رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 23 July
جمنا

عملکرد جمنا به عملکرد دولت فعلی بستگی دارد. اگر دولت نتواند به مطالبات مردم پاسخ دهد قطعاً جمنا رقیبی جدی برایش محسوب میشود.

عملکرد جمنا به عملکرد دولت فعلی بستگی دارد. اگر دولت نتواند به مطالبات مردم پاسخ دهد قطعاً جمنا رقیبی جدی برایش محسوب میشود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، بدنبال طرح برخى نامها براى انتخابات ١۴٠٠ توسط تعدادى فعالان اصلاح طلب و اصولگرا، یک فعال سیاسی اصولگرا درباره پیش بینى از آرایش سیاسی نامزدهای اصولگرا در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: همیشه انتخابات زودرس و یا تبلیغات انتخاباتی زودرس یک آفت در جامعه بوده است.

نباید فضای کشور را انتخاباتی کنیم

حسین کنعانی مقدم در گفتگو با رسانه‌ها،  با اشاره به این موضوع که حتی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی هم نباید فضای کشور را انتخاباتی کنیم، گفت: الان فضا باید فضای کار، حل مشکلات معیشت مردم و پاسخ دادن به مطالبات مردم باشد.
وى در ادامه اظهار کرد: در حالیکه باید احزاب سیاسی دست به دست یکدیگر دهند و مشکلات را حل کنند، معمولاً مسئولین در فضای رقابتی درگیر مسائل سیاسی می شوند و همین موضع باعث تنش قدرت می شود.
کنعانی مقدم ضمن اشاره به این موضوع که این فضای رقابتی انتخاباتی به ضرر مردم است، تصریح کرد: ما باید صبر کنیم تا حداقل یک سال مانده به انتخابات بعدی مجدداً فعالیتهای انتخاباتیمان را شروع کنیم.
وی افزود: هر نوع گمانه زنی در صحنه سیاسی در جناح اصولگرایی، اصلاح طلبی و مستقل بیشتر جنبه تسویه حساب سیاسی و رقابت های ناسالم دارد. هر جناحی هر برنامه ای که دارد باید محصور در اتاقهای فکر باشد و همگی باید برای حل مشکلات فعلی کشور تلاش کنند.

چهره های سیاسی در کشور ما معمولاً خستگی ناپذیرند

این فعال سیاسی در عین حال در پاسخ به این سوال که آیا شانسی برای حضور مجدد قالیباف در انتخابات آتی وجود دارد یا خیر، تصریح کرد: چهره های سیاسی در کشور ما معمولاً خستگی ناپذیرند و نشان داده اند که هر چند بار هم که شکست بخورند باز این صحنه رقابت را ترک نمی کنند.
دبیرکل حزب سبز با اشاره به این موضوع که برخی تکلیف گرا هستند و بعضی به مطالبات خاص مردم برای حضور در صحنه سیاسی توجه میکنند، گفت: الان فضایی نیست که مردم به دنبال حضور آقای قالیباف در صحنه باشند. سوابق و شعارهای آقای قالیباف نشان میدهد که شعار یا برنامه جدیدی ندارند که بتواند آرای خاکستری برایش به ارمغان بیاورد.
 کنعانی مقدم در پاسخ به سوال “اینکه چهره های سیاسی در ایران برای حضور در صحنه خستگی ناپذیرند خوب است یا بد” گفت: اگر کسی توانایی داشته باشد که در صحنه بماند و کاری انجام دهد این خستگی ناپذیری خوب است. اما تلاش برخی آب در هاون کوبیدن است و امیدی برای حضورشان در سپهر سیاسی کشور وجود ندارد.

پول خرج کردن در انتخابات، تأثیری در رأی آوردن افراد ندارد

وی ادامه داد: تجربه ۴۰ ساله جمهوری اسلامی ثابت کرده است که مسائلی از قبیل پول خرج کردن در انتخابات و این طور مسائل تأثیری در رأی آوردن افراد ندارد.
کنعانی مقدم در پاسخ به اینکه ارزیابى اش در مورد قالیباف چیست، گفت: آقای قالیباف و دوستان دیگر می توانند جریان ساز باشند نه اینکه خودشان نوک پیکان باشند.
 منظور این است که میتوانند از افرادی حمایت کنند و به صورت غیرمستقیم در انتخابات حضور داشته باشند.
کنعانی مقدم در پاسخ به این سوال که برنامه آقای محسن رضایى برای انتخابات آتی چه خواهد بود، گفت: ایشان به بنده تکلیف کرده اند که درباره وی مصاحبه نکنم و حرفی نزنم.
این فعال اصولگرا درخصوص احتمال ادامه کار اصولگرایان در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری  در قالب جمنا نیز گفت: جمنا ظرف خوبی بود و توانست در یک مرحله اجماع اصولگرایان را داشته باشد.

اگر جمنا فقط بخواهد دنبال مطالبات جناحی باشد شکست می خورد

وی با بیان اینکه این ظرف قابلیت توسعه دارد، تصریح کرد: اگر جمنا فقط بخواهد دنبال مطالبات جناحی باشد شکست می خورد اما اگر مطالبات مردم را مد قرار دهد و حاضر باشد برای احقاق حقوق ملت حق گرایی داشته باشه و نه انحصارگرایی و جناح گرایی می تواند خوب عمل کند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: عملکرد جمنا به عملکرد دولت فعلی نیز بستگی دارد، اگر دولت نتواند به مطالبات مردم پاسخ دهد قطعاً جمنا رقیبی جدی برایش محسوب میشود. اما اگر دولت بتواند به خوبی مشکلات را حل و فصل کند احتمالاً جمنا بیشتر جنبه ساماندهی اصولگرایان را برعهده میگیرد و زیاد تأثیرگذار نخواهد بود.
وی درباره عملکرد جمنا تصریح کرد: جمنا سه بخش دارد. یک بخش رجل سیاسی هستند که این ها عمدتاً پشت صحنه جریان اصولگرایی حضور دارند  و شاید حرفشان اثرگذاری زیادی داشته باشد. یک بخش سازمان ها و احزاب و گروه ها هستند که این ها نیز تمایل دارند که در این ظرف کار انجام شود. برخی افراد نیز هستند که صاحب نفوذ هستند ولی مایل به کار جمعی نیستند و دنبال کارهای گروهی خودشان هستند. دسته آخر منتظرند ببنید که آیا جمنا موفق می شود یا خیر. اگر موفق شد به آن میپیوندند و اگر نشد نیز از آن کناره گیری می کنند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، عضو شورای مرکزی خانه احزاب ایران در پایان اظهار کرد: همیشه در صحنه سیاسی همگرایی شکل می گیرد اما وحدت سیاسی بین اصولگراها هنوز شکل نگرفته است و برای دستیابی به آن راه درازی در پیش است.

منبع: نو اندیش

انتهای پیام///

اخبار مرتبط