رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 25 November
انتخابات ریاست جمهوری

انتخابات ریاست جمهوری روسیه ۲۷ اسفند ۹۶ در مناطق مختلف این کشور برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه ۲۷ اسفند ۹۶ در مناطق مختلف این کشور برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، به نقل از سفارت کشورمان در مسکو در زیر نگاهی انداخته شده به ساختار و رویه‌های انتخابات ریاست جمهوری روسیه.

نقطه آغاز: روز برگزاری انتخابات توسط شورای فدراسیون ۹۰ تا ۱۰۰ روز مانده به انتخابات اصلی اعلام می‌شود.

۳ روز بعد: اعلام احزابی که اجازه معرفی کاندیدا در انتخابات دارند.

 ۲۰ روز بعد: ثبت نام گروه‌های انتخاباتی و یا افراد مستقل برای شرکت در انتخابات.

 ۲۵ روز بعد: اعلام رسمی کاندیداهای احزاب.

 ۴۵ روز بعد: تعیین حوزه‌های انتخاباتی.

 ۴۵ تا ۸۰ روز مانده به انتخابات: جمع آوری امضاها و فراهم آوردن اسناد لازم توسط کاندیداها.

آغاز تبلیغات گسترده انتخاباتی از ۲۸ روز مانده به انتخابات تا روز قبل از برگزاری.

۴ روز مانده به انتخابات: داده‌های تحلیلی از نظرسنجی‌های عمومی منتشر می‌شود.

روز انتخابات: اخذ رای از مردم از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب با توجه به زمان محلی برای هر منطقه (به دلیل اختلاف زمانی زیاد در روسیه) رای گیری صورت می‌گیرد.

محاسبه نتایج در کمتر از ۱۰ روز پس از انتخابات.

در صورت نیاز به برگزاری دور دوم، سه هفته پس از انتخابات اولیه برگزار می‌شود.

به این ترتیب رویه‌های انتخاباتی روسیه شامل ۹۰ تا ۱۰۰ روز مانده به برگزاری، زمان مورد نیاز برای شمارش آرا (زیر ۱۰ روز) و در صورت نیاز برگزاری دور دوم می‌شود. در دور نخست کسی به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود که حداکثر قاطع آرا (بالای ۵۰ درصد) را داشته باشد و در دور دوم کسی که رای بیشتری داشته باشد.

بر اساس قوانین انتخاباتی روسیه، باید برابری نامزدها در انجام تبلیغات انتخاباتی، حمایت و ارائه بودجه دولت برای تبلیغات به ویژه در رسانه‌های جمعی توسط رئیس جمهور فعلی تضمین شده باشد.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ در حدود ۹۷ هزار حوزه (۳۹۰ حوزه در ۱۴۱ کشور خارجی هستند) و با حضور ناظران داخلی بسیار اعم از نماینده ای از هر کاندیدا در هر حوزه برگزار می‌شود. طبق قوانین ناظران خارجی نیز می‌توانند بر جریان برگزاری انتخابات نظارت داشته باشند و آنها پس از دعوت به این کشور و ثبت در کمیسیون مرکزی انتخابات در حوزه‌های رای گیری حاضر شده و پس از پایان رای گیری نیز با حضور در جمع خبرنگاران دیدگاه‌ها و ارزیابی‌های خود را از نحوه برگزاری انتخابات از جمله امکان وقوع تخلفات انتخاباتی بیان و تشریح می‌کنند.

بیش از ۱۰۹ میلیون روس واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند و کمیته مرکزی انتخابات تلاش بسیاری می‌کند تا حداکثر تعداد در رای گیری شرکت کند برای مثال اگر در روز انتخابات شخصی به هر دلیل در جایی دور افتاده و یا خارج از کشور حضور دارد می‌تواند از اکنون محل رای دادن خود را در حوزه آنجا انتخاب کرده و رای بدهد.

به گزارش منتخبین، خبرنگاران داخلی و خارجی هم می‌توانند برای حضور در حوزه‌های رای گیری و یا دفتر مرکزی کمیته انتخابات روسیه از پیش درخواست داده و اخبار مربوط به آن را پوشش دهند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام///

اخبار مرتبط