رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 26 November
مثلث سازمان صنایع کوچک
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

مثلث سازمان صنایع کوچک برای حمایت از کالای ایرانی

صادرات صنایع کوچک، اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و فرهنگ‌سازی در میان مردم، برنامه‌های سازمان صنایع کوچک در سال ۹۷ را تشکیل می‌دهد که همچون سه ضلعی که یک مثلث را تشکیل می‌دهند‌، در کنار یکدیگر، حمایت از کالای ایرانی را، موجب خواهند شد.

صادرات صنایع کوچک، اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و فرهنگ‌سازی در میان مردم، برنامه‌های سازمان صنایع کوچک در سال ۹۷ را تشکیل می‌دهد که همچون سه ضلعی که یک مثلث را تشکیل می‌دهند‌، در کنار یکدیگر، حمایت از کالای ایرانی را، موجب خواهند شد.

*** بهبود اقتصاد کشور با حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین به نقل از خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ، با اشاره به شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، گفت:

حمایت از کالای ایرانی، رشد کلی اقتصاد، افزایش تولید داخلی، بهبود وضعیت معیشت و اشتغال جوانان را به دنبال خواهد داشت.

نجفی در ادامه توضیح داد: با حمایت از کالای داخلی، اوضاع معیشت مردم بهتر خواهد شد و اشتغال جوانان بهبود می‌یابد و طبیعی است نتیجه حرکت در این مسیر، بهبود کلی وضعیت اقتصادی کشور، خواهد بود.

 

*** برنامه سازمان صنایع کوچک برای حمایت از کالای ایرانی

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مورد برنامه‌های این سازمان در خصوص، حمایت از کالای ایرانی در سال ۹۷، اظهار داشت:

سازمان صنایع کوچک در سال پیش‌رو، سه برنامه را برای حمایت از کالای ایرانی در دستور کار خود دارد که این سه برنامه در کنار یکدیگر، همچون سه ضلعی که یک مثلث را شکل می‌دهند، حمایت از کالای ایرانی را موجب خواهند شد.

 

نجفی در خصوص ماهیت این سه برنامه، گفت:

سه برنامه‌ای که سازمان صنایع کوچک برای حمایت از کالای ایرانی، به ترتیب دنبال خواهد کرد، عبارتند از، برنامه‌ریزی و حمایت از صادرات صنایع کوچک، اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و فرهنگ‌سازی در میان مردم.

 

*** حمایت از صادرات در راستای حمایت از کالای ایرانی

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به توضیح این سه برنامه پرداخت و در خصوص حمایت از صادرات صنایع کوچک، گفت:

باید با برنامه‌ریزی و حمایت از صادرات به کشورهای هدف، از ظرفیت تولید داخل به منظور ارزآوری نهایت استفاده را نمود و برای این مهم، ما کشورهای همسایه را به عنوان اصلی‌ترین کشورهای هدف، شناسایی کرده‌ایم و حالا قصد داریم با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط و مسئول و ارائه مشوق‌های صادراتی، در این راستا گام برداریم.

 

*** اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای حمایت از کالای ایرانی

 

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در خصوص اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سازمان برای حمایت از کالای ایرانی نیز، گفت:

مدیریت، آموزش و بهره‌گیری از تکنولوژی روز و مدرن توسط تولیدکنندگان داخلی از جمله اقدامات اصلی در حوزه توسعه نرم‌افزاری محسوب می‌شود که با جدیت هرچه تمام باید مورد توجه قرار گیرد.

البته در این خصوص دولت نیز باید به میدان بیاید و برخی وظایف را برعهده بگیرد تا فضای کسب و کار را مهیا کند و بدین ترتیب سرمایه‌گذار و کارآفرین بتوانند به راحتی فعالیت‌های خود را انجام داده و در واقع زنجیره تأمین و توزیع کامل شود.

 

نجفی در خصوص اقدامات سخت‌افزاری نیز گفت:

علاوه بر اقدامات فوق باید اقدامات سخت‌افزاری و زیرساختی نیز چه درون شهرک‌های صنعتی و چه بیرون از آن، حل شود و مشکلات مربوط به آب، برق، گاز، تجهیزات، نوسازی صنایع و لجستیکی برطرف شود، تا از این طریق هزینه‌ تمام شده کالاها، کاهش یافته و توان رقابت تولیدکنندگان، افزایش یابد.

 

*** فرهنگ‌سازی برای حمایت از کالای ایرانی

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در خصوص فرهنگ‌سازی در میان مردم به عنوان سومین برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای حمایت از کالای ایرانی، گفت:

فرهنگ‌سازی در میان مردم باید در راستای ایجاد تعصب نسبت به حمایت از کالای ایرانی و خرید تولید داخلی، انجام شود

 

نجفی در ادامه تصریح کرد:

همه ما باید بدانیم که راه حل نجات کشور، در حمایت از کالای ایرانی است و در واقع رهبر معظم انقلاب با علم به این مهم، سال ۱۳۹۷ را سال حمایت از کالای ایرانی ، نام‌گذاری کردند و در واقع وظیفه‌ای خطیر را بر دوش همه ما، چه مسئولان و چه مردم، نهادند.

 

*** خبرگزاری صنایع با تمام ظرفیت به میدان بیاید

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین به نقل از خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان با اشاره به اینکه در این مسیر مقوله اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، گفت:

فرهنگ‌سازی در جامعه برای حمایت از کالای ایرانی، تا حد زیادی به اطلاع‌رسانی صریح، صحیح و به موقع، بر‌می‌گردد و بنده از این فرصت استفاده می‌کنم و از کلیه رسانه‌ها، بخصوص خبرگزاری صنایع که خبرگزاری تخصصی حوزه صنعت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود، درخواست می‌کنم در این خصوص با تمام توان به میدان بیایند و با برنامه‌ریزی لازم در این خصوص، از تمام ظرفیت موجود برای تحقق شعار سال و کمک به مسئولان، استفاده نمایند.

منبع:
انتهای پیام///

اخبار مرتبط