رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۶ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 20 June
اصلاح‌طلبان

یک عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان : پیشنهاد معرفی شخصیت‌هایی از سوی جریان اصلاح‌طلب ، برای دیدار با رهبر معظم انقلاب، موضوعی درست و بجا بوده است.

یک عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان : پیشنهاد معرفی شخصیت‌هایی از سوی جریان اصلاح‌طلب ، برای دیدار با رهبر معظم انقلاب، موضوعی درست و بجا بوده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، محمود میرلوحی در ارتباط با خبری مبنی بر تصمیم اصلاح‌طلبان درباره معرفی چند شخصیت سیاسی برای دیدار با رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: واقعیت امر این است که طی یک دهه اخیر با توجه به مسائلی که در کشور پیش آمد در حق جریان اصلاحات کم لطفی شد. یک جریان افراطی خود را مقرب به اسلام، نظام، رهبری و ولایت فقیه نشان داد و اصلاحات که یک جریان اصیل و گسترده بود محروم ماند.

وی ادامه داد: قبل از انتخابات ۹۴، آقایان موسوی‌لاری، مجید انصاری و جهانگیری به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند که این دیدار بازتاب گسترده‌ای هم پیدا کرد. تا زمان حیات آیت‌الله هاشمی هم ایشان از طرف جریان اصلاحات موضوعات را که مطرح می‌شد را نزد رهبر معظم انقلاب، طرح می‌کردند.

جهانگیری و انتقال نظرات اصلاح‌طلبان به رهبر معظم انقلاب

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین افزود: پس از فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آقای اسحاق جهانگیری با رهبری دیداری داشتند و در آن دیدار مطرح کردند که اصلاح‌طلبان می‌خواهند نظرات و پیشنهادات‌شان را به رهبر معظم انقلاب انتقال دهند، از نتیجه این تلقی ایجاد شد که آقای جهانگیری می‌تواند نظرات اصلاح‌طلبان را با رهبر معظم انقلاب در میان بگذارد.

وی سپس با اشاره به اظهارات اخیر جهانگیری مبنی بر این‌که دیداری بعد از انتخابات سال ۹۶ با رهبر معظم انقلاب نداشته است، گفت: طبیعی است که جریان اصلاحات به عنوان جریانی که در بخش‌های مختلف سیاست کشور مسوولیت‌هایی به عهده دارد باید دیدگاه‌ها و نظراتش را به رهبر معظم انقلاب ارائه کند.

پیشنهاد معرفی موسوی خوئینی‌ها و سیدمحمد صدر، برای دیدار با رهبر معظم انقلاب

وی همچنین با اشاره به پیشنهاد برخی از اصلاح‌طلبان برای معرفی موسوی خوئینی‌ها و سیدمحمد صدر، برای دیدار با رهبر معظم انقلاب گفت: پیشنهاد معرفی این دو شخصیت سیاسی پیشنهاد خوبی بوده است اما به نظر من آقای خاتمی مناسب‌ترین فرد برای این کار هستند. آقای خوئینی‌ها هم قبلا مشاور رهبر معظم انقلاب بودند و می‌توانند این ارتباط را برقرار کنند. از سوی دیگر آقای صدر هم جدیدا با انتصاب رهبری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.

این عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان افزود: اصل طرح موضوع مطرح شده درست و به جا بوده است؛ چراکه همه جریان‌های سیاسی حق دارند با رهبر معظم انقلاب دیدار کنند و نظرات‌شان را به ایشان منتقل کنند.

 

به گزارش  منتخبین ، اخیرا عبدالله ناصری در گفت‌وگویی مطرح کرد: اصلاح‌طلبان از دیدارهای پیوسته آقای جهانگیری به عنوان یک چهره شاخص اصلاح‌طلب با رهبر معظم انقلاب استقبال می‌کنند. اما اینگونه نبوده است که جایی تصمیم‌گیری شود که آقای جهانگیری نقش این رابط را ایفا بکند یا نکند. جبهه اصلاحات چه از ملاقات‌های آقای جهانگیری و چه از ملاقات‌های آقای موسوی خوئینی‌ها استقبال می‌کند. حتی اخیرا هم توصیه شده است که دکتر محمد صدر با توجه به انتصاب‌شان از سوی رهبر معظم انقلاب در مجمع تشخیص مصلحت تقاضای ملاقات و گفت‌وگو با رهبر معظم انقلاب داشته باشند. اصلاح‌طلبان، چون جمع‌بندی‌شان این است که در این شرایط جامعه باید به سمت تفاهم و آشتی ملی برود حتما از همه گفت‌وگوها استقبال می‌کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام///

اخبار مرتبط