رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۸ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 18 September
برزیل

وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به برزیل از افزایش همکاری‌های ایران و برزیل در حوزه‌های فن‌آوری، انرژی و کشاورزی خبر داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به برزیل از افزایش همکاری‌های ایران و برزیل در حوزه‌های فن‌آوری، انرژی و کشاورزی خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، محمد جواد ظریف روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در برزیل در پاسخ به سوالی درباره اتهام زنی آمریکا به ایران مبنی بر مشارکت در حمله شیمیایی در سوریه و همچنین حملات رژیم صهیونیستی به این کشور اظهارداشت:

جمهوری اسلامی ایران موضع بسیار صریحی علیه سلاح شیمیایی دارد و ما هر گونه استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط هر کس و علیه هر کس را محکوم می کنیم.

وی با بیان این که رژیم صهیونیستی و آمریکا در مراحل مختلف برای دادن روحیه به تروریست‌ها وارد میدان شده اند، خاطرنشان کرد:

وضعیت تروریست‌های مورد حمایت آمریکا در سوریه وضعیت خوبی نیست و هر روز دچار شکست جدید می‌شوند.

رییس دستگاه دیپلماسی ایران یادآور شد: حملات اخیر رژیم صهیونیستی در گذشته نیز سابقه داشته و هر زمان تروریست‌ها دچار شکست می شدند، رژیم صهیونیستی دست به عملیات می‌زدند.

 

*** آمریکا تروریست‌های داعش را به مناطق دیگر منتقل می‌کند

 

ظریف تاکید کرد: اطلاعات موثقی در دست است که آمریکا تروریست‌های داعش را به مناطق دیگر منتقل می‌کند تا از آن سرمایه‌گذاری خطرناکی که در سوریه کرده بتواند در سایر مناطق استفاده کند.

وی همچنین گفت: این نوع سیاست‌ها و نتایج آن برای صلح و امنیت منطقه و بین الملل و هم برای خود آمریکا خطرناک است.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی سفر خود به سنگال را بسیار خوب توصیف کرد و اظهارداشت:

اجلاس اقتصادی بسیار خوبی بین فعالان بخش خصوصی و همین‌طور بخش فناوری – شرکت‌های دانش بنیان – با طرف‌های سنگالی برگزار شد که از نتایج آن انعقاد موافقتنامه بین یکی از شرکت‌های ایرانی با یکی از شرکت‌های این کشور برای خانه سازی در سنگال بود.

وی در ادامه به دیدارهای خود با مقامات سنگالی اشاره کرد و گفت:

در دیدار با رییس جمهوری سنگال وی دستور لازم در حوزه بانکی، تسهیل سفر کارآفرینان ایرانی به این کشور و نیز تسهیل فعالیت نمایندگی شرکت ایران خودرو در سنگال صادر کرد. 

وزیر امور خارجه همچنین در خصوص اهمیت سفر خود به برزیل تصریح کرد: برزیل یکی از مهم ترین اقتصادهای دنیا و آمریکای لاتین است و ما روابط بسیار گسترده ای با برزیل داریم.

 

*** ایران تامین کننده انرژی برای برزیل است

 

ظریف به خرید اقلام مورد نیاز ایران از برزیل در حوزه کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد:

زمینه های همکاری بین ایران و برزیل بسیار گسترده تر است و ما می‌توانیم در حوزه نفت و گاز همکاری بیشتری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته ایران تامین کننده انرژی برای برزیل بود و این اقدام کماکان وجود دارد و در این حوزه فعال‌تر می‌شویم.
وزیر امور خارجه به فعالیت‌های دو کشور در زمینه فناوری اشاره کرد و گفت: در این حوزه ما می‌توانیم نقش مکمل را برای یکدیگر ایفا کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، ظریف در پایان به برگزاری جلسه با مجمع اقتصادی برزیل نیز اشاره کرد و اظهار داشت:

امیدوارم این جلسه بتواند زمینه را برای همکاری بخصوص بخش خصوصی فراهم کند.

منبع:سروش

انتهای پیام///

اخبار مرتبط