و نامزد‌ها و همه دستگاه‌های اجرایی و شورای نگهبان در یک محیطی هماهنگ برگزار کنیم، تصریح کرد: تلاش ما این است که مردم با اعتماد و اطمینان مشارکت پررنگ‌تری نسبت به گذشته در انتخابات داشته باشد.

او ادامه داد: تقاضای ما این است همه کسانی که در خود توان، استعداد و انگیزه و علاقه برای کمک به مردم و نظام را دارند به میدان انتخابات مجلس  آمده و ثبت نام کنند. از احزاب هم تقاضا داریم در محیطی سالم، قانونی و با رقابت اصولی و منطقی بستر حضور بیشتر مردم را فراهم کند.

 

*** آمادگی وزارت کشور برای رسیدگی به شکایات و پاسخ به سئوالات

 

وزیر کشور در ادامه بیان داشت : از نامزد‌های انتخابات هم تقاضا داریم با رعایت قانون و سلامت انتخابات در صحنه حضور داشته باشند، ما با بی طرفی کامل، دقت و در نظر گرفتن شرایط سراسر کشور تلاش می‌کنیم فضا را برای انتخابات فراهم کنیم.

وزیر کشور در پایان، اظهار داشت: ما آمادگی رسیدگی به شکایات و پاسخ به سئوالات و راهنمایی‌های لازم را در وزارت کشور، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور را داریم.

 

*** زمان ثبت نام در انتخابات

 

ستاد انتخابات کشور شامل بخش‌هایی چون کمیته اطلاع‌رسانی، هیات بازرسی، کمیته فن آوری و آمار، کمیته حقوقی، کمیته استعلامات و حراست و بخش مربوط به نماینده شورای نگهبان خواهد بود.

قرار است ثبت نام انتخابات از دهم آذر ۹۸ لغایت شانزدهم این ماه برگزار و انتخابات نیز در دوم اسفند سال ۹۸ برگزار شود.

انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران، انتخاباتی است که برای تعیین نمایندگان مجلس است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است، تاکنون ده دوره از  انتخابات مجلس برگزار شده‌ است که انتخابات دورهٔ اول در ۲۴ اسفند ۱۳۵۸ و انتخابات دورهٔ دهم در ۷ اسفند ۱۳۹۴ انجام شد.

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

 

انتهای پیام///

اخبار مرتبط