• امروز : چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰

اخبار برگزیده

قیمت‌گذاری دستوری و سوء مدیریت دو دلیل اصلی زیان بی‌سابقه در ایران خودرو است/ ضمانت حفظ صندلی مدیریت در شرکت خودروسازی، سکوت مدیر عامل در مقابل سیاست‌های اشتباه حتی به بهای ورشکستگی شرکت است کابینه دولت سیزدهم ؛ جناحی یا فراجناحی؟ استان‌های رکوددار در کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری اعضای شورای شهر تهران مشخص شدند من خادمِ جمهور هستم/ امید و اعتماد به کشور بر‌می‌گردد/ تشکیل دولت براساس شایسته‌سالاری/ سیاست خارجی دولت من، محدود به برجام نیست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تا زمان آغاز به کار به عنوان رئیس جمهور چند مرحله دیگر را باید طی کند؟ تبریک وزرای دولت دوازدهم به حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم برگزاری نخستین کنفرانس خبری رییس‌جمهور منتخب مردم در ۳۱ خرداد پیام تبریک دبیرکل جنبش حزب الله لبنان به رئیس جمهور منتخب مردم ایران

2
وزیر کشور

انتخابات مجلس باید به مانور قدرت تبدیل شود

  • کد خبر : 2371
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
انتخابات مجلس باید به مانور قدرت تبدیل شود

وزیر کشور بر ضرورت تبدیل‌شدن انتخابات مجلس به مانور قدرت تاکید کرد.

وزیر کشور بر ضرورت تبدیل‌شدن انتخابات مجلس به مانور قدرت تاکید کرد.

 

*** ضرورت تبدیل‌شدن انتخابات مجلس به مانور قدرت

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، عبدالرضا رحمانی فضلی در آیین تکریم و معارفه استاندار قزوین در خصوص انتخابات مجلس ، گفت:

دشمنان انقلاب اسلامی به زعم خود می‌خواهند فضای انتخابات مجلس را زمینه‌ساز و بسترساز اختلافات جامعه کرده و از این شرایط بهره برداری کنند.
وی اضافه کرد: دشمنان، سال گذشته برای اتفاقی عظیم در دهه فجر ریل‌گذاری کرده و با تهییج و تحریک مردم، حادثه پشت حادثه را رقم می‌زدند ولی مردم با درایت و آگاهی در صحنه حضور یافته و با دسیسه‌های آنها مقابله کردند.
رحمانی فضلی ادامه داد:در این راستا با همدلی مردم و شناخت دشمنان، اعتراضات و تجمعات در پنج ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه قبل ۳۸ درصد کاهش داشته درحالی که فشارها و نارضایتی‌ها در برخی حوزه‌ها افزایش یافته استو مردم با حضور در انتخابات مجلس نشان خواهند داد که پشتوانه نظام مدس جمهوری اسلامی هستند.
وی گفت: هم اینک کشور ایران اسلامی بعد از ۴۰ سال از انقلاب در یک ارزیابی اولیه و کلی، پنج خبر اول دنیا را دارد که اهمیت و وزن جمهوری اسلامی و تاثیرگذاری ایران را در تحولات منطقه ای و بین المللی نشان می‌دهد و مردم باید با حضور خود در انتخابات مجلس قدرت ایران را به جهانیان نشان دهند.

 

*** ورود ایران به فضای رقابتی فناوری‌ها و استفاده از انرژی صلح‌آمیز

 

رحمانی فضلی اضافه کرد:۴۰ سال است که دنیا تهدیدات آمریکا و اذناب آن از جمله اسراییل و حکومت‌های مرتجع منطقه را از رسانه‌ها برای فروپاشی نظام می‌شنود درحالیکه هم اکنون خبرهای رسانه‌های جهان به ورود ایران به فضای رقابتی فناوری‌ها، استفاده ایران از انرژی صلح آمیز و غیره تبدیل شده که نشان‌دهنده قدرت، اقتدار و تاثیرگذاری و نفوذ ایران است.
وزیر کشور اضافه کرد: امروز توانسته‌ایم ضمن اثبات خود حوزه وسیعی از نفوذ را در دنیا به دست آورده و در توازن و تعادل جهانی نیز تاثیرگذار باشیم که باید آن را شگرگذاری کرد.
وی با بیان اینکه شکرگذاری این موضوع تقویت مولفه‌ها و عناصر موجبه انقلاب است، افزود:

اسلام به عنوان سرچشمه و آبشخور حقیقت جویی مردم و وقوع انقلاب همیشه باید مد نظر مسئولان باشد چون اگر در ارزش‌های دینی،  اعتقادی و اخلاقی خود کوتاه آمده یا منفعل شویم یکی از استوانه‌های اصلی انقلاب را دچار خدشه کرده‌ایم.

 

*** ولایت و رهبری یکی از استوانه‌های انقلاب است

 

رحمانی فضلی با بیان اینکه ولایت و رهبری یکی از استوانه‌های انقلاب است، افزود:

در شرایط کنونی مقام معظم رهبری با سرافرازی، درایت و عقلانیت کشور ایران را از طوفان‌های ایجاد شده به سلامت عبور داده و نباید ذره‌ای در این زمینه شک کرده و دچار انفعال شویم.
وی با اشاره به اینکه عنصر مردم بسترساز، زمینه ساز و قاعده هرم انقلاب است، ادامه داد:

مردم در هر شرایطی با تکیه بر اعتقادات دینی خود مقابل فشارها استقامت کرده و انقلاب را به چهل سالگی آن رسانده اند.
رحمانی فضلی ادامه داد:کارگزاران نظام در هر حوزه قضایی، تقنینی، اجرایی و در کسوت روحانیت و روشنفکری و هر مسئولیت رسمی و اجتماعی باید قدردان مردم بوده و خود را خدمتگزار آنها بدانند.

 

پیش از انقلاب اسلامی هیچ دولتی در کشور وجود نداشت

 

وی با بیان اینکه دولت به معنی هیات حاکمه مولود اراده مردم است، بیان داشت:

دولت به معنای هیات حاکمه دارای مقبولیت و مشروعیت که با آرای مردمی شکل گرفته و منجر به کارآیی در جامعه شود پیش از انقلاب اسلامی در ایران وجود نداشته است.
رحمانی فضلی ادامه داد: تا پیش از انقلاب رابطه حکومت با مردم، یکسویه و بر اساس زور و استبداد بوده است و بعد از مشروطیت نیز شکل گیری مجلس و قوه قضاییه نیز صوری بود و هیچ وقت انتخابات واقعی برگزار نشد.
وی ادامه داد: بعد از انقلاب، دولت براساس مشروعیت و مقبولیت و با اراده رای ملت شکل گرفت و باید هزاران بار امام راحل را برای شکل دادن دولت در معنای واقعی آن سپاسگذار باشیم.
وزیر کشور اضافه کرد:در این شرایط باید دولت را تقویت کرده و از این طریق، کارآمدی دولت را بیشتر کرده و موجب رضایتمندی مردم و ملت را فراهم آوریم.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی وظیفه داریم وحدت و انسجام را تقویت کنیم، اضافه کرد:

دشمنان ما الان متوجه هستند که در حوزه نظامی، فلسفی، اعتقادی و کلامی، فرهنگی و اخلاقی با ایران نمی‌توانند مقابله کنند بنابراین برای فشار به داخل کشور روی آورده اند.
فضلی اضافه کرد:آنها براساس تحلیل غلط خود از تحولات بهمن ماه سال قبل برای ایجاد اختلافات داخلی در ایران تلاش می‌کنند و باید با وحدت و انسجام و هماهنگی برای مقابله با آنها تلاش کنیم.

 

اربعین، انسان‌ها را از حقیقت عدالت و عشق سیراب می‌کند

 

 

وی اضافه کرد: موضوع محرم و ماندگاری، جاودانگی و ابدیت عاشورا جزو موضوعاتی است که با قوت می‌توان گفت ملکوتی شده و زمان و مکان را در نوردیده است.
وزیر کشور با واکاوی دلایل این جاودانگی گفت: حقیقت گرایی، عشق، محبت، ایثار و فداکاری ایمان و عرفان این حادثه عظیم، بشریت را در طول تاریخ مورد عبرت آموزی قرار داده و به همین دلیل در فراز و نشیب هزار و ۳۰۰ سال کماکان شاهد جلوه گری و تجلی ابعاد مختلف این موضوع در عرصه حیات بشری هستیم.
وی گفت: تحت تاثیر این حادثه، جریان بزرگ اربعین به راه افتاده و  در یک بازه زمانی کوتاه با شرایط ویژه، ۱۵ تا ۱۶ میلیون نفر به کربلا رفته و از آبشخور حقیقت، عدالت، عشق و محبت سیراب می‌شوند.
وزیر کشور با بیان اینکه دنیا از حادثه اربعین شگفت زده است، افزود: چگونه می شود از ورای بیش از هزار و ۳۰۰ سال یک چشمه شروع به جوشیدن کرده و با قوت، دل‌های عاشق، لبهای تشنه و عقول انسانی را سیراب کند.

 

تمدید استانداری زاهدی را مصلحت ندانستیم

 

وی ضمن تقدیر از زحمات نهمین استاندار قزوین گفت:

زاهدی از نیروهای صدیق، با وفا، فعال و باانگیزه کشور است و در ۶ سال اخیر خدمت خود در کردستان و قزوین در شرایط مختلف موفق بوده اند.
رحمانی فضلی با اشاره به بازنشستگی ۱۶ استاندار کشور، اضافه کرد:

در این زمینه بعد از مصوبه مجلس شورای اسلامی مصلحت ندیدیم تفاوت میان استانداران بازنشسته قایل شویم و نخواستیم از طرف وزارت کشور برای تمدید بازنشستگی استانداران به مقام معظم رهبری فشاری وارد شود.
وی گفت:در این راستا بنا را بر مساوات گذاشته و با تقاضای بازنشستگی استاندار قزوین علیرغم اینکه می‌توانست چند ماه دیگر باشد موافقت کردیم.

وی گفت:به یقین این حادثه مهم ابدی و تاریخی، بسترساز عدل نهایی و نهضت عدالت طلبی و حقیقت جویی است که ما مسلمان و شیعیان به دنبال آن هستیم.

 

۸۲ درصد استانداران و معاونان آنها از وزارت کشور هستند

 

وی با بیان اینکه جمالی پور استاندار جدید قزوین از نیروهای وزارت کشوری است، افزود:

پیش از شروع به کار ما ۸۰ درصد استانداران، معاونان و فرمانداران آنها از خارج وزارت کشور بودند در حالیکه هم اکنون ۸۲ درصد نیروها در این سمت‌ها وزارت کشوری هستند.
رحمانی فضلی ادامه داد: تمامی ۱۶ استانداری که بازنشسته شدند از معاونان سیاسی و فرمانداران جایگزین آنها شدند و در واقع کادرسازی نشان دهنده ظرفیت و توان مدیریتی کشور به ویژه وزارت کشور است.
وی با بیان اینکه جمالی پور استاندار جدید قزوین در ۶ سال فرمانداری خود در شهر ری موفق بوده است، اظهار داشت:

ایشان در شهری ری که از نظر مسایل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خود یک استان بوده و عمر متوسط فرمانداران در آنجا یکسال و دوسال است ۶ سال حضور داشته و از تجربه و انگیزه کافی برخوردار است.
رحمانی فضلی ادامه داد: سفارش دولت و رییس جمهور به استاندار جدید این است که با رعایت خط اعتدال، انتخاب شایستگان، تقویت رضایتمندی مردم، تاکید بر اقتصاد مقاومتی و تقویت وحدت و انسجام استان در کنار نیروهای جوان و با انگیزه بتوانند استان را اداره کنند.

وزیر کشور افزود: استان قزوین سرشار از موقعیت‌ها، مزیت‌ها، فرصت‌ها و امکانات بوده و همان بس که قزوین دارای مشاهیر بزرگ، مردم مومن و متدین، عالم و انقلابی و ولایی است.

 

اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است

 

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی از مباحثی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته و متعلق به امروز و دیروز نیست.
رحمانی فضلی ادامه داد: مقام معظم رهبری از چند سال گذشته موضوع توسعه و عدالت را مطرح کرده اند و از آن سال هربار مباحث اقتصادی موضوع نامگذاری سال بوده است.
وی با بیان اینکه به عنوان یک مسئول در کشور، پاشنه آشیل ایران را موضوع اقتصاد می دانم، ادامه داد:

متاسفانه در حوزه اقتصادی به دلایل تاریخی، سیاسی، جنگ و گاهی مدیریت‌های ناآشنا یا نابلد نتوانستیم همپای موضوعات دیگر پیش برویم و هم اینک باید با اصل قرار دادن نسخه بی بدیل اقتصاد مقاومتی برای رفع این مشکل تلاش کنیم.
رحمانی فضلی با بیان اینکه باید اختیارات استان‌ها را در راستای اقتصاد مقاومتی افزایش دهیم، اضافه کرد:استان قزوین، شرایط، ظرفیت‌ها و مزیت‌های زیادی دارد و باید در این زمینه معین یک یا دو استان شود.

رحمانی فضلی گفت:تحت تاثیر این ظرفیت‌ها یک هسته مقاومت مقابل دشمنان در این استان شکل گرفته و برای ایجاد رضایتمندی بیشتر میان مردم تلاش می‌شود.

 

همه ظرفیت‌ها در جنگ اقتصادی به کار گرفته شوند

 

وی با بیان اینکه به یقین، شرایط و وضعیت اقتصادی کنونی را نیز پشت سر خواهیم گذاشت، افزود:

هم اینک دشمنان باب مذاکره، پیغام و تشویق باز شده و مرتبا پیگیری می‌کنند چون می‌دانند با نظام و مردم انقلابی و مقام معظم رهبری نمی‌توانند مقابله کنند.
رحمانی فضلی با اشاره به برگزاری جلسه سران و تشکیل نشست هماهنگی شورای عالی اقتصادی، گفت:

جلسات این شورا در راستای حل مشکلات اقتصادی هرهفته تشکیل شده و تصمیماتی گرفته می‌شود که اگر در مسیر جاری خود می‌خواست انجام شود پنج یا ۶ ماه زمان نیاز داشت.
وی گفت: در شرایط جنگ و تروریسم اقتصادی، همه ظرفیت‌ها را بسیج کرده تا با پشت گذاردن موانع، تسریع سرعت و بالا بردن قدرت تصمیم گری به همه کمبودها و مشکلات پاسخ دهیم.
وزیر کشور افزود:انتظار داریم قوه قضاییه و مقننه در استان ها نیز همدلی، همکاری و همراهی لازم را داشته و در داخل استان‌ها معین دستگاه های اجرایی باشند  تا مشکلات این مسیر را با سرعت بتوانیم طی کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، در پایان این مراسم حکم استانداری هدایت الله جمالی پور به عنوان دهمین استاندار قزوین به وی تقدیم شده و از زحمات عبدالمحمد زاهدی در این سمت تقدیر به عمل آمد.

منبع: منتخبین «مرکز اطلاع رسانی انتخابات ایران»

 

 

انتهای پیام///

لینک کوتاه : https://montakhabinnews.com/?p=2371

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.