رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 25 November
سامانه‌های انتخاباتی آمریکا

مقام‌های ایالات متحده می‌گویند روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته، توانسته در معدودی از سامانه‌های انتخاباتی آمریکا نفوذ کند.

مقام‌های ایالات متحده می‌گویند روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته، تشکیلات انتخاباتی بیش از ۲۰ ایالت آمریکا را هدف گرفته بود و توانسته بود در معدودی از سامانه‌های انتخاباتی آمریکا هم نفوذ کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، رئیس بخش امنیت سایبری در وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته که روسیه تلاش کرده به سامانه انتخاباتی در ۲۱ ایالت آمریکا نفوذ کند ولی فقط درباره تعداد خیلی کمی از آنها موفق شده است.

ژنت منفرا، معاون وزیر امنیت داخلی، در گفت‌وگویی با شبکه خبری ان‌بی‌سی آمریکا گفته است که دولت روسیه در پی دست‌یابی به اطلاعات ثبت‌شده رای‌دهندگان بوده است.

شواهدی مبنی بر تغییر در سامانه‌های انتخاباتی آمریکا وجود ندارد

مقام‌های دولت آمریکا می‌گویند هیچ شواهدی در دست نیست که نشان دهد نفوذ خارجی توانسته باشد اطلاعات سامانه‌های انتخاباتی  آمریکا را تغییر داده باشد.

در همین حال رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس‌نیوز آمریکا، گفته است که به باور او، روسیه همین الآن هم در حال تلاش برای مداخله در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره است که پاییز آینده برگزار می‌شود.

در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره که اوایل نوامبر ۲۰۱۸ برگزار می‌شود، مثل معمول هر دو سال یک‌بار، یک‌سوم از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا و همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان به رای گذاشته می‌شوند.

وزیر خارجه آمریکا ابراز تردید کرد که دولت آمریکا بتواند مطمئن باشد این بار به روسیه اجازه نمی‌دهد لطمه‌ای به انتخابات بزند.

تیلرسون گفت: “فکر نکنم بتوانم بگویم ما الآن آماده‌تریم. چون روسیه هم خودش را تطبیق داده و تقویت کرده است.”

احتمال تلاش روسیه برای دخالت در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره

قبل از او هم مایک پامپئو، رئیس سازمان اطلاعاتی مرکزی آمریکا، سی‌آی‌ای، در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفته بود که احتمال می‌دهد روسیه برای دخالت در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره تلاش کند.

به گزارش منتخبین، مقام‌های دولت قبلی آمریکا، به ریاست‌جمهوری باراک اوباما، در آخرین هفته‌هایی که بر سر کار بود، گفتند روسیه تلاش کرده در انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ دخالت کند.

منبع:
انتهای پیام///

اخبار مرتبط