• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند نامه ۵۱ کارشناس اقتصادی به مسئولین اقتصادی کشور/ اقتصاد کشور را قربانی اقشار خاص نکنید/ اصلاح اقتصاد با شیوه‌های شکست خورده پیشین ممکن نیست/ متوازن نبودن درآمد و مخارج دولت را جدی بگیرید فهرست کابینه دولت سیزدهم پیش از پایان موعد قانونی نهایی می‌شود قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

3
قائم مقام حزب اتحادملت ایران اسلامی

از انتخابات مجلس و صندوق رأی چشم‌پوشی نخواهیم کرد

  • کد خبر : 2294
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
از انتخابات مجلس و صندوق رأی چشم‌پوشی نخواهیم کرد

قائم مقام حزب اتحاد ملت ایران، از چشم‌پوشی‌نکردن نیروهای دموکراسی‌خواه از انتخابات مجلس و صندوق رأی خبر داد.

 

 

قائم مقام حزب اتحاد ملت ایران، از چشم‌پوشی‌نکردن نیروهای دموکراسی‌خواه از انتخابات مجلس و صندوق رأی خبر داد.

 

*** چشم‌پوشی نکردن نیروهای دموکراسی‌خواه از انتخابات و صندوق رأی

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، آذر منصوری با اشاره به چشم‌پوشی نکردن نیروهای دموکراسی‌خواه از انتخابات و صندوق رأی در خصوص تدابیر اصلاح‌طلبان برای انتخابات، اظهار داشت:

آن بخشی که به اصلاح‌طلبان مربوط می‌شود و در این انتخابات، ارتباط مستقیم با مشارکت مردم دارد این است که اصلاح‌طلبان باید دستاوردهای خود در سه انتخابات گذشته به خصوص در انتخابات مجلس دهم را  به مردم گزارش و از آن دفاع کنند، برای مثال اگر قرار است اصلاح طلبان در این انتخابات حضور حداکثری داشته باشند باید اثبات کنند حضور حداکثری آن‌ها در انتخابات سال ۹۴ و گسیل‌کردن لیست امید به مجلس چه دستاوردی برای کشور داشته است.

قائم مقام حزب اتحاد ملت ایران، افزود: در انتخابات سال ۹۴ هدف ما این بود که تا جایی که امکان دارد در تهران و شهرستان‌ها لیست انتخاباتی ارائه دهیم، اما این راهبرد در جاهایی موفقیت آمیز نبوده و ما را به نتیجه نرسانده است چرا که خیلی از کسانی که در لیست امید قرار گرفتند بعد از رای آوردن، به گونه ای دیگر عمل کردند.

وی، اضافه کرد: در انتخابات پیش رو نیز دو وضعیت ممکن است که راهبرد ما در هر کدام متقاوت است، یکی این که ما با یک انتخابات آزاد مواجه باشیم یعنی بتوانیم بهترین نیروهایمان را در فهرست‌های انتخاباتی خود قرار دهیم، اما وضعیت دوم این است که ما با همان صحنه ۹۴ مواجه باشیم و رد صلاحیت‌ها سر جای خود باشد و بخشی از نمایندگان فعلی مجلس هم رد صلاحیت شوند.

 

*** شرکت حداکثری در انتخابات

 

منصوری تصریح کرد: ترجیح این است که یک اقلیت قدرتمند صاحب نفوذ در مجلس داشته باشیم، چرا که هدفمان فقط این است که صدایمان در مجلس ایران شنیده شود، یعنی دیگر کمیت برایمان مهم نیست بلکه کیفیت افرادی که به مجلس می‌فرستیم برای ما مهم است، البته این‌ها همه گزینه های روی میز اصلاح‌طلبان است و هنوز هیچ جمع‌بندی روی این موارد انجام نشده است.

قائم مقام حزب اتحاد ملت ایران در پاسخ به این سوال که اگر اصلاح طلبان بخواهند یک اقلیت قدرتمند به مجلس بفرستند چه راه‌کاری را برای شرکت حداکثری طرفدارانتان در انتخابات دنبال می‌کنید، گفت:

تعبیر من این است که مردم در انتخابات آینده با توجه به تجربه‌ای که در دو سه انتخابات گذشته داشته‌اند در کنار کمیت لیست به کیفیت لیست هم توجه می‌کنند، یعنی این که اصلاح‌طلبان مانند سال ۸۴ لیست‌هایی را به مردم معرفی کنند موجب جلب مشارکت مردم نخواهد شد، چون فضای رسانه‌ای و گسترش شبکه‌های اجتماعی، دسترسی مردم به این شبکه‌ها و اطلاعات و اخبار و تجربه انتخابات ۹۴ تا ۹۸ به مردم نشان داده است که آن‌هایی که رای مردم را به دست آورده‌اند تا چه حد توانسته‌اند در تحقق خواست مردم موفق عمل کنند.

وی افزود: بخشی از نمایندگان لیست امید واقعا اثر‌گذار بوده‌اند و باعث شده‌اند صدای مردم از تریبون خانه ملت شنیده شود، همچنین در موقعیت‌های بسیار مهمی با دولت حداکثر همکاری را داشته‌اند. اما عملکرد بخشی دیگر از این نمایندگان اصلا قابل دفاع نیست، اگر ما بتوانیم نامزدهایی که موجه تر و شناخته شده تر هستند چه از نمایندگان فعلی و چه از نیروهای موثر دیگری که در فضای سیاسی کشور داریم را در برای انتخابات ترغیب و معرفی کنیم شاید بشود مردم را به مشارکت ترغیب کرد.

 

*** مسئول کاهش مشارکت در انتخابات اصلاح‌طلبان نیستنند

 

منصوری ادامه داد: به هر صورت مردم دو واکنش در اسفند ۹۸ خواهند داشت یا سکوت می‌کنند، کنار می‌کشند و مشارکت نمی‌کنند یا مشارکت می کنند و گزینه سومی وجود ندارد. اما نهادهای مسوول کشور نباید خیالشان راحت باشد چرا که این سکوت و بی‌میلی مردم به مشارکت در انتخابات خیلی نگران‌کننده است.

قائم مقام حزب اتحاد ملت ایران، اضافه کرد: اما، مسئول بخش مهمی از فقدان یا کاهش مشارکت، اصلاح‌طلبان نیستنند و نمی توان آن را به گردن اصلاح طلبان انداخت. اگر بخواهیم با نگاهی منصفانه و دقیق به آسیب‌شناسی موضوع بپردازیم واقعیت این است که در طول سال هایی ۸۴ تا ۹۲ نهادهایی در کنار نهادهای انتخاباتی شکل گرفته اند – هر چند بعضی از آن‌ها از قبل ۸۴ هم بودند- اما در طول سال های ۸۴ تا ۹۲ آن چنان قدرتی یافته‌اند که مانع انجام وظایف نهادهای انتخاباتی می@شوند، به ویژه وقتی اصلاحطلبان نمی توانند بهترین نیروهایشان را به نهادهای انتخاباتی بفرستند. همین چیزهایی که تحت عنوان دولت موازی و مجلس موازی وجود دارد.

یعنی چه وقتی ما مجلس شورای اسلامی داریم نهادی بالادست مجلس شکل بگیرد که بخواهد کار قانون گذاری انجام دهد؟ تنها نهاد قانون گذاری کشور باید مجلس باشد. وقتی طرح هایی در مجلس درباره مسائلی مانند تابعیت ایرانی کودکانی که پدر غیرایرانی دارند یا کودک همسری یا مواردی در حوزه های امنیت ملی و سیاست خارجی توسط مجلس تصویب می شود ولی این موارد در نهادهای بالادستی با مخالفت روبرو و به قانون تبدیل نمی شود این حتما بر مشارکت مردم اثر منفی می گذارد.

 

***در هر شرایطی در انتخابات شرکت نمی‌کنیم

 

قائم مقام حزب اتحاد ملت ایران در پایان، اظهار داشت:

قطعا ما با هر وضعیتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیم. اگر ببنییم در تهران فضا به گونه ای است که نمی‌توانیم نیروهای موثرمان را بفرستیم ممکن است در تهران اصلا لیست ندهیم. یا در شهرهای بزرگ وقتی نفرات موثر ما حذف شوند، ممکن است لیست ندهیم. امکان دارد در تهران مثلا تنها به ۵ نامزد برسیم و از همان ۵ نفر حمایت می‌کنیم. ما مسوول مشارکت حداکثری مردم نیستیم. ما با همین ظرفیتمان مردم را به مشارکت در انتخابات ترغیب می کنیم تلاش هم می‌کنیم این طور شود اما بحث من این است که مشارکت حداکثری مردم الزاماتی دارد و همه این الزامات دست اصلاح طلبان نیست.

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=2294

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.