رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 2 December
انتخابات مجلس

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از رایزنی برخی از نمایندگان با رئیس مجلس درباره مطرح‌شدن شفافیت مالی و تبلیغات انتخابات در جلسه علنی خبر داد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از رایزنی برخی از نمایندگان با رئیس مجلس درباره مطرح‌شدن شفافیت مالی و تبلیغات انتخابات در جلسه علنی خبر داد.

 

*** حمایت جناح‌های سیاسی از برخی کاندیداها

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، اصغر سلیمی با بیان اینکه متأسفانه بعضاً پول‌های کثیف در انتخابات وجود دارد که باید جلوی آن گرفته شود، اظهار داشت:

در انتخابات برخی از کاندیدا‌ها هزینه‌های میلیاردی می‌کنند که در زمان بررسی مشاهده می‌شود که این ارقام از حقوق یک نماینده در طی ۴ سال نیز خیلی بیشتر است.

وی با بیان اینکه نمی‌توان میلیاردی هزینه کرد، اما ادعای خدمت به مردم را داشت، افزود:

اگر شخصی از سوی جناح یا گروه سیاسی حمایت شود، مردم را فریب داده و قطعاً وکیل مردم محسوب نمی‌شود.

 

*** هزینه‌های هنگفت‌ برخی کاندیداهای انتخابات مجلس

 

سخنگوی کمیسیون ‌شوراهای مجلس اشاره به هزینه‌های هنگفت‌ و سفره‌های شام و ناهار انتخاباتی، گفت:

اگر جلوی این مسائل گرفته نشود، مجلس کارآمد و مردمی نخواهیم داشت، چرا که افراد نخبه که می‌توانند که حوزه تقنین اثر‌گذار باشد از ورود به مجلس باز می‌مانند و افراد نالایق به نهاد قانون‌گذاری وارد می‌شوند.

سلیمی با بیان اینکه متاسفانه در پارلمان برای جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات قانونی وجود ندارد، اضافه کرد: در اصلاحیه قانون انتخابات مجلس در سال گذشته مفادی را اصلاح کردیم که استانی شدن به عنوان محور اصلی آن مطرح بود ولی از سوی شورای نگهبان ایرادات اساسی به آن وارد و در نهایت به مجلس اعاده شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: در ماده ۵۷ اصلاحیه شفافیت مالی کاندیداها را مد نظر قرار دادیم که بر اساس این ماده، کاندیداهای انتخابات باید حسابی را افتتاح و معرفی کنند که پول‌های نقدی آن‌ها کاملاً مشخص و هزینه‌ها شفاف باشد.

 

*** رایزنی نمایندگان با رئیس مجلس

 

به گزارش خبرگزاری منتخبین، سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس در پایان با تأکید بر اینکه برخی از نمایندگان در حال رایزنی با علی لاریجانی رئیس مجلس هستند تا بخش شفافیت مالی و تبلیغات انتخابات در جلسه علنی مطرح شود و به تصویب برسد، بیان داشت: شفافیت مالی بحثی کلی است و مشکلی ندارد؛ اما بعید می‌دانم به انتخابات پیش رو برسد.

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

اخبار مرتبط