رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 8 July
احتکار کاغذ توسط دلالان
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خبر داد

احتکار کاغذ توسط دلالان در آستانه انتخابات مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از احتکار کاغذ توسط دلالان در آستانه انتخابات مجلس خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، نصرالله پژمانفر در پیرامون واردات کاغذ و حجم کاغذ وارداتی اظهار کرد:

وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارشاد در ارتباط با واردات کاغذ و حجم کاغذ وارداتی گزارش‌هایی را به مجلس ارائه کردند که این حجم نه‌تنها جوابگوی نیاز امسال ماست بلکه نیاز سال آینده را هم پاسخ خواهد داد.

وی با اشاره به کمبود کاغذ در کشور عنوان کرد: کمبود کاغذ در حدی بود که بخشی از روزنامه‌ها چاپ نشدند و حتی روزنامه‌های شهرستان‌ها نیز تعطیل و یا مجبور به چاپ در کاغذهای غیرروزنامه‌ای و یا کاهش شدید تیراژ شدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعاریف و گزارشات نشان می‌دهد که حجم قابل توجهی از کاغذ، به کشور وارد و حجم قابل توجهی هم داخل کشور تولید شده و احتکار صورت گرفته است.

پژمانفر با ابراز اینکه هدف احتکار فرصت‌طلبی و استفاده و بهره‌برداری است گفت:

بخشی از این فرصت احتکاری در مهر ماه و با افزایش قیمت قابل توجه کاغذهای مورد نیاز در تولید نوشت‌افزار صورت می‌گیرد و بخشی هم در نیاز هر دوره از انتخابات مجلس به کاغذ است که در آن مقطع، افرادی با عجله وارد این گود می‌شوند و مجبورند در قیمت‌های بی‌حساب و کتاب، کاغذ را تهیه کنند.

 

*** کاغذها با ارز دولتی ۴۲۰۰تومانی وارد شده

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه کاغذ تاریخ مصرف ندارد عده‌ای نسبت به کسب سود احتمالی، احتکار می‌کنند و بازار را تشنه نگه می‌دارند.

وی از اقدام دولت برای تخصیص ارز نیمایی به لوازم‌التحریر سخن گفت و افزود: جالب اینکه کاغذها با ارز دولتی ۴۲۰۰تومانی وارد شده و امروز با ارز نیمایی یعنی دو برابر قیمت واردات کاغذ می‌خواهیم به دانش‌آموزان لطف و دفتر و کتاب آنها را تهیه کنیم.

این نماینده مجلس با تأکید بر لزوم پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی نسبت به این قضیه مطرح کرد: سؤال اینجاست؛ کاغذهایی که با ارز ۴۲۰۰تومانی وارد شده الآن کجاست و به دست چه‌کسانی رسیده است؟

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  در پایان با تأکید بر اینکه دستگاه‌های نظارتی باید ورود کنند گفت:

ما نیز در حال پیگیری قانونی این موضوع هستیم و از آن عبور نخواهیم کرد.

منبع:مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین

انتهای پیام///

اخبار مرتبط