رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November
حزب سوسیالیست

حزب حاکم ونزوئلا رئیس جمهور کنونی این کشور را به عنوان نامزد اصلی این حزب برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸، رسماً انتخاب کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین،  «دیوسدادو کابلو» معاون حزب سوسیالیست ونزوئلا روز جمعه در نشست اعضای این حزب اعلام کرد که حزب سوسیالیست «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ۵۵ ساله ونزوئلا را بطور رسمی برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ انتخاب کرده است.

مادورو نامزد برگزیده حزب سوسیالیست

گفتنی است مادورو که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۳ با اختلافی اندک برنده نهایی انتخابات و جانشین «هوگو چاوز» شد، نامزد برگزیده حزب سوسیالیست برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا در اواخر ماه آوریل ۲۰۱۸ است.

 

به رغم بحران شدید اقتصادی و تحریمهای خارجی، حزب حاکم ونزوئلا امیدوار است با انتخاب مادورو به عنوان نامزد این حزب در رقابتهای ریاست جمهوری، بر رقبای انتخاباتی خود غلبه کند؛

 

این درحالی است که اقدام دولتهای آمریکا، کانادا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اتخاذ سیاستهای سختگیرانه علیه دولت ونزوئلا به بهانه نقض حقوق بشر و فساد گسترده در این کشور، به وجهه و اعتبار دولت مادورو در سراسر جهان لطمه فراوانی زده است؛ به گونه ای که در حال حاضر بانک‌ها و مؤسسات مالی از همکاری با کاراکاس بیمناکند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، لازم به ذکر است که «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (پنج شنبه) در سخنرانی خود در دانشگاه ایالتی تگزاس از احتمالِ برکناری نیکلاس مادورو از عرصه قدرت توسط ارتش ونزوئلا سخن گفت!

منبع: مهر
انتهای پیام///

اخبار مرتبط