رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی منتخبین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 17 January
مجلس

نماینده استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سخنان رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس در خصوص واردات کالای قاچاق از بندر دلوار و سجافی: اگر ادعاهای این نماینده ثابت شود، از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهم.

نماینده استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سخنان رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس در خصوص واردات کالای قاچاق از بندر دلوار و سجافی: اگر ادعاهای این نماینده ثابت شود، از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، نماینده مردم همدان، شب گذشته در برنامه “تیتر امشب” شبکه خبر که پیرامون موضوع قاچاق و عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور بود، مدعی شده بود؛

در بندر دلوار و سجافی، قاچاق کالا به صورت چشمگیر اتفاق افتاده است و متاسفانه هیچگونه نظارت و برخوردی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و گمرک نیز در این خصوص صورت نگرفته است.

نماینده مجلس مردم همدان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ستاد همراهی با قاچاق کالا دانست.

وی حتی، پا را فراتر از این نیز گذاشته و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ستاد همراهی با قاچاق کالا دانست.

با توجه به واکنش‌های مختلف نسبت به این اظهارات، خبرنگاران برای بررسی این موضوع، گفتگویی اختصاصی را با عبدالحمید خدری نماینده مردم استان بوشهر که بندر دلوار در حوزه انتخابیه این نماینده واقع شده است، داشته که در ادامه متن این گفتگو را ملاحظه خواهید نمود:

نماینده مردم بوشهر در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه نظر شما در خصوص اظهارات آقای خجسته نماینده مردم همدان چیست، با انتقاد شدید نسبت به این اظهارات، گفت:آقای خجسته در برنامه تیتر امشب مدعی شدند، یکی از کارمندان گمرگ دلوار در شهر تنگستان، ۳۰۰ میلیارد تومان رشوه گرفته است، در صورتی که گمرک دلوار همچین ظرفیتی ندارد.
خدری ضمن تذکر به نماینده مردم همدان در مجلس، اظهارات وی در خصوص قاچاق کالا از بندر دلوار را در کل، خلاف واقع و فاقد پشتوانه منطقی دانست.

وی با انتقاد مجدد از اظهارات آقای خجسته در خصوص قاچاق کانتیری در بندر سجافی هندیجان نیز، گفت: بندر سجافی اصلا گمرک کانتیری نیست و کانتینری وجود ندارد که بخواهد قاچاقی صورت گیرد.
خدری همچنین در رابطه با اظهارات نماینده همدان، تاکید کرد: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باید به این نماینده به دلیل تشویش اذهان عمومی، تذکر دهد و بنده نیز به نمایندگی از مردم بوشهر، شکایت خود را مطرح و حتما آن را پیگیری خواهم کرد.

اگر صحت و سقم ادعای شما تایید شود، بنده از نمایندگی مجلس استعفا خواهم داد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده همدان، اظهار داشت: اگر مدارک و مستنداتی در دست دارید، ارائه دهید.

 

اگر صحت و سقم ادعای شما تایید شود، بنده از نمایندگی مجلس استعفا خواهم داد ولی در غیر این صورت تا زمانی که رسما از مردم بوشهرعذرخواهی نکند من کوتاه نمیایم.

نماینده مردم بوشهر در ادامه این گفتگو در پاسخ به این سوال که عملکرد بندر دلوار را در مبارزه با قاچاق کالا چگونه ارزیابی می کنید، گفت:عملکرد این بندر در مبارزه با قاچاق کالا نسبتا خوب ارزیابی می‌شود.

وی در خصوص ته‌لنجی‌ها نیز، افزود: بر اساس مصوبه مربوطه در خصوص ساماندهی ته‌لنجی‌ها، مجوز ورود یکسری از کالاها بدون عوارض گمرکی به شهرهای ساحلی داده می‌شود و این کار قانونی است و مصوبه شورای تامین استان را دارد و آقای خجسته نماینده همدان، اطلاعاتی از این مسائل ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری منتخبین، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان، در خصوص روند مبارزه با قاچاق کالا در بوشهر، تاکید کرد: تا جایی که بنذه در جریان هستم، قاچاق کالا به شدت کاهش پیدا کرده است و موضوع قاچاق در بندر دلوار را نیز به شدت رد می‌کنم.

منبع: سروش
انتهای پیام///

اخبار مرتبط