رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 17 January
انتخابات

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار: اولین نقطه ضعف و قدرت حوزه سیاست داخلی ایران در سال ۹۶ برگزاری و نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا بود.

یک عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار در ارتباط با نقاط ضعف و قدرت حوزه سیاست داخلی ایران در سال ۹۶ گفت: اولین نقطه قوتی که می‌توانیم از آن یاد کنیم، برگزاری و نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، حمید نجف گفت: مردم همچنان به دولت تدبیر و امید اعتماد کردند و میزان رای‌ که مردم به رییس‌جمهور دادند نشان دهنده مقبولیت دولت طی چهار سال اول فعالیتش بوده است.

مقبولیت عمومی دولت تدبیر و امید و نتیجه انتخابات

وی خاطرنشان کرد که اگر دولت تدبیر و امید در چهار سال اول مقبولیت عمومی را کسب نمی‌کرد، نتیجه انتخابات جور دیگری رقم می‌خورد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ارتباط با نقطه ضعف حوزه سیاست داخلی ایران در سال ۹۶، ابراز عقیده کرد: بخشی از بدنه قدرت سیاست داخلی در قوه مقننه را نمایندگانی که در مجلس هستند  تشکیل می‌دهد. به طور مثال همین استیضاح‌هایی که در پایان سال صورت می‌گیرد را می‌توانیم عنوان کنیم.

وی در همین راستا، گفت: با توجه به شرایط حساسی که کشور با آن روبرو است و با توجه به اینکه تنها شش ماه از تشکیل دولت جدید گذشته است، استیضاح وزرا باعث ناامیدی مردم می‌شود. البته استیضاح کردن حق نمایندگان مجلس است و کسی منکر این حق نیست اما اینکه بیایند و برای حادثه‌ای  که هنوز علت آن مشخص نشده و بررسی‌هایش به اتمام نرسیده است بر اساس داوری‌های غیرکارشناسی دو وزیر را  استیضاح کنند، درست نیست.

استیضاح وزرا در نزدیکی تعطیلات نوروزی درست نیست

نجف با اشاره به حادثه پرواز تهران ـ یاسوج، گفت: به نظر می‌رسد که علت استیضاح دو تن از وزیران تنها این حادثه است. در زمانی که تعطیلات نوروزی نزدیک است و اوج سفرها را در کشور شاهد خواهیم بود استیضاح وزرا که به هر حال یک بی‌ثباتی را در بحث مدیریتی تحت کنترل وزیر ایجاد می‌کند، درست نیست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه این گفت‌وگو، بیان کرد: نباید استیضاح به امر سیاسی تبدیل شود. چطور یک مجلسی که شش ماه پیش به یک وزیر رای اعتماد داده بر اساس حادثه‌ای که علتش هنوز مشخص نشده می‌خواهد همان وزیر را استیضاح کند؟

وی در ادامه این گفت‌وگو خاطرنشان کرد که استیضاح نیاز به بررسی‌های کارشناسی دارد و باید تمام جوانب علت استیضاح شفاف و گویا برای مردم گفته شود.

نگاه ملی به موضوعات

نجف با بیان اینکه در همه تصمیمات مدیریتی به ویژه در امر استیضاح باید مسائل کلان جامعه را در نظر گرفت، گفت: باید نگاه ملی به موضوعات داشته باشیم، نگاه منطقه‌ای و قومی مشکلات کشور را برطرف نمی‌کند. نمایندگان محترم مجلس باید قبول کنند که دولت از لحاظ مالی در شرایط بسیار ویژه‌ای قرار دارد، دولت یا وزارت راه نمی‌توانند با بودجه فعلی تمام کمی‌ها و کاستی‌ها را برطرف سازد.

به گزارش  منتخبین، وی در پایان گفت: نمایندگان مجلس و دولت باید امکانات موجود کشور را در نظر بگیرند و بر اساس امکانات بودجه توقعات را مطرح کنند. نمایندگان باید تنگناهای وزرا را هم در نظر بگیرند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام///

اخبار مرتبط