رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 23 July
سناریوی آمریکا

نگاهی به رویکرد آمریکا و متحدانش نشان می‌دهد که این رویکرد تکراری همیشه با طراحی سناریو، دروغ‌پردازی، شانتاژ رسانه‌ای و بحران ساختگی شروع می‌شود و در نهایت به حمله نظامی ختم می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، سناریوی آمریکا ، دروغ‌پردازی، شانتاژ رسانه‌ای، بحران ساختگی و در نهایت، حمله نظامی، این است رویکرد تکراری کشور مدعی حقوق بشر.

نگاهی به سناریوی آمریکا و رویکرد متحدانش نشان می‌دهد که این رویکرد تکراری همیشه با طراحی سناریو، دروغ‌پردازی، شانتاژ رسانه‌ای و بحران ساختگی شروع می‌شود و در نهایت به حمله نظامی ختم می‌شود.

به گزارش منتخبین، طی دو روز گذشته ، آمریکایی‌ها و متحدانش در برابر سوریه تروریست‌زده صف‌آرایی کرده اند و بحران ساختگی مربوط به حمله شیمیایی را بهانه‌ای برای نقض قوانین بین المللی قرار داده‌اند.

 

*** سناریوی آمریکا و ایجاد بحران در قبال دریافت میلیاردها دلار

 

بحران جدید در سوریه، دقیقا زمانی شکل گرفت که محمد بن سلمان از آمریکا به فرانسه رفت و میلیاردها دلار با این دو کشور قراردادهای مختلف در بخش‌های انرژی و بویژه تسلیحاتی منعقد کرد.

آمریکایی‌ها در ادامه، با دروغ جدید در سوریه، شاخ و شانه کشیدن‌ها را به سرعت شروع کردند و سراسیمه و بدون هرگونه تحقیق جهت شناسایی ابعاد این حمله شیمیایی ادعایی، دولت اسد را متهم کردند.

این درحالی است که روس‌ها در مقام پاسخ می‌گویند اساسا حمله ای با استفاده از سلاح‌های شیمیایی در کار نیست.  

به علاوه اگر هم حمله ای صورت گرفته باشد آیا این حمله واقعا از سوی رژیم اسد در غوطه در حومه دمشق رخ داده است؟

دونالد ترامپ درحالی دولت اسد را جنایتکار معرفی می‌کند و مدعی است که مردمش را با گازهای سمی کشته است که خود، بی وقفه از کشتار هدفمند مردم یمن توسط سعودی‌ها و شهروندان فلسطینی به دست صهیونیست‌ها در غزه و کرانه باختری رسما و آشکارا حمایت می کند.

 

*** مثلث شرارت؛ آمریکا، انگلیس و فرانسه

 

لشکرکشی جدید سازمان یافته آمریکا که گویا با استقبال پاریس و لندن هم روبه رو شده، منطقه را باردیگر ملتهب کرده است و رژیم‌های تل آویو و ریاض هم بر آتش این بحران می دمند.

آمریکایی‌ها قبلا نیز دروغ‌های زیادی گفته‌اند و بر اساس همان دروغ‌ها در کشورهای مختلف جهان مداخلات نظامی کرده اند.

 

*** سناریوی آمریکا ، ادعا کردن بدون سند و مدرک

 

آمریکایی‌ها و متحدانشان از ۲۰۱۲ تاکنون بارها مدعی حمله شیمیایی دولت سوریه در مناطق مختلف از جمله غوطه شرقی و خان شیخون شده اند، اما هیچگاه مدرک قابل استنادی ارائه نکرده اند.

بخش مضحک ماجرا آنجاست که هربار که گروه‌های تروریستی اعم از داعش، النصره و دیگر گروه‌های تکفیری تروریستی وابسته به سعودی‌ها به محاصره می افتند و یا در آستانه شکست قرار می‌گیرند، یک بلوا شکل می گیرد که هیچ منطقی پشت آن نیست و مدعیان هیچگاه به این سوال پاسخ نمی دهند که ‘کدام نیروی عاقلی در وضعیت برتری، دست به چنین حماقتی می زند؟’

ادعای حمله شیمیایی به دوما در غوطه در شرایطی شکل گرفت که گروه‌های تروریستی، طی هفته‌های اخیر محله به محله از غوطه عقب نشینی کرده بودند و نوار پیروزی‌های ارتش سوریه ادامه می یافت.

آمریکا و متحدان اروپایی اش که در اتهام زنی به دولت سوریه بی تابانه عمل می کنند، حتی حاضر نیستند ، فرضیه‌های دیگر هم مطرح شود؛ از جمله اینکه آیا این حملات نمی تواند کار گروه‌های تروریستی یا حامیان منطقه ای آنان باشد؟

 

*** سناریوی آمریکا و تکرار دروغ‌پردازی

 

مگر طی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ بارها حملات شیمیایی داعش در عراق ثابت نشد و حتی چند سرباز آمریکایی در موصل مصدوم نشدند؟

در حقیقت ، سیاست دروغ و شانتاژ همراه با هیاهوی رسانه ای برای بسترسازی یک عملیات نظامی مداخله جویانه سالهاست که به یک رویه از سوی واشنگتن تبدیل شده است.

آمریکایی‌ها در سال ۲۰۰۳ با یک دروغ بزرگ عراق را اشغال و تمام زیر ساخت‌های آن را نابود کردند و چندی بعد مشابه همان را بر سر مردم لیبی آوردند و این دو کشور را سال‌ها درگیر ناامنی و درگیری با گروه‌های تروریستی کردند.

 

*** سناریوی جدید آمریکا اما تکراری

 

اکنون نیز بر پایه یک دروغ بزرگ نقشه دیگری در سر دارند.

کشورهای آمریکا، سعودی ، امارات و همچنین رژیم صهیونیستی ، در تمام این سال‌ها ژست مبارزه با داعش را گرفته اند، در حالی که از ابتدا تاکنون ، کمک‌های تسلیحاتی و مالی گسترده ای به این گروه تکفیری کرده اند و در مقابل تنها محور مقاومت بوده که هزینه جنگ با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی را پرداخت کرده است.

اینک آمریکا در چارچوب سیاست سرکیسه کردن دولت‌های ثروتمند خلیج فارس و برای نجات گروه‌های تروریستی و تکفیری و پدرخوانده‌های آنان یعنی سعودی‌ها و اسراییلی‌ها وارد عمل و بار دیگر به دروغ متوسل شده است و به نظر می رسد این بار بر روی دو اسب سعودی و اسراییل در صحنه شطرنج خاورمیانه شرط بندی کرده است که از همیشه تاریخ کوتاه خود آسیب پذیرترند.

بازی جدید ترامپ، بسیاری را در منطقه و جهان نگران یک برخورد میان آمریکا و روسیه کرده است؛ برخوردی که آن را ناشی از ولع و حرص بی پایان ترامپ به پول توصیف می کنند و محمد بن سلمان می خواهد با پول‌های نفتی از این عطش بی پایان بهره ببرد، غافل از اینکه این بار وضع فرق دارد.

 

 

 

 

منبع:منتخبین
انتهای پیام///

اخبار مرتبط