• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

تحویل دفتر ریاست جمهوری به رئیس جمهور دولت مردمی در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیافتد گزارش وزیر کشور از سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پیام انتخابات ۲۸ خرداد، تغییر وضع موجود بود/ اقتصاد کشور را شرطی نخواهیم کرد مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌ جمهوری آغاز شد رهبر معظم انقلاب حکم ریاست جمهوری سید ابراهیم رئیسی را اعطا کردند مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند

3
خبرگزاری منتخبین گزارش می‎‌دهد

بازی جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران همزمان با آغاز گام سوم/ نتانیاهو مجری پرده سوم/ آباده ایستگاه جدید بعد از تورقوزآباد

  • کد خبر : 2320
  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
بازی جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران همزمان با آغاز گام سوم/ نتانیاهو مجری پرده سوم/ آباده ایستگاه جدید بعد از تورقوزآباد

بازی جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران همزمان با آغاز گام سوم کاهش تعهدات ومحدودیت‌های برجامی کلید خورد و پس از طی کردن سه مرحله، نتانیاهو بعنوان مجری پرده سوم، از آباده استان فارس بعنوان زمین بازی جدید بعد از تورقوزآباد، رونمایی کرد.

 

بازی جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران همزمان با آغاز گام سوم کاهش تعهدات ومحدودیت‌های برجامی کلید خورد و پس از طی کردن سه مرحله، نتانیاهو بعنوان مجری پرده سوم، از آباده استان فارس بعنوان زمین بازی جدید بعد از تورقوزآباد، رونمایی کرد.

 

*** بازی جدید ترامپ و نتانیاهو  علیه ایران

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، همزمان با آغاز گام سوم کاهش تعهدات ومحدودیت‌های برجامی از سوی ایران، جریان رسانه‌ای غرب، جنگ روانی مفصلی را در سه پرده علیه برنامه هسته ای ایران، طراحی و همزمان با سفر سرپرست موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران، آن را کلید زده است.

 

*** پرده اول با نقش‌آفرینی مشاور امنیت ملی کاخ سفید

 

در پرده اول سناریوی آمریکایی – صهیونیستی، پس از اعلام سفر سرپرست موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران، رسانه‌های آمریکایی و غربی با مدیریت مشاور امنیت ملی کاخ سفید، جنگ روانی جدید خود را کلید زدند.

در حالی که بسیاری از رسانه‌های مختلف دنیا با تمرکز بر سفر کرنل فروتا به ایران، ضمن انعکاس اخبار دیدار و گفتگوی وی با مقامات کشورمان، اظهارات وی مبنی بر پیگیری رویکردی حرفه‌ای و بی‌طرفانه در امور و همچنین تاکید غیر مستقیم این دیپلمات رومانیایی خطاب به آمریکایی ها که آژانس زیر بار فشارها نمی‌رود، برجسته و منتشر کردند، رسانه‌های آمریکایی و غربی نگاه و برنامه دیگری برای پوشش اخبار این سفر داشتند.

 

*** ادعای جدید جان بولتون

 

رسانه‌های آمریکایی و غربی که خود را برای اجرای پرده اول سناریوی جدید آماده کرده بودند، نه تنها اظهارات قابل توجه کرنل فروتا را منعکس نکردند، بلکه با استفاده از تکنیک رسانه‌ای “حاشیه بر متن”، اظهارات مشاور امنیت ملی کاخ سفید در خصوص این سفر را برجسته و بعنوان متن اصلی این خبر منتشر و اظهارات قابل توجه سرپرست موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی را در حاشیه قرار دادند.

درواقع این رسانه‌ها با یک تیر دو هدف زدند، از یک طرف با استفاده از یک رویکرد هماهنک و تکنیک‌های رسانه‌ای، اظهارات قابل توجه فروتا را در حاشیه قرار دادند و از طرف دیگر پرده اول سناریوی جدید را اجرا کردند.

این رسانه‌ها در پوشش خبری این سفر به نقل از جان بولتون مدعی شدند، سفر سرپرست آژانس به ایران به این دلیل است که احتمال دارد ایران مواد یا فعالیت‌های مخفی هسته‌ای داشته باشد.

این رسانه‌ها با پیگیری یک رویکرد هماهنگ، اظهارات بولتون را در خصوص سفر سرپرست آژانس به ایران، آنچنان در صدر اخبار و بصورت مکرر، منتشر کردند که اظهارات قابل توجه  فروتا در حاشیه قرار گرفت.

 

نتانیاهو

 

*** پرده دوم با نقش‌آفرینی رسانه‌های آمریکایی

 

در پرده دوم سناریوی آمریکایی – صهیونیستی، رسانه‌ها دیگر در اختیار نقش اول این سناریو، یعنی جان بولتون نبودند بلکه خود، نقش اول را برعهده داشتند.

در پرده دوم  خبرگزاری رویترز به میدان آمد و مدیریت را برعهده گرفت.

رویترز در گزارشی با استفاده از تکنیک رسانه‌ای “منابع مجعول” مدعی شد، نمونه‌برداری آژانس از محلی در ایران نشان می‌دهد که در این محل اورانیوم وجود داشته است.

 

با این خبر رویترز، تیکه‌های پازل سناریوی آمریکایی – صهیونیستی تا حدی تکمیل و اهداف آن مشخص شد.

درواقع می‌توان گفت، سناریوی مورد نظر از یک طرف بدنبال زیر سوال بردن و مشکوک جلوه دادن فعالیت‌های هسته‌ای ایران و از طرف دیگر بدنبال زیر سوال بردن اقدام منطقی و حقوقی ایران در برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی است

 

*** پرده سوم با نقش‌آفرینی نتانیاهو

 

در پرده سوم سناریوی آمریکایی – صهیونیستی، نتانیاهو به میدان آمد و نمایش خود را آغاز و تیکه باقیمانده پازل سناریوی جدید را تکمیل کرد.

در پرده اول به نقل از جان بولتون اینگونه تبلیغ شد که سفر سرپرست آژانس به ایران به دلیل این است که احتمال دارد ایران مواد یا فعالیت‌های مخفی هسته‌ای داشته باشد، اما در پرده دوم یک قدم فراتر رفته و احتمال تبدیل به ادعا شد و منبعی مجعول مدعی شد، نمونه‌برداری آژانس از محلی در ایران نشان می‌دهد که در این محل اورانیوم وجود داشته است و در پرده سوم، نتانیاهو که زمانی عنوان منبع مجعول برای وی انتخاب شده بود، نقاب از چهره برداشت و صراحتا مدعی کشف مرکز توسعه تسلیحات اتمی ایران در آباده استان فارس شد.

 

 

نتانیاهو

 

*** آباده ایستگاه جدید بعد از تورقوزآباد

 

نقش اول پرده سوم یعنی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک به اصطلاح کنفرانس، مدعی شد از یک سایت اتمی اعلام نشده جمهوری اسلامی ایران در آباده استان فارس اطلاعاتی در دست دارد.

نتانیاهو در ادعای جدید و البته تکراری خود علیه برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد مرکز توسعه تسلیحات اتمی ایران را اینبار در آباده کشف کرده است.

نتانیاهو که در پرده سوم از سناریوی جدید از تورقوزآباد به آباده رسیده بود، فکر می‌کرد شاید با این نمایش بتواند ایران را تحت فشار قرار دهد اما نتایج کار کاملا بالعکس آن چیزی بود که وی تصور می‌کرد.

 

*** نتانیاهو و شکستی دیگر

 

آنچه در پایان این سناریوی ۴۸ ساعته برای نخست وزیر رژیم صهیونیستی باقی ماند، انتقادهای تند و صریح احزاب مخالفش بود.

نماینده ائتلاف انتخاباتی اتحادیه دموکراتیک در رژیم  صهیونیستی، بازی تکراری نتانیاهو را به شدت مورد انتقاد قرار داد و در رسانه‌های این رژیم خطاب به وی، گفت:

جوهر بازی شکست‌خورده قبلی هنوز خشک نشده، نتانیاهو یک بازی دیگر را شروع کرده تا امنیت اسرائیل را به بهای منافع شخصی بفروشد، اما برای کسی که متهم به رشوه، تقلب و سوء استفاده عمومی است، بهتر است که با امنیت اسرائیل سر و کار نداشته باشد.

نماینده ائتلاف انتخاباتی آبی و سفید این رژیم نیز با انتقاد صریح از نخست وزیرشان گفت:

استفاده نتانیاهو از اطلاعات حساس امنیتی برای پروپاگاندا، نشان می‌دهد که او توان قضاوت درستی ندارد.

 

در جمعبندی این سناریو، می‌توان اینگونه گفت:

نتانیاهو در پایان نمایش تکراری خود، به امید این بود که بتواند جامعه جهانی را برای فشار بر ایران با خود همراه کند اما واکنش‌های تند و سریع فعالان سیاسی این رژیم، حاکی از شکستی سریع و سخت و افزایش فشارها بر خود وی است.

 

*** ماموریت شبکه بی بی سی

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، در بررسی این سناریو از شبکه بی بی سی نیز نباید غافل شد.

بی بی سی فارسی بعد از پایان پرده سوم و شکست نتانیاهو به میدان آمد، اما با توجه به سابقه این رسانه، نمی‌توان گفت که از نمایش نتانیاهو جامانده یا عقب افتاده است بلکه به احتمال زیاد نقشی که برای این رسانه انگلیسی تعریف شده، دقیقا به این مرحله مربوط می‌شود، یعنی وقتی کار همه تمام شده است، کار بی بی سی تازه شروع شده است.

برای اثبات این فرضیه می‌توان به عنوانی که بی بی سی برای نمایش مشترک ترامپ و نتانیاهو انتخاب کرد، اشاره داشت.

بی بی سی فارسی، اظهارات امشب  نخست وزیر رژیم صهیونیستی را تحت عنوان” تحولات جدید پرونده اتمی ایران و تاثیر آن بر برجام” نامگذاری کرد و حتی از مخاطبان خود درخواست کرد در این رابطه اظهارنظر کنند و این عبارات و اظهارات، خود بروشنی گویای رویکردی است که این رسانه فارسی زبان انگلیسی در خصوص سناریوی مذکور در دستور کار خود قرار داده است و به همین دلیل می‌طلبد که رسانه‌های ما با دقت بیشتری این رسانه و متحدانش را رصد کنند و با اقدامات رسانه‌ای بایسته و شایسته و اطلاع‌رسانی لازم، همچون گذشته، آنها را نیز در پیگیری اهداف ضد ایرانی خود، با شکست روبرو کنند.

 

منبع: خبرگزاری سروش

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=2320

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.