رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱ رجب ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 25 February
انتخابات مجلس

نمایندگان مجلس پس از استیضاح وزیر اقتصاد ، خواستار تیم اقتصادی‌ای هستند که بتواند مشکلات اقتصادی در جامعه را برطرف کند.

نمایندگان مجلس پس از استیضاح وزیر اقتصاد ، خواستار تیم اقتصادی‌ای هستند که بتواند مشکلات اقتصادی در جامعه را برطرف کند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره استیضاح وزیر اقتصاد به خبرگزاری سروش اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی دوبار و در دو نامه متفاوت به رئیس جمهور خواستار ترمیم تیم اقتصادی دولت بوده است.

 

*** ویژگی‌های وزیر اقتصاد از دید نمایندگان

 

سید حسین نقوی حسینی ادامه داد: آرای نمایندگان مجلس نیز نشان دهنده آن است که مجلس به کار خود در راستای بهبود اوضاع اقتصادی کشور اعتقاد دارد و دولت باید در ترمیم و اصلاح کابینه خود؛ به ویژه در بخش اقتصادی آن تغییرات لازم را در راستای کاهش فشار اقتصادی موجود در جامعه انجام دهد.

 

وزیر اقتصاد

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مجلس هم خواستار تیم اقتصادی‌ای است که بتواند مشکلات اقتصادی موجود را در جامعه برطرف کند.

 

الیاس حضرتی، عضو فراکسیون امید مجلس به خبرگزاری سروش اعلام کرد: برنامه اقتصادی دولت دوازدهم باید به سمتی حرکت کند که اقشار کم درآمد جامعه از فشار اقتصادی حاکم بر جامعه خارج شوند. فرد مورد نظر در پست وزارت اقتصاد باید توان مدیریت این بخش از کشور را داشته باشد.

 

*** اصلاح ساختار اقتصادی دولت به برون رفت از شرایط موجود اقتصادی کمک می‌کند

 

حضرتی ادامه داد: بی‌تردید اصلاح ساختار اقتصادی دولت به برون رفت از شرایط موجود اقتصادی کمک می‌کند و ما امیدواریم بتوانیم اوضاع موجود اقتصادی را بهبود ببخشیم. امروز سخت‌ترین تصمیم را برای استیضاح وزیر اقتصاد گرفتیم.

 

وزیر اقتصاد

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری سروش درباره شخص بعدی در پست وزارت اقتصاد گفت: با شرایط اقتصادی کنونی جامعه، مجلس شورای اسلامی شخص خاصی را مد نظر ندارد و من نیز از معرفی فرد خاصی برای پست وزارت اقتصاد بی‌خبر هستم.

 

*** تجربه، تخصص و تعهد؛ سه معیاری است که باید مد نظر باشد

 

مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده مجلس شورای اسلامی درباره ویژگی‌های شخص وزیر اقتصاد که قرار است سکان اقتصاد کشور را در دست گیرد، به خبرنگار خبرگزاری سروش گفت: تجربه، تخصص و تعهد؛ سه معیاری است که باید مد نظر باشد. وزیر اقتصاد باید تحصیلات لازم و تجربه کار در امور اقتصادی را داشته باشد.

بائوج لاهوتی ادامه داد: ما به شخص آقای کرباسیان احترام می‌گذاریم. اما بپذیریم که ایشان نمی‌توانست در شرایط کنونی، اقتصاد کشور را مدیریت کند و از چالش بیرون بیاورد.

 

وزیر اقتصاد

وی در خصوص فرد مورد نظر برای پست وزارت اقتصاد گفت: مجلس در این زمینه ورود نمی‌کند و دخالتی در انتخاب سرپرست و وزیر بعدی این حوزه نخواهد کرد.

 

*** مجلس هم قطعا برای انتخاب سرپرست و وزیر اقتصاد بعدی شرایط خاص خود را دارد

 

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: رئیس جمهور سه ماه فرصت دارد تا وزراتخانه اقتصاد را با سرپرست اداره کند و با تامل و دقت فرد مورد نظر خود را برای پست وزارت اقتصاد به مجلس معرفی کند.

مجلس قطعا برای انتخاب سرپرست و وزیر اقتصاد بعدی شرایط خاص خود را دارد. شرایط اقتصادی کشور به مرز وحشتناکی رسیده و باید برای انتخاب وزیر اقتصاد با تدبر و تعقل لازم بهترین تصمیم را گرفت.

شهرام کوسه غروی، نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی درباره ویژگی‌های شخص بعدی وزارت اقتصاد به خبرنگار خبرگزاری سروش گفت: باید فردی وارد این حوزه شود که با اقتصاد آشنا بوده و علم آن را دارا باشد. بازار طلا، سکه، ارز، خودرو و مباحث کلان اقتصادی کشور را مدیریت کند.

 

*** وزرای اقتصادی دیگر دولت در تیررس مجلس هستند

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از دیگر ویژگی‌های وزیر اقتصاد مورد نظر این است که باید به مسائل داخلی اقتصاد کشور و نیز اقصاد جهانی و بالاخص تحریم‌ها آشنا بوده و آن را مدیریت کند.

قطعا وزرای اقتصادی دیگر دولت نیز در تیررس مجلس هستند و در صورتی که شرایط اقتصادی کشور تغییر محسوسی نداشته باشد، استیضاح‌های دیگری نیز در راه خواهد بود. تمام تلاش ما این است که شرایط امروز حاکم بر جامعه را برای مردم ایران بهبود ببخشیم.

 

وزیر اقتصاد

 

نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در انتخاب فرد مورد نظر پرای پست وزیر اقتصاد تصمیم با شخص رئیس جمهور است. مجلس نیز از بهترین تصمیم موجود قطعا حمایت می‌کند و در کنار دولت خواهد بود.

 

*** مجلس با کسی تعارف ندارد

 

وی ادامه داد: مجلس با کسی تعارف ندارد. مجلس برآمده از مردم است و برای بهبود وضع مردم هر کاری انجام می‌دهد.

 

*** مجلس به دنبال تغییر تفکر اقتصادی دولت است

  

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، نماینده مردم شرق استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد: مجلس به دنبال تغییر تفکر اقتصادی دولت است. باید انگیزه و انرژی مضاعف به تیم اقتصادی دولت دمیده شود تا شاهد جهش اقتصادی در کشور باشیم.

 

منبع: خبرگزاری سروش

 

 

انتهای پیام///

اخبار مرتبط