رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۹ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Friday 24 May
مصر

با پایان روند رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری مصر و آغاز شمارش آراء، نتایج اولیه از پیروزی قاطع رییس‌جمهوری کنونی مصر در انتخابات برای دومین بار پیاپی حکایت دارد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، نتایج اولیه شمارش آراء صندوق‌های رای‌گیری در مصر حاکی از پیروزی قاطع عبدالفتاح سیسی،  رییس‌جمهوری فعلی این کشور بر موسی […]

با پایان روند رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری مصر و آغاز شمارش آراء، نتایج اولیه از پیروزی قاطع رییس‌جمهوری کنونی مصر در انتخابات برای دومین بار پیاپی حکایت دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، نتایج اولیه شمارش آراء صندوق‌های رای‌گیری در مصر حاکی از پیروزی قاطع عبدالفتاح سیسی،  رییس‌جمهوری فعلی این کشور بر موسی مصطفی موسی،  رقیب انتخاباتی‌اش برای دومین دوره پیاپی است. تا این لحظه، آراء بیشتر صندوق‌های اخذ رای شمارش شده و طبق نتایج اولیه سیسی ۹۰ درصد آراء را کسب کرده است.

تلویزیون دولتی مصر عصر چهارشنبه از پایان کار اخذ رای در مراکز رای‌گیری در سراسر این کشور و آغاز شمارش آراء خبر داد. ساعاتی پیش از تعطیلی مراکز رای‌گیری ابراهیم لاشین، رییس هیات ملی انتخابات مصر در پیامی خطاب به مردم این کشور از همه آنها برای شرکت در انتخابات در ساعات باقی مانده دعوت کرده بود. او گفت: از تمامی کسانی که هنوز در انتخابات شرکت نکرده‌اند، دعوت می‌کنم رای خود را به صندوق‌ها بیاندازند و در این حرکت دموکراتیک شرکت کنند.

 

***  انتخابات مصر

 

هیات ملی انتخابات مصر ساعاتی پیش از پایان مهلت رای‌گیری اعلام کرد، رای‌گیری یک ساعت دیگر تمدید شد. ابراهیم لاشین در این خصوص اظهار داشت: این تصمیم با توجه به افزایش استقبال رای‌دهندگان در برخی مراکز رای‌گیری و حضور گسترده آنها برای شرکت در انتخابات به‌رغم بدی شرایط آب و هوایی در برخی استان‌ها و برای سهولت دادن به روند اخذ رای و ایجاد فرصتی برای انجام روال عادی کار در آن مراکز اتخاذ شد.

رای‌دهندگان مصری در فضایی به شدت امنیتی در مراکز اخذ رای حضور یافتند. هیات ملی انتخابات مصر پیشتر اعلام کرده بود، طبق قانون تمامی واجدین شرایط رای‌ دادن در انتخابات که از حضور در رای‌گیری امتناع کنند، با جریمه نقدی ۵۰۰ پوند مصری مواجه می‌شوند.

روزنامه الحیاه چاپ لندن هم میزان مشارکت مصری‌ها در انتخابات ریاست جمهوری طی دو روز اول و در استان‌های بزرگ این کشور را  نزدیک به ۳۰ درصد اعلام کرد. الحیاه در ادامه نوشت، شاخص‌های اولیه از میزان آراء در روز سوم و پایانی این انتخابات حاکی از آن است که میزان مشارکت در روز چهارشنبه حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد بوده است، به عبارتی بیش از ۲۸ میلیون مصری در انتخابات شرکت کردند. هیات ملی انتخابات مصر دوشنبه آتی آمار دقیق تعداد شرکت‌کنندگان در این انتخابات را اعلام خواهد کرد.

منبع:
انتهای پیام///

اخبار مرتبط