رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 26 November
مدیر سابق سیا

جان برنان که از ۲۰۱۳ تا اوایل ۲۰۱۷ در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما ریاست سیا را بر عهده داشت، به عنوان همکار ان‌بی‌سی و ام‌اس‌ان‌بی‌سی(متعلق به گروه خبری جهانی ان‌بی‌سی) استخدام شد

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، استخدام جان برنان، مدیر سابق سیا در بحبوحه اعتراضات بر سر یادداشتی انجام شد که دوین نیونز، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا درباره سوءاستفاده اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا حین تحقیقات درباره اتهام مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ منتشر کرد.

برنان پیشتر به یک خبرنگار ان‌بی‌سی درباره تلاش‌های سیا برای ایجاد اختلال در تحقیقات کمیته اطلاعاتی سنا درباره استفاده این آژانس از شکنجه دروغ گفته بود اما ظاهرا این مساله تاثیری در استخدام با حقوق او نداشته است.

مدیر سابق سیا اولین حضور در شغل جدیدش به عنوان یک تحلیلگر ارشد اطلاعاتی و امنیت ملی

مدیر سابق سیا اولین حضور در شغل جدیدش به عنوان یک تحلیلگر ارشد اطلاعاتی و امنیت ملی را یکشنبه در برنامه “دیدار با مطبوعات” انجام داد و از این فرصت استفاده کرد تا دوین نیونز را متهم کند که با سوءاستفاده از اختیاراتش در حال حفاظت از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکاست.

برنان در ۲۰۱۳ مدیریت سیا را بر عهده گرفت و تا ژانویه ۲۰۱۷ که ترامپ روی کار آمد، در این سمت حضور داشت. او در جلسه با کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شهادت داده بود که روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ دخالت کرده است اما هیچ مدرکی ارائه نکرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، استخدام رئیس سابق سیا در ان‌بی‌سی و ام‌اس‌ان‌بی‌سی در حالی انجام شد که این دو شبکه مکررا راشا تودی و فاکس را به عنوان “تلویزیون دولتی” محکوم می‌کنند و خودشان مدیران سیا و ژنرال‌ها را به عنوان تحلیلگر خبری به کار می‌گیرند. حضور نظامیان سابق و مقام‌های اطلاعاتی در اتاق‌های خبر زمانی جنجالی به حساب می‌آمد. در سال ۲۰۰۸ نیویورک تایمز در یک تحلیل تحقیقاتی نوشت که دولت جورج بوش از تحلیلگران نظامی برای پوشش تروریسم استفاده می‌کند.  

منبع: ایسنا
انتهای پیام///

اخبار مرتبط