رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Friday 19 October
اسکار

مراسم اعطای جایزه‌های نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار ، در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس با اعطای جایزه بهترین فیلم و کارگردانی به «شکل آب»، برگزار شد.

مراسم اعطای جایزه‌های نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار ، در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس با اعطای جایزه بهترین فیلم و کارگردانی به «شکل آب»، برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، مراسم پایانی اسکار ۲۰۱۸ در حالی برگزار شد که فیلم « شکل آب » به کارگردانی « گیلرمو دل‌تورو » با نامزدی در ۱۳ شاخه پیشتاز نامزدهای اسکار نام گرفت و فیلم « سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ » ساخته «مارتین مک‌دونا» در ۹ شاخه و درام جنگی « دانکرک » به کارگردانی « کریستوفر نولان » نیز در ۷ شاخه شانس کسب جایزه داشتند. درنهایت هم فیلم «شکل آب» با به‌دست آوردن چهار جایزه ازجمله بهترین فیلم و بهترسن کارگردانی، پیشتاز جایزه‌های این دوره از اسکار شد.

فهرست نامزدها و برندگان نودمین دوره اسکار به این شرح است:

 بهترین فیلم بلند

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، برو بیرون، لیدی برد، رشته خیال، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: شکل آب

بهترین کارگردانی

نامزدها: کریستوفر نولان (دانکرک)، جردن پیل (برو بیرون)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، پل توماس اندرسون (رشته خیال)، گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

برنده: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، دنیل دی‌لوئیس (رشته خیال)، گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)

برنده: گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)

بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: سلی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، مارگت روبی (من، تانیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)، مریل استریپ (پُست)

برنده: فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)، وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، ریچارد جنکینز (شکل آب)، کریستوفر پلامر(همه پول دنیا)، سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

برنده: سم راکول/ سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

 بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: مری جل بلایج (مادباند)، الیسون جنی (من تانیا)، لسلی منویل (رشته خیال)، لوری میت‌کالف (لیدی برد)، اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

برنده: الیسون جنی (من تانیا)

 بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، در جسم و روح (مجارستان)، توهین (لبنان)، بی‌عشق (روسیه)، میدان (سوئد)

برنده: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)

 بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگا، بازی مالی، مادباند

برنده: مرا به نامت صدا کن

 بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: بیمار بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: برو بیرون

بهترین مستند بلند

نامزدها: چهره‌ها مکان‌ها، ایکاروس، آخرین مرد در حلب، جزیره قدرتمند

برنده: ایکاروس

 بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: بچه رئیس، کوکو، نان‌آور، فردیناند، وینسنت دوست داشتنی

برنده: کوکو

بهترین تدوین

نامزدها: بچه راننده، دانکرک، من تانیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: دانکرک

بهترین موسیقی متن

نامزدها: دانکرک، رشته خیال، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: شکل آب

بهترین ترانه

نامزدها: کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگترین شومن، رودخانه مایتی، ایستادن برای چیزی

برنده: کوکو

 بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۲۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب

برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹

بهترین طراحی لباس

نامزدها: دیو و دلبر، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول، رشته خیال

برنده: رشته خیال

هترین مستند کوتاه

نامزدها: ادیث+ادی، بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، قهرمان زن، مهارت چاقو، توقف خودرو

برنده: بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است

بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: تاریک‌ترین ساعت، ویکتوریا و عبدول، شگفتی

برنده: تاریک‌ترین ساعت

 طراحی تولید

نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۱۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول

برنده: شکل آب

بهترین تدوین صدا

نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای

برنده: دانکرک

 بهترین صداگذاری

نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای

برنده: دانکرک

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: بلیدرانر ۲۰۴۹، نگهبانان کهکشان ۲، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمون‌ها

برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹

بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: مدرسه ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، خواهرزاده اِمت، کودک خاموش، همه ما

برنده: کودک خاموش

 بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: بسکتبال دوست‌داشتنی، گاردن پارتی، لو، فضای منفی، اشعار شورشی

برنده: بسکتبال دوست‌داشتنی

منبع: ایسنا

انتهای پیام///

اخبار مرتبط