رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November
قانون جامع احزاب

اگر قانون جامع احزاب در مجلس تصویب شود، احزاب بر اساس آن برنامه‌های خود را سامان می‌دهند و به عضوگیری مشغول می‌شوند که بر این اساس تا حد زیادی مشکلات حزبی مرتفع می شود.

اگر قانون جامع احزاب در مجلس تصویب شود، احزاب بر اساس آن برنامه‌های خود را سامان می‌دهند و به عضوگیری مشغول می‌شوند که بر این اساس تا حد زیادی مشکلات حزبی مرتفع می شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رسانه‌ها در خصوص اساس‌نامه قانون جامع احزاب که در مجلس در حال بررسی است، گفت: هم‌اکنون با همکاری وزارت کشور و همچنین احزابی که هم اکنون در کشور در حال فعالیت هستند، کمیته‌ای در کمیسیون شوراها تشکیل شده است که در حال بررسی و نوشتن قانون جامع احزاب هستند که در این خصوص چند جلسه برگزار شده است.

اصغر سلیمی افزود: قانون جامع احزاب ابتدا در کمیسیون شوراها بررسی می‌شود و سپس برای تصویب به صحن مجلس آورده می‌شود. اگر قانون جامع احزاب در مجلس تصویب شود احزاب بر اساس آن برنامه‌های خود را سامان می‌دهند و به عضوگیری مشغول می‌شوند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته اشکالاتی وجود داشته است که نیاز به تدوین چنین قانونی احساس شده است، گفت: همان‌طور که می‌دانیم احزاب در کشور چندان فعال نیستند و تنها زمان برگزاری انتخابات فعال می‌شوند. بسیاری از احزاب در مواردی یک موضع را دارند و در زمان دیگر موضع دیگری اتخاذ می‌کنند که صحیح نیست.

به گزارش  منتخبین، سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: اگر احزاب قوی در کشور وجود داشته باشد باید به آن شعارهایی که می‌دهند پایبند بمانند. بنابراین با نوشتن قانون جامع احزاب بهتر می‌توان احزاب را مدیریت کرد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام///

اخبار مرتبط