• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

تحویل دفتر ریاست جمهوری به رئیس جمهور دولت مردمی در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیافتد گزارش وزیر کشور از سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پیام انتخابات ۲۸ خرداد، تغییر وضع موجود بود/ اقتصاد کشور را شرطی نخواهیم کرد مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌ جمهوری آغاز شد رهبر معظم انقلاب حکم ریاست جمهوری سید ابراهیم رئیسی را اعطا کردند مدیران عامل ایران خودرو و سایپا سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در کشور توزیع کردند که ۸۰ درصد آن به دلالان رسیده است مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند

3

سنتی‌ها نباید در فهرست انتخابات مجلس باشند

  • کد خبر : 2300
  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
سنتی‌ها نباید در فهرست انتخابات مجلس باشند

جبهه پایداری اعلام کرده است که سنتی‌ها نباید در فهرست انتخابات مجلس باشند،

جبهه پایداری اعلام کرده است که سنتی‌ها نباید در فهرست انتخابات مجلس باشند و  رسما مخالف حضور طیف‌ها و چهره‌های سنتی اصولگرا در فهرست انتخاباتی‌ هستند.

 

*** حضور سنتی‌های اصولگرا در مجلس قبل

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، آن‌ها که تا پیش از آن می‌گفتند سهم‌خواه نیستیم و سهم‌خواهی نمی‌کنیم حالا علنا می‌گویند که چه کسانی نباشند یا باشند. به اعتقاد آنها دلیل شکست فهرست انتخاباتی اصولگرایان تهران در مجلس پیشین حضور سنتی‌ها بوده! بیژن نوباوه یکی از اعضای این جبهه به نامه‌نیوز گفته است: «افراد کاریزمای مجلس قبل کاملا معلوم هستند. جریان‌ها برای انتخاب نامزد باید بررسی کنند ببینند فرد کاریزما دارد یا خیر و نتیجه کارش در مجلس چه بوده است؟ معتقدم حتی یک نفر از افراد سنتی که در گذشته فقط قیافه نمایندگی به خود می‌گرفتند دیگر نباید وارد مجلس شوند». او گفته است: «خیلی از جریان‌های اصولگرا، پایداری‌ها را قبول نداشتند چون خودشان دچار مشکل بودند. همان روز تصویب برجام در مجلس، برخی نمایندگان اصولگرا در بیمارستان خوابیدند و گفتند مریضیم، داریم می‌میریم. او گفته در مجلس نهم هم می‌خواستند نظر خودشان را تحمیل کنند. از جبهه پایداری می‌خواستند فقط تعداد معدودی که بیشترین رأی را داشتند در فهرست قرار دهند و بقیه را کنار بگذارند. از آن چهار، پنج شخصیت اصلی که بگذریم در سطح بعدی من بالاترین رأی را داشتم، اما همین آقایان اسم من را جزء نفرات آخر می‌گذاشتند. دوره گذشته در مسجد خیابان استاد نجات‌الهی ۵۰۰ نفر را دعوت کردند و از آنها لیست پیشنهادی خواستند، یک لیست هم از نخبگان گرفتند، یک لیست را هم براساس نظرخواهی عمومی نوشتند. در تمام آن لیست‌ها من نهایتا هفتم یا هشتم بودم اما وقتی لیست را بستند من را سی‌وپنجم نوشتند. نظر مردم را لحاظ نمی‌کنند و خودشان هم نمی‌شناسند؛ نتیجه این می‌شود که مردم رأی نمی‌دهند.

 

*** امیدی به شورای وحدت نداریم

 

نوباره در انتها گفته است: «در مجموع اگر گردانندگان همان آدم‌های قبلی باشند، امیدی به شورای وحدت نداریم. جبهه پایداری ترجیح می‌دهد اصلا {در جلسات} شرکت نکند که بعد به نام او نگویند وحدت شکسته شد. اگر نخواهند از ظرفیت جبهه پایداری استفاده کنند خودشان شکست می‌خورند».
این ادعای نوباوه دقیقا برعکس ماجرایی است که در انتخابت پیشین مجلس رقم خورد. آنجا جبهه پایداری بیش از قدر و وزن و جایگاه خود در فهرست انتخاباتی تهران سهمیه گرفت.

حداد عادل به طور ضمنی گفته بود در غیر این صورت آن‌ها بازی را به هم می‌زدند و فهرست جدا می‌دادند. ترکیب نهایی آن فهرست صدای خیلی از سنتی‌ها و قدیمی‌های اصولگرا که از فهرست کنار گذاشته شده بودند را در آورد. افرادی مانند حسن غفوری‌فرد که در نهایت با فهرست جداگانه وارد انتخابات شد. وقتی کل فهرست از ورود به مجلس جا ماند، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت او و دیگر اعضای جامعه روحانیت مبارز هم می‌دانستند که این فهرست رأی‌آور نیست ولی به عنوان یک عضو از شورای ائتلاف بیش از سهم و نظر خود امکان و اجازه دخالت نداشته‌اند.‌

 

*** اصولگرایان را تا دقیقه۹۰ معطل می‌گذارند

 

مرتضی طلایی اخیرا گفته بود: زمزمه‌هایی مطرح شده است که آقای جلیلی به عنوان نماد جبهه پایداری حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد و این موضوع یعنی اینکه همچنان باید شاهد انشقاق باشیم. پایداری‌ها همیشه قواعد بازی را برهم زده‌اند و حاضر نشده‌اند برای اتحاد میان تمام اصولگرایان قدری ازخودگذشتگی به خرج دهند یا از بعضی مواضعشان کوتاه بیایند. متأسفانه آنها همواره دیگر اصولگرایان را تا دقیقه۹۰ معطل می‌گذارند و در نهایت هم به وحدت رضایت نمی‌دهند. اکنون هم همین است و زمزمه‌هایی مطرح شده که آقای جلیلی به‌عنوان نماد جبهه پایداری حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد و این موضوع یعنی آنکه همچنان باید شاهد انشقاق باشیم.

همه جریان‌های اصولگرایی باید بدانند اگر قدمی برای جدایی میان نیروهای اصولگرا بردارند، به اصل انقلاب اسلامی ضربه زده‌اند».‌امیرحسین ثابتی، عضو جبهه پایداری هم درباره این سؤال که آیا شایعه شرکت‌نکردن سعید جلیلی در جلسات شورای ائتلاف اصولگرایان درست است، پاسخ داد: آقای جلیلی از ابتدا کاری به شورای ائتلاف نداشت و در جلسات شاجا شرکت نمی‌کرد.

 

*** شکست اصولگرایان تهران در انتخابات پیشین مجلس

 

صادق محصولی، قائم‌مقام جبهه پایداری، نیز به‌ تازگی شکست اصولگرایان تهران در انتخابات پیشین مجلس را گردن فهرست انداخته و گفته بود:

در فهرستی که اصولگرایان را معرفی کردیم، طرفدار برجام را گذاشته‌ایم کنار مخالف صددرصد برجام و به مردم دادیم که به ما رأی بدهید. مردم می‌گویند شما اصولگراها دکان باز کرده‌اید یا ما را مسخره کرده‌اید یا واقعا اعتقادتان است که در موضوعی مانند برجام به یک همفکری نرسیده‌اید، به این برادران می‌گوییم این فهرست رأی نمی‌آورد، در جواب به ما گفتند بازی به‌هم‌زن هستید. نتیجه حرف‌نزدن ما چه شد؟ آنجایی که حرف زدیم و از ارزش‌ها دفاع کردیم و فهرستی روبه‌روی هم دادیم، ۱۶، ۱۷ نفر از فهرست جبهه پایداری وارد مجلس شد؛ اما آنجایی که سکوت کردیم، شکست خوردیم. در آخرین دوره مجلس انتقاد ما به فهرست واحد اصولگرایان این بود که چرا باید سهم‌خواهی بشود یا اینکه چرا فردی که کسی آن را نمی‌شناسد، فقط به‌این‌دلیل که از فلان حزب است باید وارد فهرست شود؟ یا دست‌کم کف اصولگرایی را نداشته باشد؛ اما ما گفتیم اگر ما بازی به‌هم‌زن هستیم؛ پس سکوت می‌کنیم که نتیجه‌اش شکست همه ۳۰ نفر بود. متأسفانه ادعای اصولگرایی داریم؛ اما طبق اصول عمل نمی‌کنیم، شکست‌ها و ضعف‌های‌مان هم از اینجاست، بالاخره اصولگرایی چه چیزی برای انتخابات دیکته می‌کند.

 

*** جامعه روحانیت کارکرد حزبی ندارد

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و دبیر هفتمین نشست این جامعه با احزاب اصولگرا گفت است:

«جامعه روحانیت کارکرد حزبی نداشته و در مسائل سیاسی نیز در پی ایفای نقش راهبری و هدایت‌گری عام خود است. وفاق و همدلی حداکثری مجموعه‌های ارزشی و ولایی غایت نهایی جامعه روحانیت مبارز است. براساس‌این هر حرکت یا تفکر یا اقدامی که این خط وفاق را تخریب یا تضعیف کند، از منظر جامعه روحانیت مردود است و معتقدیم با خرد جمعی می‌توان به یک ساختار هدفمند و پایدار برای فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی و تشکیل مجلسی در تراز جمهوری ‌اسلامی دست یافت».

 

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=2300

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.